Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a kaukázusit?

Wartburg353s kérdése:

Hogyan neveljem a kaukázusit?

Figyelt kérdés
Férjem a megkérdezésem nélkül hazahozott egy kaukázusi juhászkutyát, mert olyan településen élünk, ahol sok a besurranó tolvaj, és minket is többször meglátogattak az elmúlt pár évben. Szerintem hülyeséget csinált, 2 befogadott, kistestű kutyánk van, nem vagyok az a típus, aki tud kutyát nevelni, de a kutya marad, nálunk ez így megy, ha a férjem valamit a fejébe vesz, azon semmi módon nem változtat. 8 hetes kislány, de már most ugat, morog a kutyáimra, engem véd, a lábamtól nem mozdul el. Tudom, nem szabad ütni, megláncolni, ordítozni vele. Viszont fontos a tekintély. Konkrét tanácsokat, esetleírásokat szeretnék. Azt hiszem, még időben vagyok, nem egy év múlva teszem fel a kérdést, hogy a saját kutyánk nem enged ki a házból, mit tegyek. 8 hetes, egy napja van itt, és nem akartam, de most már muszáj foglalkoznom vele. Ebben segítsetek! Ha pl morog a meglévő kutyára, mit tegyek? Rászólok, de nem figyel. Részletes tanácsokat várok. Köszönöm! (Ja, tudom, hogy meg kellett volna gondolni, stb... De nem az én döntésem, belecsöppentem, és viszem a terhét! Jól akarom csinálni, ha már muszáj!)

2022. szept. 20. 10:07
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Még annyit róla, hogy én altattam el este, kézből etetem, így ma egy méterre se távozik a közelemből. Úgy vettem észre, a simogatás nem akkora élmény neki, mint az eddigi kutyáimnak, viszont a hasát odatartja, hogy vakarásszam. A lábamnál alszik, de ha felkelek, felpattan, és jön utánam.

A másik kutyáink falkakutyák, minden élőlénnyel barátságosak (apróvadat, baromfit kivéve). Ő még morog, ugat rájuk, ha rászólok, akkor is, akkor hagyja abba, ha a másik kutyát elkezdem simogatni, mintha akkor megértené, hogy az is hozzám tartozik. Mit tegyek, hogy összeszokjanak? A szaporítónál, ahonnan a férjem hozta, a szülők barátságosak voltak, és együtt éltek más fajtájú kutyákkal. Sajnos az egyetlen tanács, amit kapott, hogy felejtse el az előítéleteket a kaukázusival kapcsolatban. Szóval én reagálom túl a helyzetet. De ez a kiskutya erősen a kiskamasz fiamra emlékeztet, és vele is baromi nehéz.

2022. szept. 20. 10:19
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Ez édes kevés. Milyen tanácsot vársz? Tartásról? Foglalkozásról? Viselkedési gondok kezeléséről?

Gondolom bizonytalanságból morog a többi kutyádra, de ezt nem írtad le. Nem mindegy mi miatt van a morgás. Ahhoz képest kell kezelni is.

2022. szept. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A jelenséget tudom leírni: ha másik kutya a 3 méteres körzetünkbe jön, ő ugatni, morogni kezd rá, és támadó testtartást vesz fel. Más tekintetben félősnek tűnik, ha nem lát engem, keservesen sír.

Tudom, hogy édeskevés, amit írok, de bármilyen kérdésre szívesen válaszolok, mert belekerültem egy kényszerhelyzetbe, amiből próbálok kihozni valami élhetőt.

2022. szept. 20. 10:47
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem inkább fogadjatok minél előbb egy házhoz járó kikepzot. Mi nem látjuk a konkrét helyzetet, a kutyák reakcióit, nem vagyunk ott. Nem játék egy kaukázusi.


(Csodás férjed lehet, ha nem beszéli meg veled ezt, csak hoz egy kutyát, aztán meg rádhagyja)

2022. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És mindenféle tanácsra kíváncsi vagyok. Ilyen típusú kutyával semmi tapasztalatom. Sose volt hazőrzőnk. Beagle keverék, foxi, tacskó keverék, ilyenek voltak. Nem is akartam mást. De muszáj most felnevelnem egy kaukázusit. Szocializációra vonatkozó tanácsokat szeretnék elsősorban. Hogy ha jön a villanyóraleolvasó,gond nélkül beengedje. Ha morog olyanra, akire nem szeretném, hogy támadjon, mit tegyek konkrétan? Még csak 8 hetes. Még talán időben vagyok.
2022. szept. 20. 10:52
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Honnan van? Tk-es? Mit mond ezekre a tenyésztője? Vele kellene beszélni a neveléséről. Pásztorkutyával keveseknek van komoly tapasztalata.
2022. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kutyáink reakciója az, hogy fülüket, farkukat behúzva remegnek. Felnőttként akkorák, mint Luda 8 hetesen, és falkakutyák, sose volt rossz tapasztalatuk más kutyától. Ha simogatom őket, Ludmilla jobb belátásra tér, és próbálja őket megszagolni, de mivel meg vannak félemlítve általa, próbálnak kitérni előle, attól meg csak összezavarodik.
2022. szept. 20. 10:57
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem törzskönyves, és légyszi ne nekem tegyetek szemrehányást, meg se lettem kérdezve, csak hozta a férjem egy szaporítótól, akinek egyetlen tanácsa az volt, hogy felejtsük el a sok hülyeséget, amit a kaukàzusiról olvastunk. Mert szerinte jámbor cuki állat. És leszedi a betörőt. Ez volt az ok, amiért idekerült. De azt szeretném, hogy legalább az ismerősöket ne szedje le. Meg a 10 éves szabadon járó libámat, a gyerekemet, engem, a 80 éves szomszéd nénit....
2022. szept. 20. 11:02
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Tehát senkit ne szedjen szét a környezetből... Inkább bernáthegyi kellett volna kau helyett.


Keress olyan kiképzőt, aki ért a pásztorkutyákhoz! Igen, valószínűleg sok pénzbe fog kerülni, de ez van.

2022. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%
ez a szaporítós antifétisetek ez soros és az usa mérge amit belétek erőltettek a bu.i imádattal egyben amit ezen az oldalon lehet tapasztalni
2022. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!