Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit bírnak futni a Labrado...

Mennyit bírnak futni a Labradorok?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a Labradornak van 2 fajtája: a Show és a munka (field trail) kutya.

Elég sportos vagyok, szoktam túrázni, futni, biciklizni de nem napi rendszerességgel. Abban kérném a segítségeteket, hogy akinek van labradorral tapasztalata írja le kérem, hogy mennyit bírnak futni, sétálni a show kutyák, mert ha természetbe megyek sportolni, ha lehet magammalvinnem. Továbbá a munka kutyának mennyire lenne elég heti 1 hosszabb távú futás, azon kívűl, hogy napi 2-3x elviszem sétálni, és 1x megfuttatom. (Kertes házban lakom, továbbá még sosem volt kutyám.)



2022. szept. 28. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A show vonal nem olyan rossz, csak nem kell disznó formában tartani. Van labitenyésztő ismerősöm, a kiállítások miatt elég dagadtak a kutyái, de néhány tőlük származó kölyök mégis dolgozó kutya lett. Normál kondiban tartva 1,5-2 éves koruktól simán kibírnak 20-30 km-es túrákat, 10-20 km-es kocogásokat, ha fokozatosan vannak felépítve.


Kertesben a séta gyorsan napi 1-re szokott redukálódni, amivel nincs feltétlen baj, ha biztosítva van a kutyusnak egy napi pár órás séta, ahol szabadon is futkározhat, legideálisabb esetben fajtársakkal és kicsit feladatoztok, labdáztok, akkor egy munka labi is ellesz nálad.

2022. szept. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1! Hogy érted azt,hogy a kiállítás miatt dagadtak a kutyái? Az az elvárás?
2022. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem fekete amerikai munkavonalú kanom van, nekem nem gyere be az a hordótestű angol show vonal. Még ha soványan is tartod, akkor is olyan az alkata, gyengébbek az ízületei, teherbírása, előbb utóbb valami mozgásszervi probléma tutira felüti a fejét nála.

Annyi, hogy a munkavonal valamivel nagyobb méretű, viszont soványabb, agilisabb, aktívabb.

Én minden reggel biciklizek vele fél órát meg sétálunk is fél órát, ilyen parancsokkal teli tanulós, fegyelmezett láb mellett menetelős séta, szóval tartania kell magát, odafigyelni, azért kicsit lefárasztja, meg ráfér a fegyelmezés, mert nagyon kajla fajta. Délután viszem 3 órát kutyatársaságba játszani, jól kifutja magát, lefárad. Este még fél óra tanulós-labdázás az udvaron(minden parancs után 3 labdadobást kap jutalmul, nem falatot).

Így is szétpakolja mindennap az udvart, de ha nem hagysz elől semmi olyat, akkor nincs baj, csak szeret pakolni, rosszalkodni, rágcsálni, van egy rakás játéka, minden valamivel szórakozik.

Este bent alszik, vacsi után, azt megtanítottam neki, hogy éjjel nincs mászkálás, pihi van, alvás reggelig.

2022. szept. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!