Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert pisilt a sajat helyere...

Miert pisilt a sajat helyere a kutyam? Nem tudom ertelmezni ezt a viselkedest

Figyelt kérdés

A szitu a kovetkezo: adtam (volna) be neki kullancs ellen a tablettat. Barmibe ,,csomagoltam", nem akarta megenni, teljesen lazadt. Erre bennem egyre jobban ment fel a pumpa, hogy meg a vegen ugy darabokra szedi azt a draga tabit, hogy vehetek ujat, pedig egyaltalan nem volt olcso... mindegy. Neki nyilvan nem mutattam ezt, nem dijaztam a viselkedeset, de hat istenem, nem izlik neki, nem akarja megenni, ugy voltam vele jo. Majd csinalok neki egy komplett lakomat amiben elrejtem es ugy majd megeszi.

Mikozben ezt csinaltam, teljesen fulet farkat behuzta, be volt szarva tolem teljesen (sosem bantom ot!), es menekult elolem a lakas masik vegebe, alig akart odajonni, meg az ajtohoz is odaallt (sosem szokott, o nem keredzkedik le. Akkor pisil ha leviszem. Teljesen szobatiszta, na meg ez kozvetlenul seta utan tortent). Sosem lattam meg tole ilyen viselkedest, nagyon furcsa volt.

Kozben elkeszult a kajaja, megette. Simiztem egy kicsit, aztan memtunk aludni. Par perc fekves utan hallom, h vizel a kutya, a sajat helyere. Tudtommal ilyet sosem csinalnak. +teljesen szobatiszta, nem is ivott extremen sokat kaja utan. Felnott kan kutya, szoval nem kolyok h nem tudna szabalyozni. Tehat teljesen erthetetlen szamomra ez. Annyira bestresszelhetett attol, h en feszult lettem??

Alapvetoen minden szituacioban szot fogad nekem, nem egy felos kutya, es azert nyilvan van h leszidom ot/tiltok neki dolgokat, soha ilyen reakcioja nem volt meg...

Bocsanat a regenyert.


2022. szept. 12. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Picit nyugodj le kerdezo :) A kutyak nem gepek, hogy mindig mindent pontosan es ugy csinaljanak, ahogy azt elvarjuk toluk. Elofordul igen, hogy bepiszkitanak, neha egyebkent latszolag nagyobb ok nelkul. Persze mindennek van oka, de nem mindig lehet megtalalni es ezt is el kell neha fogadni.

Szoval nyugi, vannak neha meglepetesek, de ez van, nem kell ketsegbeesni :)

Egyebkent a szoveg alapjan is atjott, hogy mennyi indulat es stressz van benned, akkor kepzelem, hogy eloben ez milyen lehet. Szoval igen, valoszinuleg halalra stresszelted a kutyat es ez volt a baja.

2022. szept. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ideges voltál, indukatos és ezt levette a kutyád, félt tőled, és valszeg egy kicsit mákvirákabb jellem lehet amúgy is. Amikor a stresszes állapotban tovább simogattad, akkor se lazult el, és a vizelés egy védelmi eszköz/mechanizmus.
2022. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszeri alkalmakkal sosem kell különösebben foglalkozni. Most valószínűleg a nagyobb stressztől lehetett. Volt, hogy nálunk álmában vizelt be a kutya. Megtörtént egyszer, évek teltek el azóta, nem lett újabb ilyen.

Nyilván tanulságos lehet ez az eset most, de azért nem kell neki túl nagy feneket keríteni.

2022. szept. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Attól, hogy nem mutattad a kutya felé milyen ideges és feszült voltál, ő azt teljsmértékben érezte. Nem kell kiabálni, csapkodni hozzá anélkül is érzi és tudja, hogy valami nagyon nem oké. Igazából csak azt hitted, hogy nem mutatod felé.


Valószínű, hogy ettől volt.

2022. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!