Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan praktikus egyszerre...

Hogyan praktikus egyszerre több kutyát sétáltani?

Figyelt kérdés
Van 3 törpe schnauzerem és nem szeretném őket egyenként elvinni. Egyrészt sokáig tartana, másrészt azt hinnék, hogy kivételt teszek.

2022. szept. 27. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
2022. szept. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A többrészes póráz az szerintem is megér egy próbát. Nekünk is volt, habár csak két kutyára, és működött is, csak elszakadt, és még nem szereztem újat, viszont ajánlom. Nem tekeredik össze a póráz, és ez nagyon megkönnyíti a dolgot.
2022. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pórázelosztóval, így csak egyet kell fognod
2022. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem.
2022. szept. 27. 19:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
en pl 2 kutyat kulon-kulon porazon szoktam vinni, mivel az egyik kisebb, meg kolyok, a masik meg huzni szokott ha mas kutya van mellette, de szepen jon egyedul. igy mindkettore tudok figyelni es nem huzza egyik a masikat. nekem is van eloszto porazom, de sajnos nem tudom hasznalni, viszont ha neked bevalik, akkor ajanlom!
2022. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hármat viszek, szerintem a szabályok a legfontosabbak, meg hogy valamennyire előre megtervezd az utat.


Két közepes testű és egy kistestű kutyám van, derékövvel viszem őket, mindenkinek szépen elöl kell mennie, mert nálunk olyan picik a járdák, hogy nem férnénk el és így észreveszem, ha valamelyik pisilni/kakilni akar, ellentétben azzal, ha mellettem vagy mögöttem jönnének, párszor előfordult már, hogy véletlen rántottam őket a pórázzal (vagy épp ők egymást, ha kicsit összetekeredett). Vannak szakaszok, ahol szépen egymás mellett menniük kell, nincs szaglászás és társaik. Viszont mindig próbálok olyan utat "tervezni", ahol egy szakaszon elengedhetem őket és akkor mindenki kedvére szimatolhat meg mehet jobbra-balra.

2022. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 kutyával sétálok, kis (8 kg), közepes (11 kg) és nagy (35 kg) méretűek.


Fontos, hogy egyenként is szépen sétáljanak, anélkül nehéz többet együtt vinni.


Én nem szeretem az elosztós pórázokat, mert nem tudod vele egyenként irányítani őket, csak mindet egyszerre. Eleinte én a két kisebbet a derekamra kötöttem, a nagyot pedig bal oldalamon tartva pórázon vezettem. A legkisebb előttem, a közepes a jobb oldalamon jött. Így maradt egy szabad kezem is.


Később meguntam ezt, hogy magamra kötöm őket, macerás volt mindig felszerelkezni, néha meg ha összeakadtak, akkor le kellett róluk csatolnom a pórázt.

Vettem egy olyan pórázt, aminek mindkét vége csatolós, így tulajdonképpen 2 pórázal sétáltatom a 3 kutyát, de mégis ha kell tudom őket külön irányítani, a dupla póráznak azt a részét húzom, amelyik kutyához csatlakozik.

Próbáltam 3 külön pórázal, de azok is könnyebben összegabalyodtak, és nehezebb is volt hármat fogni egyszerre.


Sokáig gyakoroltunk így, bár ugye külön-külön is szépen mennek, aztán kettesével vittem őket, majd végül hármat egyszerre. Ők pedig megszokták így, mindenki a saját "területén" marad, nem is próbálnak meg helyet cserélni.


[link]

2022. szept. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

En siman megtanitottam falattal y porazon setalni ket amstaffot . Kerulni is tudnakegyszerre tomegben embereket.

A 3 torpesnauzer is meg tudja tanulni,ha elozoleg poraz nelkul tudjak parancsra egyenkent az iranyokat,fordulas,megall indul labnalkovetes.

2022. szept. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Pórázelosztó de fontos, hogy tudjanak együtt sétálni.
2022. szept. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!