Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyát,...

Hogyan tanítsam meg a kutyát, hogyha sétálunk ne akarjon a kerítésen belül lévő kutyával "vitatkozni" ? Ne rántson oda?

Figyelt kérdés

Alapjáraton szépen sétál pórázon, de ha kutyás házhoz érünk szinte megbolondul, rászólok nem nagyon hallgat ami szintén nem tetszik, és ezzel foglalkozni szeretnék, mert nem állapot ,hogy a kis pehely 60kg-jával elránt... valószínűleg a figyelemmel vannak problémák, de mivel kutyasuliba nem tudom elvinni így, és kocsival sem tudok vele elmenni, így próbálkozom más módszerekkel rájönni a megoldásra..

A válaszokat előre is köszönöm!



2022. szept. 23. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Fel kell hivni a kutyasulit es megkerdezni, hogy mit ajanlanak.

Nekunk pl azt mondtak, hogy vigyem el nyugodtan csoportos orara, kiprobaljuk, aztan meglatjuk.


Hat csodak csodajara, az en rettenetesen reaktiv kutyam valahogy megiscsak tudott dolgozni kutyak tarsasagaban, mar az elso oran. Csak egy hozzaerto oktato kellett, aki megmutatta, mit kell csinalni vele.

De amugy meg ha nem ment volna, akkor trenertol vettunk volna orakat, aztan probaljuk meg a csoportot :)

2022. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Jogos a feltetelezesem, hogy ivarerett, dominans hajlamu kan kutyarol van szo?:) A porazt rangatni nem celszeru, egyreszt azert, mert a figyelmet annyira lekoti a masik kutya, hogy az adrenalintol se lat, se hall, masreszt pedig azert, mert ha eszreveszi, hogy erosebb nalad es nem birsz vele, akkor meg annyira sem fog engedelmeskedni, mint addig. Azt javasolnam, hogy otthoni, zavartalan korulmenyek kozott gyakoroltasd be vele, hogy erelyes parancsszora mindig es azonnal leuljon vagy lefekudjon. Kutyaiskola utjan meg jobb lenne, de ha ezt nem tudnad megoldani, akkor te foglalkozz vele heteken es honapokon at, amig teljesen automatikussa valik nala a leules vagy lefekves, ha a parancsot hallja, akar etetes vagy jatek kozben is. A tanitas es gyakoroltatas idoszakaban *ne* probald ki rajta, hogy a kutyas haznal is engedelmeskedik-e neked, mert ott kulonosen nagy a kisertes a parancs ignoralasara, es ha nehanyszor sikerul megusznia, akkor az rogzul benne, hogy *nem* muszaj feltetlenul engedelmeskednie. De ha mar minden mas helyzetben automatikusan engedelmeskedik, akkor mar megteheted vele, hogy a kutyas haz kozelebe erve, a legelso "vitatkozasi" jelek lattan (vagyis nem akkor, amikor mar odaertetek es mindket kutya mar teljesen indulatba jott) azonnal lefekteted. Ha engedelmeskedik, akkor jo uton jarsz, de ha nem, akkor azonnal fordulj vele vissza, szidd meg az engedetlensegert (nem azert, mert a masik kutyat ugatta, azt ugyanis nem erti, hogy miert nem szabad, hanem azert, mert nem ult le), es otthon folytasd vele a gyakorlast, vagy vidd el kutyaiskolaba.
2022. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

#1.


És ilyenkor mi van abban az esetben, ha a kutyám rosszul reagál?


Én is hasonló helyzetben vagyok mint a kérdező, csak az én kutyám egy talált pitbull keverék… Betegségek miatt még nem lehetett veszettség ellen oltatni.

Különben vinném már kutya suliba, de kicsit félek hogy nem bírnám visszatartani, pedig csak 28 kg.

2022. szept. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%

Én először ráazóltam.

Utána pórázt rántottam.

Utána megfogtam a grabancát. Persze csendre intettem határozottan minden esetben.


Végül szépen grabancánál fogva lenyomtam az aszfaltra és addig ott tartottam míg meg nem nyugodott.


Domináns kan amúgy. Megtanulta. 12 éve működik, síri csendben sétál.

Nem kellett kutyasuli,tréner,pedig egy 20kg-s, közepes testű kutya,én meg nő vagyok.

2022. szept. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Csak az a baj ezzel 4-es, hogy a reaktivitas felelembol is fakadhat, nem csak dominanciabol!

Akkor az aztan marha jo lesz, ha a rettego kutyat megvered meg a foldre nyomogatod, rangatod.

Az csak olaj tuzre. Neked oriasi mazlid volt, mert ha a retteges allt volna a hatterben, a kutyad egy ido utan toled is elkezdett volna felni, aztan neked megy, mert szep kis felelmi agressziot alakitottal ki benne. Szoval adj halat az egnek, hogy megusztad es ne hirdesd a faszsagot, nehogy masoknal tragedia legyen belole.


3-as, igen, ez amugy jo kerdes, az en kutyam csak 10 kilo. Viszont azt gondolom, hogy ott alltok egy csomoan, mellettunk pl egy kulon oktato volt, aki a csoportos ora alatt csak velunk foglalkozott, szoval biztos vagyok benne, hogy segitett volna megfogni a kutyat, ha en nem birok vele. Azert ketten-harman csak vissza tudjatok tartani :D


De jo esetben idaig nem fogtok eljutni, mert eloszor mi se voltunk bedobva a tobbiek koze, hanem csak a kerites mellol neztuk az orat, korbejartuk a teret, stb. Szoval fokozatosan mentunk kozelebb, kozben feladatoztunk, ilyesmi.

Ha tenyleg nagyon nem lett volna egyuttmukodo a kutya, akkor mi se mentunk volna be az orara konkretan es messzebbrol konnyebb is kizokkenteni a hibas viselkedesbol hidd el, mint a kutyak kozott.


De fel kell hivni a sulit es tanacsot kell kerni toluk.

2022. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, egy ivarérett fiúcska, egyébként nagyon szelíd és semmiért se bántana, viszont akkor is menne a többi kutyához, ha kicsit megrántottam a pórázon, akkor ugye csak elkezdett ugrálni is a kerítés felé, pedig az úttesten mentünk, de egyébként, például ha a kertben itthon hívom és történik valami az utcán, netalán van valaki nálunk és hívom, nem mindig jön mert neki nincs kedve, ha a helyén vagyok a kennelben és hívom csak szórakozik az ajtó előtt, hogy nem akar, nem akar nagyon engedelmeskedni, pedig elég fiatalon kezdtem a tanítgatását de valami most se passzol, de! Ha van nálam valami kaja, egyből mindent tud, és csinál, de ez a kajás módszer a kutyák ellen nem nagyon jött be, akkor már a kaja se érdekelte, jól gobdolom, hogy nem tart úgymond "főnöknek"?
2022. szept. 23. 21:24
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Ez csak nevelés és szocializáció. Nem egy vészesen nehéz gond. De jellemzően ha ez nem működik, nyilván sokkal komolyabb nevelési gondok is vannak a háttérben. Pl behívás mindig, minden helyzetben.


Ha nem megy, hívj ki házhoz kiképzőt!


Egyébként a kulcs az egy normális pórázfegyelem, önkontroll építés és figyelem építés. De sejtem, hogy ezek nem mondanak neked semmit, így marad a kiképző.

2022. szept. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%

1. gyakorlópóráz.

2. határozott rántás a fenti viselésével..

3. sok gyakorlás.

2022. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%
4es vagyok. Felismerhető,hogy egy kutya miért ugat....
2022. szept. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Kezdj el ndhez sulyokkal edzeni,legyel joval erosebb.
2022. szept. 24. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!