Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki kertesbe betörne,...

Ha valaki kertesbe betörne, és a kutya védi a területét és a gazdáját, és végül megöli a betörőt, a kutyát elaltatják?

Figyelt kérdés
Olyat olvastam már, hogy kutya kutyával összeverekedett, és az egyik megölte a másikat, akit ezután elaltattak. Olyat is olvastam, hogy a saját kutyám járná meg, ha az utcán engem éjszaka megtámadnak, és a pórázon lévő kutyám megvéd, mert "nem védhet meg". De mi van akkor, ha saját házam, területem lenne, ahova betör valaki, és a kutya védi a területét és a gazdáját, azonban a vége így vagy úgy az lenne, hogy a betörő meghal? Abban az esetben is örök vadászmező vár a kutyára?
2022. szept. 10. 23:36
1 2
 1/18 hosszúhajú ***** válasza:
97%
én úgy tudom hogy minden esetben megfigyelés alá vonják a kutyákat jópár napra bármi esetnél - nemcsak itt- és állatorvos bevonásával születnek döntések bármiről, szóval nemcsak piff puff, de írjon más is.
2022. szept. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

Ha ki van rakva a tábla a harapós kutyára vonatkozóan és betör valaki hozzád és a kutya elkapja abból semmi hátrányod nem lesz.


Haláleset esetén azért ki fogják vizsgálni a kutyádat és ha veszélyessé nyilvánítják, akár el is altathatják.

2022. szept. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Minden esetben a gazdit altatják el.
2022. szept. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Magyarországon elég bugyuták bizonyos (sok) törvények. Ha téged valaki megtámad akkor jogilag csak ugyanolyan módon, erővel védheted meg magad. Ha ,,eltúlzod,, a védekezést még a végén Te kerülsz börtönbe. Két emlékezetes eset is van. Az egyik amikor a tolvaj mérgezett bort lopott (direkt mérgeztèk meg mert várható volt a lopás) A másik pedig egy magát kirabolni nem hagyó hölgy esete aki üldözni kezdte a rablót akit végül elcsapott egy kocsi. A meglopás és kirabolt embereket vontàk felelősségre... Sajnos sokszor a sértett kerül több időre börtönbe mint maga az elkövető. Ezekből kiindulva nemcsak a kutyát altatnák el hanem még a gazdát is előszednék, hogy mitől volt vad a kutya...
2022. szept. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Magyarországon megfigyelik és a gazdát intézkedés alá vonják. USA-ban mindkettejüket kitüntetik, mert megakadályoztak egy bűncselekményt.
2022. szept. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
3-as :D :D :D
2022. szept. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
40%
#4-es. Már jó ideje el van törölve az amiről Te beszélsz. Már úgy véded meg magad ahogyan csak akarod. Jó lenne nem dezinformálni a népet. :D
2022. szept. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

"Ha téged valaki megtámad akkor jogilag csak ugyanolyan módon, erővel védheted meg magad"

Ez úgy marhaság, ahogy van. Ha az életedre törnek, onnantól nincs olyan, hogy aránytalan védekezés. Ráadásul olyan minősített esetek, mint amikor éjjel, felfegyverkezve vagy csoportosan történik a támadás vagy a betörés, az automatikusan életellenes támadásnak minősül.

2022. szept. 11. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
#4: off: a boros esetnél azért az is közrejátszott, hogy a tolvaj másokat is megkínált a mérgezett borból, akik nem tudták, hogy lopott, a gazda ezzel nem számolt.
2022. szept. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Ki kell tenni a harapós kutya táblát, onnantól téged nem terhel felelősség.
2022. szept. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!