Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek a hibája ha átmegy a kutya?

Kinek a hibája ha átmegy a kutya?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban lakóknak nincs kerítése, hanem a ház a kerítés. most bontják a házat, és nem raknak oda semmit kerítésnek, a kutya meg simán át tud menni. Már egyszer megcsináltam a kerítésüket ami a ház mellett van, mert egy régi drót kerítés volt amin át tudott menni a kutya akkor térhálóval végigkerítettem nekik. Most nincs arra pénzem hogy oda is húzzak nekik kerítést, ami amúgy az ő feladatuk lenne a törvény szerint. Ebben az esetben ki lesz a felelős ha átmegy a kutya?
2010. szept. 25. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


"Kerítés létesítésének elrendelése esetén a telek tulajdonosa (kezelője, használója) a telek homlokvonalán, továbbá - eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában - az útról nézve a jobb oldali telekhatáron és a hátsó telekhatárnak ettől az oldaltól mért fele hosszán köteles megépíteni és fenntartani."


Taehát ha szembeállsz mindig a jobboldali a Te kerítésed, baloldali a baloldali szomszédodé. Akié annak kötelessége rendben tartni, agy létesíteni.

2010. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ezt eddig is tudtam
2010. szept. 25. 17:20
 3/7 anonim válasza:
volt ilyen gondom és azt mondták a polgármesteri hivatalban hogy tötvény szerint ugy van ahogy az előző irta de ki mit őriz keritse el alapon működik a dolog mi ia a keritést csinálgatjuk egy ideje a szomszéd felől mert az enyém is szökik de mi sajna főúton lakunk tehát muszáj
2010. szept. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha eddig is tudtad, akkor mi a kérdés?

Ha a jobb oldalon hiányzik a kerítés oda neked kell építeni vagy helyreállítani ha a bal oldalon, akkor a szomszédnak...

A felelősség kérdése szintén így alakul.

2010. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Annak a hibája akié a kutya és akié a kerítés. De ha tiéd is a kerítés, a kutyájára akkor is kötelessége figyelni. Ha épitkeznek akkor zárja be, köse meg, ez amúgyis egy forgalmas időszak.
2010. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tökmindegy hogy kinek a kötelessége.

Ha a szomszéd nem csinálja meg, akkor a kutyád védelmében te csinálj kerítést.

Ha baleset éri a kutyád, kevés vigasz lesz, hogy a szomszéd hibája...

2010. szept. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az övé a kerítés, ezt írtam. A kutyát nem akarom több hétig megkötve tartani, kimenni nem tud, mert náluk is és nálunk is jó a kerítés, csak átmenni tud és ott vannak tyúkok meg kacsák amiket megöl, és majd én leszek a hibás... és a kérdésem az hogy jogilag is én vagyok-e a hibás, amikor az az ő kerítésük, ja és csak 7végén vannak itt.
2010. szept. 26. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!