Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik póráz nélkül sétáltatják...

Akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat városban, miért?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, imádom a kutyákat. Egészen gyerekkoromtól van kutyám, mégsem értem ezt a jelenséget: kutyások akik póráz nélkül sétáltatják a kutyát. Nekem és a kutyámnak már sok kellemetlen percet szereztek a semmiből ránk rohanó, behívhatatlan kutyák (a kutyám idős, úgy fogadtam be, valószínűleg más kutyáktól egy nagy trauma érhette, emiatt elkerülünk másokat.)

Kötelező és megvan az oka.

Ha ez a szabály, miért nem lehet betartani?



2022. szept. 28. 18:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Egyszerűen felelőtlenek!

Sokan még az ivartalanítás szó hallatán is pislognak nagyokat.

2022. szept. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Azon túl, hogy természetesen parasztság pórázos kutyához engedély nélkül odaengedni a sajátod, szerintem sokkal kényelmesebb póráz nélkül sétálni (falun lakom és olyan helyen engedem csak el a kutyáim, ahol nem igazán jár senki, ha pedig mégis szembejönnek -kb heti 1x-, akkor természetesen megfogom a kutyákat...).


A póráz nélkül sétáltatók többségének a kutyája teljesen jól tud viselkedni, mikor frekventáltabb helyekre megyek, mindig csak ámulok, mikor olyan kutyust látok, aki önfeledten rohangál a gazdi 20-30 m-es körzetébe és még csak eszébe se jut más kutyákhoz vagy emberekhez odamenni. Szerintem az a fő motiváció, hogy a kutyus így sokkal boldogabb, hogy mindent megszaglászhat, kicsit belemehet a dzsindzsába, 5x annyit mozoghat, mint pórázon, a gazdi meg egyenesen tud haladni, nem kell egy-egy szag, jelölés miatt megállnia, a pórázt ide-oda tenni, rövidre fogni, hosszúra engedni és azért van egy feelingje, hogy olyan szinten van a kapcsolatod a kutyáddal, hogy ezt megteheted...


Akiknek ez nem jön össze, azok meg csak próbálkoznak... én nem problémázok sokat, ha a kutya odajön, de megadó, kedves és az esetleges morgásokra arrébbmegy, de nem támad (elkönyvelem annak, hogy most tanulja, hogy kell viselkedni). Azt viszont már nagyon gáznak tartom, mikor úgy jön oda Buksi, hogy szét akarja dominálni a kutyáimat... Ott azért igazán gyakorolhatna a gazdi egy kis önkritikát és pórázon tarthatná a kutyáját.

2022. szept. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Zöldövezetben lakom, konkrétan erdő van az utca másik oldalán, nincs kutyám, de nálunk teljesen elfogadott, az emberek 80%-a póráz nélkül sétáltat, nincs forgalom, nyugodtan megtehetik.

Szólj, ha probléma van, a kutyások nagy része normális, ha tudják, hogy bajt csinálnak oda fognak figyelni rátok!

2022. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
26%
A 30-as táblákat, meg a nyílvánvalóan kint felejtett egyéb korlátozó táblákat viszont biztos vagyok, hogy nem tartod be és talán a 35-tel zötyögő traktort is megelőzöd a záróvonal ellenére.
2022. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
6-os: nem, nem teszem. Nem vagyok erkölcscsősz, de szerinem a szabályok okkal léteznek.
2022. szept. 28. 19:34
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Én is utálom az utcán póráz nélkül sétálókat. Ugyanakkor én is van, hogy elengedem az én kutyáimat zöld területen kicsit szaladgálni, DE csak akkor, ha nincs a közelben senki.
2022. szept. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
Mert pont nem érdeklik hogy kit támadhat meg a kutyájuk. Aztán ha felelősségre vonják őket fel felvallrol veszik és még ők lesznek felhaborodva (tapasztalat)
2022. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 qkker1 ***** válasza:
23%
Mondjuk azért, mert én sem tudnék megkötve szarni-hugyozni!
2022. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Maya Bunnyheart ***** válasza:
90%

Ha a gazdi figyel az elengedett kutyájára és képes visszahívni akkor nem zavar, de sajnos az esetek többségében nem tudják visszahívni őket, én mindig figyelem a kutyák testbeszédét és aszerint cselekszem, ha barátságos akkor engedem az ismerkedést, ha úgy látom hogy nem barátságos akkor még az előtt megállítom hogy odaérne hozzánk.


Egyébként én is el szoktam engedni a kutyámat a futtatón kívül is, de ha valaki jön egyedül vagy pórázon sétál a kutyájával akkor behívom és rá teszem a pórázt, ellenben ha elengedett kutya jön akkor nem kötöm meg mert nem akarok magunkból prédát csinálni.


A kutyám egy közepes testű labrador és border collie keverék, jól szocializált, engedély nélkül nem megy oda se kutyához, se emberhez, és nagyon jól kommunikál a fajtársaival.

2022. szept. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%
Találkoztál már olyan kutyással, aki bármiféle hibáját elismerte volna? A legpökhendibb társaság. Póráz, kutyaiskola, alap vezényszavak, ugatás korlátozása, törődés a környezetükkel? Hahaha.
2022. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!