Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan reagáljam le, ha a...

Hogyan reagáljam le, ha a kutyám morog rám?

Figyelt kérdés

1,5 éves pitbull, ivartalanított kan kutyám elkezdett morogni.

Lakásban van. Nincs kicsi kora óta nálam, illetve lehetett rossz tapasztalata emberrel, mentett kutya.

Nem mehet az ágyra sosem, ezzel nem is volt gondja, pár napja mégis bepróbálkozott, nem engedtem persze, erre elkezdett morogni. Határozottan rászóltam, és aztán abbahagyta, visszavonult, de attól tartok, nem ez az utolsó próbálkozása.

(A falkavezérséggel kapcs. dolgokat betartjuk egyébként, mégis vmiért úgy néz ki, felborult a rend. Kutyasulizni nem járunk, de viszem kutyák közé, és sokat tanítom különféle feladatokra. Én megyek elöl mindig, ha vhova bemegyünk, akkor eszik, ha engedem, kajánál bármit csinálhatok vele. Én eszem először. Nem hagyok rá semmit, és eddig egyáltalán nem tűnt úgy, mintha át akarná venni a szerepet. Eddig mindig engedelmes volt. Sokat is mozgunk, napi 4x sétálunk.)

Kérdésem az lenne, hogy mi lenne a leghelyesebb módja a reakciómnak, ha netán morog? (Ütni sosem ütöttem, tudom, hogy agresszióval semmire nem megyek)

Zárjam el esetleg olyankor másik helységbe? Vagy elég ha rászólok azonnal? Vagy esetleg legyek vele mégszigorúbb úgy alapvetően hétköznapi dolgokban?

Pont amiatt figyeltem mindenre annyira oda, hogy ne történjenek ilyen dolgok, de hát mégis...

Köszönöm előre is a válaszokat!


2022. szept. 10. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1,5 eves kutya meg kamasz, beprobalkozhat. Morgassal jelzi ha neki nem tetszik a szabaly, mashogy nemigen tud kommunikalni. Kovetkezetesen tiltod tovabb, es majd rajon, hogy hiaba probalkozik, mert nem er vele celt. Szerintem nem kell szigoritani, csak betartani az eddigieket, siman lehet egyszeri eset, ne ijedj meg, ne felj emiatt a sajat kutyadtol.
2022. szept. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Maya Bunnyheart ***** válasza:
58%

El kéne mennetek kutyasuliba, ott tudnak a legtöbbet segíteni.


De addig is néhány tipp:


Maradj nyugodt és határozott vele szemben. A gyengeséget, félelmet érzik és ki is használják.


Ne engedd, hogy a kutyád utasítson téged! Teljesen hagyd figyelmen kívül és ne reagálj semmit arra ha bepróbálkozik azzal hogy a figyelmedet magára vonja pl: az orrával bökdös, ugrál, ugat, a fejét az öledbe teszi. Ha reagálsz rá bármit is akkor ő nyert.


Előzd meg a birtoklás lehetőségét azaz pakolj el minden játékot, egyéb tárgyát, hogy megtanulja hogy semmi sem az övé, minden a tiéd és te döntesz arról hogy megosztod e vele, ha igen mennyi ideig.


Legyenek szabályok. pl: A lakásban csak utánad hagyhatja el a helyiségeket, előtted nem. Ha mégis megpróbál irányítani akkor fordulj vissza és menj másfelé mintha alapból arra akartál volna menni.


A szeretettel viszont bánj szűken a rehabilitáció alatt. Csak akkor szeretgesd meg ha nyugodt, megadó állapotban van. Ne szeretgesd akkor amikor rosszul, netán agresszívan viselkedik, mert így azt tanulja meg hogy agresszióért cserébe szeretet jár.

2022. szept. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Egészségügyileg rendben van vele minden, nem fáj semmije?


Morgással tud jelezni, ha valami nem tetszik neki.


Más nem engedte fel az ágyra előtted? Pl.párod,

vagy nem érte valami negatívum otthon? Pl.új barát, barátnő, kevesebb minőségi idő jut rá, ilyenekre gondolok.


Lehet egyszeri eset volt..ha meghátrált akkor van erre esély, hogy többször nem fog bepróbálkozni.


Írásodból úgy nézem, tényleg rendben van a falkavezérség szerep köztetek.


Üdv,ex tenyésztő

2022. szept. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
16%
Morogj vissza rá és kezdj el vele bírkózni.
2022. szept. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!