Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítőkutya "házilag"?

Segítőkutya "házilag"?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon okos németjuhász keverékem, most 4 éves. Elég sok mindent tud, alap dolgokat csak kézjelre is. Nekem nincs semmilyen betegségem, ami indokolna egy segítőkutyát, ezért terepáis vonalra gondoltam. Mi a menete egy ilyen képzésnek, ha egyáltalán van rá lehetőség? Van valami feladatsor, amiket ha tud megkapja a papírt?

Elnézést, ha hülyeséget kérdezek, pusztán érdekes kihívásnak gondolom ezt.



2022. szept. 28. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Azért ez nem olyan egyszerű hogy házilag segítőkutyát faragjunk a kedvencünkből. Ehhez megfelelő szakértelem is kell
2022. szept. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Jelentkezned kell egy ezzel foglalkozó egyesületnél.
2022. szept. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hovarju ***** válasza:
91%

segitokutya pont net


Itt fennt vannak az előírások és a vizsgafeladatok. A tanításhoz is kaphatsz tőlük segítséget.


Jó tanulást !


Keress rá a K99 vizsga oldalra is. Itt is sok trükkös feladat van szintenként nehezítve. Ha van hozzá kedved itt még vizsgákat is tehetsz.

2022. szept. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kétfordulós vizsgarendszer. Az első a temperamentum teszt, ami kő kemény, minden módon tesztelik, hogy a kutya jól nevelt és soha nem agresszív vagy félős. (Pl. idegen helyen egyedül hagyás, közben idegenek tesztelik és étellel kínálják, fenyegetésre adott válasz, extrém kontaktok, kutya már kellemetlen ölelgetése, kutya fölött ordítozás stb.)


Ha ezt jól teljesíti, utána jön a gyakorlati vizsga gyerekek között. Kötelező egyesülethez tartoznod az ő felügyeletükkel készülnöd.


De csak azért, hogy legyen egy papírod, ne csináld meg, mert az elévül hamar, hacsak nem dolgozol sok órában aktívan!

2022. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem a papír miatt kéne. Szeretem képezni a kutyámat és érdekes lenne egy ilyesmi megméredtetés
2022. szept. 28. 20:09
 6/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Értem én, hogy a feladat tanulás a lényeg. Az én kutyám is sok trükköt tanult, főleg a tanítás élményéért. Én szerettem tanítani, Ő meg imádott/ ímád tanulni.

Ezért ajánlottam a K99-es vizsgarendszert. Remek feladatok vannak benne.

Sőt a 101 kutyatrükk c. könyvben is rengeteg feladat van.

2022. szept. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
A neten olvass utána a kiképzési módszereknek. Biztos vannak ilyen oldalak vagy YouTube videók.
2022. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok, ezt kifejtettem.


Viszont egy szakértővel is beszélned kellene szerintem ez ügyben

2022. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Egy nemetjuhasz mix - ha tenyleg van benne normalis nemetjuhasz - nem fog atmenni a temperamentum teszten. Es ez nem is baj - provokaciora reagalni fog egy jo nemetjuhasz 😊


Csatlakozz be egy kutyaiskolaba, nemelyik jar el ide-oda bemutatozni.


Engem is hivtak mar idosek otthonaba. Nem terapias kutya - csupan jol kepzett es stabil idegrendszeru. De orzo-vedo fajta, sose lehetne terapias kutya. Ciki is a fajtanak, ha van beloluk terapias… 😁

2022. szept. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!