Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hörghurut kutyánál nektek...

Hörghurut kutyánál nektek meddig tartott?

Figyelt kérdés

Másfél éves kistestű kutyusunk egy hete éjszaka elkezdett befele tüsszenteni de állandó jelleggel egész éjszaka.. reggel mentünk vele egyből orvoshoz, azt mondták vmi vírust kapott el és kapott gyulladáscsökkentőt, köptetőt. Pár napig javult majd 3. éjszaka majd megfulladt a sok nyáktól, öklendezett hányt. Doki azt mondta akkor hagyjuk el a köptetőt és várjunk... hát nem hagyott nyugodni a dolog elvittük egy másik helyre masodvéleményért.

Ott mondták hogy ez már hörgőgyulladas, antibiotikum kell és azonnal hagyjuk abba a köptetőt.

Helyben megkapta injekcióban az antibiotikumot illezve kaptunk itthonra is. Az orvos jelezte hogy ne egy nap alatt várjuk a javulást, ha rosszabbodna vigyük vissza.


Nos a szuri után csütörtökön látványosan javult az állapota de most beállt egy szintre, álmában horkol, illetve ha izgatott lesz rájön a köhögés... :( Tüsszög, néha krákog..


Még van 2 nap az antibiotikumból.


Akinek a kutyusának volt már ilyen betegsége, mennyi idő alatt jött ki belőle? Gondolkodom hogy visszaviszem holnap kontrollra de lehet türelmetlen vagyok hisz 3 napja kapta meg végre a jó terápiát..



2022. szept. 25. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Holnap felhívhatod az orvost, neki elmondod amit leírtál vagy azt mondja vidd be vagy megnyugtatt, hogy minden.



Leírom, hogy az én kutyámnál, hogy volt (ő is antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt kapott), amelyik napon voltunk orvosnál, aznap este kb. mintha semmi baja nem lett volna, picit köhögött csak de tényleg látványos volt a javulás.

Másnap is okés volt, este viszont sétánál futott egy kicsit és visszaesett. 😑


Utána szigorú pihenés csak eü séta, közben napiszinten orvossal telefon és tovább az antibitikum. 7 napra kapta. A visszaesést követően lassan javult mindennap picit jobban.


Így kb 1,5 hét.



Ne kövesd el azt a hibát, amit én azzal, hogy minden engedtem neki, hogy fusson amikor jól volt, mert könnyen visszaeshet.


Mindenestre a helyedben holnap felhívnám a dokit, az a biztos.


Gyógyulást a kutyádnak! 😊

2022. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok, tudom, hogy nem írtad, hogy hogy engeded neki hogy fusson vagy játszon. Mint tapasztalat írtam vagy ha esetleg később más is olvassa.
2022. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. szept. 26. 09:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha még valaki erre járna: másfél-két hét volt nálunk a gyógyulás. :)
2022. okt. 6. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!