Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha kóbor,...

Mit lehet tenni, ha kóbor, vagy önsétáltató kutya követ?

Figyelt kérdés

Van egy kutya, aki végig kísért a buszmegállótól a munkahelyemig. Szerintem önsétáltató inkább, nem kóbor. Nem csinált semmit, csak jött mellettem, és elég közel is jött, éreztem, hogy hozzám is ért, gondolom megszagolt. Nagyobb testű, és mikor rászoltam, kicsit arrébb ment, de jött ugyanúgy. Gondolom nem akart bántani, mert nem morgott meg semmi, de egy kicsit félek tőle.

Most ilyen esetben mi a jó? Ha azt szeretném, hogy ne harapjon meg, de ne is kövessen?



2022. szept. 26. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha eddig jámbor volt, akkor csak ne legyen számára agresszív testtartásod és ne nézz a szemébe. Ha azt akarod, hogy ne kövessen, keresd meg a gazdáját (pl. környéki facebook csoport? nálunk a városi csere-berésbe szoktak ilyeneket posztolgatni), vagy hívj fel egy hatóságot/állatmentőt hogy van ez a kutya, nem tudod, kihez tartozik, mit eszik stb.
2022. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kérdezgettem a többiektől, hogy látták-e már, egy igen, de nem tudja ő sem kié lehet. Viszont ahol dolgozom, városnak hívják ugyan, de inkább egy nagy falu. Ezért gondolom, hogy valószínűleg van neki gazdija. Néha vannak ilyen önsétáltató kutyák, én pedig sajnos félek tőlük.
2022. szept. 26. 18:06
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Utána kell járni, hogy kié, vagy befogatni valakivel, akkor majd kiderül. Nem mellesleg az így csámborgó kutya a gazdi részéről azért is felelőtlen, mert tilos így kiengedni, másrészt a kutyára nézve életveszélyes, nemhiába városban is a behívhatóság az első megtanítandó dolog. Mindenki jobban jár, ha ez kiderül. Ha nagy falu, simán szívesen fogadnak az önkormányzatnál, vagy ott van a rendőrség stb.
2022. szept. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oké, de igazából a kérdés arra irányult volna, hogyha már benne vagyok egy ilyen helyzetben akkor mit csináljak. Hogy lehetőleg ne harapjon meg, de ne is kövessen. Mivel a pulzusom legalább 160 ilyenkor.
2022. szept. 27. 12:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Barátkozz vele.

A barátoktól pedig ugye nem fél az ember.

2022. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#4 de mit nem értesz azon, hogy hívd fel az önkormányzatot vagy a legközelebbi sintért hogy csináljanak ezzel valamit???
2022. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy oké. Értem. Világos. De nem erre irányult a kérdésem. Még mindig, mivel a kietlen pusztában, a falu szélén mikor követ egy ilyen állat, nem az önkormányzat számát fogom keresgélni. Ezt te is érted?
2022. szept. 27. 14:37
 8/12 A kérdező kommentje:
És azt is érted remélem, mivel leírtam, hogy rendszeres. Több kutya is járkál. Nyilván a gazda a felelős, ha már sz@rik rá, hogy a kutya simán kijarkal. És neki kéne szólni, vagy a felsoroltaknak. Oké. De engem csak az adott helyzet érdekelt volna, ha már egyszer benne vagyok és jön hajnalban mellettem a sötétben egy ilyen kutya...
2022. szept. 27. 14:46
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Vigyázott rád, hazakísért. Tényleg egyszerűbb a problémát úgy megoldani hogy erőt veszel magadon és beszélsz hozzá, ha már van a jelenség,akkor nem egyszerűnn alkalmazkodni kocsit hozzá?
2022. szept. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Volt olyan kutya, amelyik simán kimászott a kerítésnel és elkísért. Aztán láttam, hogy miután én bementem a munkahelyre hazament, és visszamaszott. Az ő helyzete azóta rendben van, nem tud kijönni már. De ez csak egy, több ilyen kutya is van és mivel felek tőlük marhára nem örülök nekik.
2022. szept. 27. 14:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!