Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogyan/mivel eteti az idős...

Ki hogyan/mivel eteti az idős (10-12+ éves) kutyáját?

Figyelt kérdés

Nektek is elkezdett válogatni? Szeretne valami szaftosabbat, puhábbat enni a száraztápnál? Engedsz neki? Miket adsz neki? Ha főzöl, mit? Milyen konzerv/táp/stb, ha kevered mit mivel milyen arányban?


Köszi ha válaszoltok, ötletgyűjtés.


2022. szept. 20. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Van 12év felettinek külön táp, prémium márkából. Azt adj neki.
2022. szept. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Szenior táp, időnként kis konzerv.
2022. szept. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
89%

Senior light táp, száraz. Mondjuk ő nem válogat, szereti, szívesen eszi.

A fogait érdemes lehet megnézetni, lehet, hogy fájdalmat okoz neki a száraz táp rágása.

2022. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Felnőtt tápot eszik, mert nagy mennyiségben rendelem a tápot és több kutyám van. 14 éves, foghiányt és érzekszervek romlását leszámítva semmi baja. A tápot szoktam keverni Rocco konzervvel, natúr joghurttal, vagy tojással. Nála nincs gond az étvággyal, önmagában is megenné a tápot, de szeretem nem csak táppal etetni őket és láthatóan ízlik is nekik. A Rocco magas hústartalmú és jó áron van, Zooplus-ról lehet beszerezni. Van Senior változata is, de én a Menut és Classicot szoktam venni.
2022. szept. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok

Jah és táp - konzerv aránya kb 70 - 30 %


Tojásból egy egész, nagytestűnek mehet 2 is. Én lágyan vagy főve adom, nyersen nem. Natúr joghurtból 1 teli evőkanál a tápra, de ez is kutya méret függő. Enyém 5-6kg közötti.

2022. szept. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Enyém is 14, lassan 15 éves, a fogain mindig elcsodálkozik az állatdoki, hogy milyen szépek és hegyesek még mindig, meg a nagy bőrcsontot is szereti rágcsálni, de a sima száraztápot egy ideje nem szívesen eszi, csak nasinak.

Reggel és este konzervet kap rizzsel répával, napközbenre van neki kitéve táp, de nem mindig eszi meg, csak néha egykét szemet. Meg kap kutyakekszet is, az is van száraz és kemény, mint a táp.

A reggelihez adom a zöldkagylóport és a lenmagolajat.

2022. szept. 20. 15:30
 7/7 anonim ***** válasza:
11 és 14 évesek az öregeim, nem válogatnak, mindent megesznek (talán még nagyobb is az étvágyuk, mint fiatalként), felnőtt tápot kapnak, néha főzök nekik. Hogy meglegyen a "változatosság" a jutalomfalat mindig más.
2022. szept. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!