Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért él szerelmi aktust a...

Miért él szerelmi aktust a kutyám a lábammal?

Figyelt kérdés
Fél éves magyar vizsla kutyám van, és már nem tudok vele játszani meg semmi, mert akárháyszor kimegyek hozzá óvatosan harapdál és folyamatosan "csinálja" a lábam.. Mit csináljak?? Miért csinálja?? Nagyon rossz ez így mert már nem tudom megsimogatni se, mert egyből rámugrik.. :(
2010. szept. 25. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hangosan és erélyesen szólj rá, hogy nem szabad! Hogy tudja, hogy rossz amit csinál.

Amúgy nekem szuka kutyám van ő akkor csinálja amikor tüzel. Rászólunk, tudja hogy nem szabad akkor abbbahagyja...

2010. szept. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig szigorúan rászóltam hogy nem szabad és leszedtem a lábamról. Pár hét után leszokott róla. :)
2010. szept. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem a nyuszim van rákattanva a lábamra... :) Bár ez még hagyján, érdekesebb mikor a Páromnak megy neki... :-)

Rá kell szólni, és lökd el a lábadtól!

2010. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Esetleg ha ivartalaníttatnád nem lenne ilyen gondja...
2010. szept. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, próbálkozom
2010. szept. 25. 16:59
 6/10 anonim válasza:
100%
Régebben nekem is mindig ezt csinálta a kutyám. Egyszerűen rászóltam, lelökdöstem és szép lassan leszokott róla. Ha nem hallgatott rám akkor kapott is. Persze csak úgy figyelmeztetésképpen, nem durván... :D
2010. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
vegyél példát Kelemen Annáról... ő engedte a kutyusának, hogy elvégezze a dolgát a lábán xD
2010. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább erőtljes dominanciajelzés,póbálkozás.Kutyaiskola mielőbb,és a falkaszabályok betartása.
2010. szept. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Kezd ivarérett lenni és domináns.

Szerintem ivartalanítsd és menj vele kutyasuliba.

2010. szept. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ivaréretté válik lassan, ha ivartalaníttatod, az sokat fog javítani a helyzeten.

Ezenkívül soha ne engedd neki! Szólj rá, lökd le a lábadról (óvatosan!) és tudatosíts benne, hogy NEM CSINÁLHATJA!

Hagyd ott, vagy fegyelmezd meg ilyenkor. (fektesd le, és maradjon ott percekig, amíg meg nem engeded neki, hogy felkeljen)

2010. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!