Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malamutommal mit tegyek?

Malamutommal mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van két malamut kutyám, egy szuka és egy kan. A kan csak 8 hónapos és ilyenkor már ivarérett? Mert már olyan jeleket mutat, de nekem azt mondta egy ismerősöm, hogy csak egy éves kortól az. Nem is aggódtunk a szuka tüzelése miatt ( hormonblokkoló inekciót szokott kapni, de feleslegesnek tartottuk, mert azt hittük még úgyse lehet...) de a kan megugrotta és aggódom, hogy ha már ivarérett és vemhes a szukám, akkor a kan fiatalsága miatt kérdezem: Egészséges kölykök születnek majd?
2010. szept. 25. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Testvérek, közeli rokonok? Ez esetben fennáll a beltenyészet veszélye. Egészséges kutyák, nincs örökletes, vagy veleszületett betegségük? Bár a malamut nem egy túl beteges fajta. Lehet, hogy a kan csak játszott, van, hogy a dominanciai harc után így nyilvánítja ki, hogy ő győzött. Mivel a farkas falkákban is mentek a hierarchiai harcok rendesen, ennek nem mindig a véres módját választották, főleg ha hím harcolt nősténnyel. És mivel csak az alfahím és nőstény párosodhatott, ezért ő úgy gondolja, hogy ő a feljebbvaló kettőjük közt, így megteheti vele.
2010. szept. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akár vemhes is lehet a szuka és semmi sem garantálja a kölykök egészségét. Nem tudjuk, rokonok-e, van-e örökletes betegségük, amivel ugyan tünetmentesek, de hordozók lehetnek stb.

De miért nem ivartalaníttatod legalább az egyiket? Miért terheled a szukát hormoninjekciókkal? Hosszú távon egészségesebb és költségkímélőbb megoldás az ivartalanítás. Ha pedig nem szeretnél kiskutyákat, félsz az utódok egészsége miatt és nem biztos, hogy mindegyiket JÓ gazdához tudnád adni, akkor pedig még most sem késő, ivartalanítani vemhesen is lehet és még mindig jobb, mint egy újabb fölösleges és talán beteg alom világrajötte!

2010. szept. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem rokonok, de nem harcoltak előtte, meg van a szomszédban is egy husky kan és ha a szuka is a kerítés közelében volt, akkor a kan morgott a szomszédra
2010. szept. 25. 17:19
 4/7 A kérdező kommentje:
legalábbis mióta tüzel a szukám. Amúgy mindhárman jóban vannak...
2010. szept. 25. 17:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen megoldás van:az ivartalanítás,de minél előbb.Számítanod kellett volna ilyen poblémára,hacsak em direkt szaporítani akarod őket.
2010. szept. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ivarérett de kiskutyát már tud csinálni. Mint ahogy egy 12 éves kisfiú is tudhat gyereket csinálni de attól még nem felnőtt.
2010. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akrtam ivartalanítani, de az orvos azt mondta, hogy kockázatos ( most már nem hinném, mert miindenki azt mondja, hogy érdemes) és a hormonblokkoló inekciót ajánlotta, ígyhát elfogadtam, de nem igazán szerettem neki beadatni ( fél évente kellett) mert nem tartottam természetesnek, vagy nem is tudom. De mégis mekkora a kockázat ilyen műtétnél, vagy a kant kéne?
2010. szept. 26. 12:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!