Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyakiképző tanfolyamokra...

Ha kutyakiképző tanfolyamokra járok az elég, vagy mindenképp kell tapasztalat is?

Figyelt kérdés
Nagy álmom egy farkaskutya, de tudom hogy ahhoz, hogy nevelni tudjam, és mindketten boldogan élhessünk egymás mellett, az kell hogy értsek is hozzá és tudjam mit csinálok. Mert hát azért nem egy golden retrieverről van szó. Viszont mégcsak középiskolás vagyok, szóval bőven van időm tanulni, mielőtt saját kutyám lehetne. Vannak tanfolyamok ebben a témában amiket tudnék iskola után, online csinálni (a gyakorlati fizetésemből + diákmunkából), és szombatonként vannak terepgyakorlatok(?) amiken menhelyi kutyákkal foglalkozunk. Ha ilyeneken megtanulom, hogyan kell kutyát nevelni, kielégíteni a szükségleteit, értelmezni a testbeszédét, stb, az elég? Vagy mindenképp az kell, hogy felneveljek több kutyát, lássam a gyakorlatban hogy megy ez, és csak utána vágjak bele ilyen "komolyabb" fajtába? Kiskoromban egy rottweilerünk és cane corsonk volt, most egy ausztrál juhászunk van, de az nyilván nem olyan mintha én neveltem volna fel őket egyedül.

2022. szept. 25. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez kevés. Ajánlom ezt a videót:

[link]

2022. szept. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Az online kutyakiképző tanfolyam annyit ér, mint egy rakás sz.r. A normális tanfolyamokon pedig csak az vehet részt, aki a sajá kutyájával már tett le valamit az asztalra (IGP I., agility vagy obed versenyeredmények stb)
2022. szept. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Ahhoz nem kell tanfolyam, kiképző végzettség, hogy legyen egy " farkas" kutyád.

Mindenkinek volt első kutyája.

Jól megválasztott iskolában sok mindent megtanulsz a kutyáddal. Aztán a következőnél majd ismét lesz mit tanulnod, mert nem csak a fajták, hanem fajtán belül az egyedek is egyediek.

Mellette a net ma már annyi információt ad, hogyha keresel a témákban, sok-sok választ kaphatsz.

Bár elsőre meghökkentő lehet, hogy pl ugrál a kutyám témában nincs csak egy, tökéletes megoldás. Még kiképzőknél sem.

2022. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez csak pénzkidobás lenne, kutyás tapasztalatod már van, ha többet akarsz szerezni, akkor fogd meg a meglévő kutyátok pórázát és sétáljatok, menj vele kutyás közösségekbe és kezdj el vele valamilyen kutyás sportot (iskolában, oktatóval), a legjobb, talán, ha olyat kezdtek el, amiben a németjuhászok jók (gondolom erre gondoltál farkaskutyaként és nem a csehszlovákra). Kiegészítésként pedig menj el egy menhelyre önkénteskedni, ahol a kutyák sétáltatásán kívül mást is csinálhatsz (ehhez általában az kell, hogy heti szinten menj és olyan szervezethez, akik nyitottak erre, mert pl nincs fix fizetett kollégájuk). Ez azért jobb, mert a sétáltatásnál lehet, hogy csak a kedves, kb problémamentes Fifikkel találkozol, takarításnál meg mentek sorba és mindenki szembejön.


Németjuhászból meg rengeteg vonal van és almokon belül is hatalmas lehet a különbség. A fajta skálája egészen a full kemény, szolgálati elfogó kutyától - aki még néha a saját felvezetőjére is ráfog, ha az épp nem figyel- a golden-féle mindenkivel cuki vagyok, beengedem a betörőt is karakterű kutyákig terjed. Ha megvan a tetsző vonal és párosítás, beszélj a tenyésztővel, hogy milyen karakterű kutyát akarsz majd és akkor nagyon nem lőhetsz mellé.


A kölyköt meg majd pici korától vidd társaságba, suliba és ha sok közös, aktív programotok lesz, hidd el, hogy ráérzel majd, hogy kell a kutyával bánni és össze fogtok csiszolódni.

2022. szept. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
Önmagában semmit nem ér, ha alapvetően nincs affinitásod mások kutyáinak megértéséhez, gazdikkal való együttműködéshez, illetve nincs elégséges saját tapasztalatod, saját kutyával. Ha versenykiképző akarsz lenni, vizsgád, helyezéseid, rutinod legyen. Ha rehabos, akkor érdemes egy menhelyre eljárni, és azokkal foglalkozni. De mög{ttes, gyakorlati tapasztalat nélkül ez a végzettség se ér semmit.
2022. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Én online tanfolyam keretében csináltam meg az alap engedelmességit és teljesen rendben voltunk.
2023. jan. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!