Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megdöglött a kutyám, ilyenkor...

Megdöglött a kutyám, ilyenkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Van benne csip. Le kell jelenteni a háziorvosnak vagy egyéb hatóságnak? Hova kell vinni ezután a tetemet? Régen 20 éve elástuk őket de most nem tudom mi van.
2022. szept. 26. 10:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%
Nekem állatorvos altatta el a halálosbeteg kutyámat, de a chip szerintem még azóta sem lett kiütve.
2022. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
92%
Állatorvosnak jelezni kell . Kisállattemetőbe szokás elvinni de nálunk ők elviszik ha kérik.
2022. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

Hamvasztást fizetsz, elviteted , elásod.

Az állatorvosnak be kell jelenteni, hogy elpusztult.

2022. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
nem szeretném pénzt kiadni, az úgy jó ha bejelentem és elásom?
2022. szept. 26. 10:55
 5/32 anonim ***** válasza:
61%
4. Szerintem már a bejelentés/chiptörlés is pénzbe fog kerülni.
2022. szept. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
72%

Nem jó, mert nem lehet "csak úgy" elásni, már évekkel ezelőtt is megvolt a kritériuma, hogy lehet elhantolni állati tetemet. Pl. milyen mélyre, le kell önteni mésszel stb. olvass utána, most mi ezzel kapcsolatban az előírás.


(Egyébként föláll a hátamon a szőr attól, ahogy beszélsz szegény kutyádról.)

2022. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
58%
Az enyém 1 hónapja ment el, eltemettem és kész. Ha valaki hiányolná akkor elszökött, de nem fogja.
2022. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%
Mi amikor családi házban laktunk, és az eladás előtt kerek egy esztendővel eltávozott a családtagként kezelt kutyánk, akkor - miután a pokoli szenvedései miatt állatorvossal el kellett sajnos altatni (menthetetlen, áttétes rák) - ástunk egy 1,5-2 méter mély gödröt a kedvenc helyén, és oda helyeztük el a kis testét... Azóta elköltöztünk onnan, de a szívemben azóta is gyászolom. (Amikor elment, egy fát ültettünk oda, ha az új tulaj nem bolygatta - említést tettünk neki a történtekről - akkor talán még azóta is úgy van.)
2022. szept. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
69%

7-es


Nálatok az állatorvos nem figyeli az oltás esedékességét?

Nálunk először sms-t küld a doki emlékeztetőül, ha az oltás lejártáig nem jelentkezik a gazda akkor felhívja, hogy mi van a kutyával.

2022. szept. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nah a következő kutyámba biztos nem rakatok csipet.
2022. szept. 26. 11:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!