Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Cavalier...

Mi a véleményetek a Cavalier King Charles spánielről?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ilyen kutyust, mert sok szépet és jót hallottam róla. Kitől érdemes venni, és milyen szempontokat kell figyelmebevenni? Nem csak hobbycélra szeretném, hanem agility és más versenyek, de nem tenyésztési célra hanem házikedvencnek, aki nagyon okos.
2010. szept. 25. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
aranyos, édes, sokat kell vele foglalkozni, szoba kutya, ember centrikus,igényli a törődést (mondjuk melyik kutya nem:))
2010. szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
ha nem akarsz vele kiállításra menni, vagy tenyészteni akkor nem muszáj törzskönyv, ezesetben tudom ajánlani a fajtamentőket: [link] De szaporítótól SOHA semmilyen körülmények közt ne vegyél. Az, hogy mennyire okos, nem attól függ, hogy van-e törzskönyve vagy nincs. Egy keverék kutya is lehet okosabb, mert sokat foglalkoztak vele mint egy törzskönyves kutya, akit nem neveltek rendesen, ezért húz a pórázon, vagy szökős, fegyelmezetlen.
2010. szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Nekem nem tetszik ez a fajta, ha már a véleményünket kérdezted. :D

De az biztos, hogy csak olyan helyről vegyél, ahol hobbi kutyákhoz is adnak törzskönyvet, a szülők rendelkeznek tenyészszemlével, genetikailag öröklődő betegségekre szűrési eredményekkel és kiállítási eredményekkel is.

Olyan helyről, ahol a tenyésztő garanciát vállal és nem minden áron akar neked eladni kiskutyát, hanem megválogatja a leendő gazdikat. Csak ez jelenthet 100 % garanciát a kutya egészségére, jó idegrendszererére, a törzskönyv pedig a fajtatisztaságra - anélkül könnyen átvernek és eladhatnak neked fajta jellegű keveréket, akin csak később fogod meglátni, hogy nem is fajtatiszta. Egy jó tenyésztőnél kb. 100 ezer forint egy kiskutya, és nem a törzskönyv, hanem a fent felsorolt dolgok miatt, a törzskönyv kiváltása ugyanis mindössze 5.500 forint! És még egy fontos dolog, jó tenyésztő 8 hetes kornál hamarabb nem adja oda a kiskutyát!

Sajnos az "olcsó kutyák" sokszor többe kerülnek, mint egy jó kennelből származó törzskönyves kiskutya, mégpedig a későbbi esetleges orvosi költségek miatt. Én is így jártam és még sokan mások. Ha olcsó kutya egészséges, az inkább csak a szerencse műve.

Ha pedig nem tudsz ennyi pénzt áldozni kutyusra, érdemes az örökbefogadáson is elgondolkozni, keverékek között is találhatsz remek sportkutyákat, akivel akár versenyezni és nyerni is lehet!

Sok sikert!

2010. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben csak megfelelő tenyésztőtől vásárolnék ilyen kutyát, mert ennek a fajtának van egy nagyon szép örökölődő betegsége : Szívzörej. Sajnos előfordul főleg amerikai vérvonalban. Ha jobban érdekel a dolog, nézd meg a dog101-en a fajtabemutatót.
2010. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem tetszik, meg hallottam (egy videóban) hogy soknak a feje is fáj rettenetesen mert ugye kinézetre tenyésztik. Én sajnáljék egy ilyen kiskutyát tartani, de amúgy semmi bajom vele, okos, aranyos.
2010. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is leírták, nagyon fontos, hogy az öröklődő betegségekre (szív, patella és szem) mindenképpen legyenek szűrve a szülők!

Inkább várj még, vagy ha tényleg csak hobbi kutyust szeretnél, akkor fogadj örökbe egy cavaliert. Sajnos a fajtamentőknek egyre több dolguk van... Ezt a fajtát is elérte a "szaporítási láz" úgy 5 éve...

Nagyon sajnálom, hogy ez a tüneményes fajta a szaporítók karmai közé került....


Sok sikert az új picihez! :)

2010. okt. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! :)
2010. okt. 10. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!