Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak nem szállt le az...

A kutyámnak nem szállt le az egyik heréje, mi a teendő?

Figyelt kérdés

8.5 hónapos.

Mindenképp műteni kell? Van valakinek tapasztalata?


2022. szept. 13. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudjuk távolról diagnosztizálni az állatot. Vidd el állatorvoshoz, majd ő megmondja.
2022. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Persze, ivartalanitas kozben megoldjak, ne aggodj :)

Nagy bajt tud okozni, ha az ott bent marad, de majd nyilvan az orvos tajekoztat.

2022. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Vannak későn érő kutyák. Az enyémet 7,5-8 hónaposan vittem orvoshoz, ugyanezzel a problémával. Az egyik heréje kb 6 hónapos korára már lejött, a másik nem akart. Megtapogatta az orvos, azt mondta ne aggódjak, le fog jönni magától, de ha mégsem az sem gond, hiszen ígyis-úgyis ivartalanítva lesz. Én megvártam inkább, hogy mi lesz, 10 hónapos korára jött le neki. Anno én úgy olvastam, ha 1 éves koráig nem jön le, akkor rejtett heréjű és nyilván azt műteni kell mindenképp. Azért vidd el orvoshoz, nézesd meg te is, az a biztos.
2022. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az orvos mondta.


De akkor mindenképp várok 1 éves koráig, hátha…


Egyébként ivartalaníttatni muszáj?

2022. szept. 13. 20:54
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Igen, muszáj, mert a fent lévő here el fog rákosodni! De ezt általános iskolai biológián is tanítják, hogy miért kell a herének lent lennie.


Vagy ha nem akarod normálisan tartani, add vissza annak, akitől elhoztad. Hátha talál neki olyan gazdát, akinek fontos a kutya egészsége.

2022. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Igen, fontos ivartalanítani. Későbbi betegséget is el tudsz kerülni, illetve kb dupla annyinideig fog élni.
2022. szept. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha rejtett heréjű, akkor muszáj, ha nem az, akkor meg ajánlott.
2022. szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Miért ajánlott?
2022. szept. 13. 21:53
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező te az a fajta vagy, aki egy forintot sem akar a kutyára költeni, ugye?
2022. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Azért ajánlott, mert megelőzhető vele egy csomó betegség, például a hererák. Kevésbé lesz szökésre hajlamos, nem akar majd a tüzelő szukák után rohanni a vakvilágba, nem szenved majd attól, hogy bekattan az ösztöntől. Általánosságban higgadtabbá, szófogadóbbá is válnak ivartalanítás után a kutyák.
2022. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!