Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám megrágcsált egy megfeke...

Kutyám megrágcsált egy megfeketedett diót. Lehet baja?

Figyelt kérdés
Egy kisujj körömnyi hiányzott a külsejéről, kb fél percig rágcsálhatta, nem tudom biztosra hogy lenyelte. Egyből elvettem tőle. 8 kilós tacskó keverék.
2022. szept. 13. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem lesz baja
2022. szept. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Kiszarja
2022. szept. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maya Bunnyheart ***** válasza:
63%

Ennyitől nem lesz baja, de többhöz azért ne férjen hozzá.



Dió


Az egészséges dióbél igazi csemege a kutyának is, néhány szemet biztonsággal elfogyaszthat. A kerti diófáról lepottyanó héjas termések és a séták során, a földön talált dió viszont szennyezett lehet. A penészes dión olyan gombák telepedhetnek meg, melyek micotoxinokat bocsátanak ki, s ha a kutya elfogyaszt néhány darabot, súlyos rohamok, egyéb neurológiai komplikációk léphetnek fel nála.



Fekete dió


Különösen mérgező a kutyák számára. Belső része kisebb a közönséges dió termésénél, a héja pedig jóval keményebb. Főként a fa anyaga miatt termesztik. Ha a kutya fekete diót evett, alábbi tünetek utalhatnak a mérgezésre: hányás, izomgyengeség, tremor (remegés, reszketés), láz, rohamok. Azonnali állatorvosi ellátás szükséges!

2022. szept. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Lutri...


Az enyémnek egyszer lett, de a doki pár nap alatt rendbehozta.

10 évig eszegette itthon és a telken, bár ha megláttam tiltottam róla...

Mikor megérkeztünk a telekre, fél óra után remegve jött elém a kutya, mire dokihoz értünk (1 órán belül) nem tudott egyenesen járni. Ezt amúgy egy baktérium okozza, ami a rohadt dióhéjban (abban ami eredetileg zöld) tanyázik és csak nagyon ritka esetekben tud nagy mértékben elszaporodni, ha a környezeti feltételek megfelelőek.


Szóval látni fogod, ha valami nem okés.

2022. szept. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Mármint úgy érted, hogy normál dió, amin rajta maradt a megfekedetett külső héja, ami a fán eredetileg zöld?


Ha igen, semmi baja nem lesz. Főleg nem egy kisujj körömhegynyitől. Sokan már azt sem tudjátok, mitől parázzatok. Mégis mi baja lenne? Semmi.

2022. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha tudnád mennyi szarságot megesznek a kutyák amikről nem is tudsz :D Nem kell félni, semmi baja nem lesz ennyitől.
2022. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!