Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindennél jobban szeretnék...

Mindennél jobban szeretnék kutyát, de nem tudom milyen fajtát válasszak, miért?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve szeretnék kutyát, mindig másmilyen fajta tetszik meg, és amik tetszenek egy idő után találok benne valamit, ami miatt inkább lemondanék arról a fajtáról.

Bármilyen kutyát képes lennék szeretni, ezt tudom magamról.

Lehet csak túl kritikus vagyok?

Ti tapasztaltatok ilyet kutyavásárlás előtt?

Örökbefogadáson is gondolkodtam és lehet az lesz a vége. Vagy esetleg lehet majd a "hű, érzem, hogy ő rám vár" érzés lesz, és az alapján döntök majd.

Esetleg tudnátok valami tanácsot adni?



2022. szept. 30. 22:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így voltam, sokáig úgy tűnt, hogy border-t fogok venni, aztán végül németjuhász lett, mert valahogyan a sors összehozott egy olyan alommal, amibe beleszerelmesedtem. És igen, még az elején gondoltam a németjuhászra is, de kósza gondolatnál nem volt több, mert tudtam, hogy én nem fogok őv-re járni vele. Aztán mégis ez lett. A sors akarta így.


Egyébként melyik fajtákon gondolkodtál el eddig?

2022. szept. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
66%
Nem kell túlgondolni, én faj tiszta tenyésztőnél vásároltam kutyát anno, sok kiskutyát kihozott nekünk és amelyik elsőre odajött és végig velünk akart lenni, azt vásároltuk meg.
2022. szept. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Magyar embernek magyar kutya, aztán kerted nagysága, életviteled, szabadidőd elég jól behatárolja, melyiket.
2022. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Amiken gondolkodtam : tacsi, yorki, dalmata, spániel. De igazából rengeteg kutya tetszik
2022. okt. 1. 04:24
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Így ezek a fajták alapján szerintem neked leginkább küllem alapján tetszenek meg kutyák. Legalábbis a fent felsorolt 4 fajta teljesen különbözik. Szerintem inkább menj be egy menhelyre.
2022. okt. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Ne külleme, hanem a természete és az igényei alapján keress kutyát.
2022. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Olyan kutyat kene keresni, amelyiknek ki tudod elegeteni az igenyeit es passzol az eletmododhoz.

Hiaba viszel haza egy dalmatat, ha nem tudod lefarasztani, meg nem is akarod, mert nem elsz annyira aktiv eletet....Igy kell gondolkozni!


Amugy en megmondom oszinten, nalam

vegul a méret dontott. Regen vizslaink voltak, pontosabban veluk nottem fel, igy felnottkent is nagyon vizslat akartam, de vegul ugy alakult, hogy nem vettem meg autot es igy nem mertem bevallalni egy nagyobb testu kutyat, mert ha mondjuk beteg lesz, akarmi, nem tudom kezben cipelni allatorvoshoz.Na meg tomegkozlekedni is kicsit korulmenyesebb vele, foleg ic vonaton, amit en gyakran hasznalok.


Igy lett tacskom. Pici, cipelni is tudom,ha kell, es mivel nagypapam vadaszott, vizslak mellett voltak tacskoi is, akiket “hasznalt” ugymond, tehat oket is ismertem. Es nem bantam meg a valasztasom, bar nagyon-nagyon feltem a gerincet, egyedul ez az egy dolog, ami kicsit arnyekot vet az oromomre. De mindent megteszunk, kezdve azzal, hogy tenyesztotol van, tehat a genetikaja es az idegrendszere is eleg jo, igy remeljuk a legjobbakat.

2022. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Én első kutyának az uszkárt tudom ajánlani. Sportos, de elheveredik a kanapén is, okos, barátságos, gyerekekkel kijön, egyetlen hátránya a kozmetika, de cserébe nem hullajtja a szőrét. Több méretben is van uszkár
2022. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorom óta németjuhászt szeretnék. Végül belga juhászt akartam vásárolni kennelt ki néztem lebeszéltem velük.(kant szerettem volna)Másnap szembe jött velem egy facebook menhelyes hirdetése melyben keverék szuka kutyáknak kerestek gazdát. Az egyik nagyon megtetszett a mai napig nem tudom megmondani miért így döntöttem. Hiszen a család sem támogatott mert ők nem akartak még egy keveréket (akkor volt 2 másik keverékem) illetve szukát alapból nem akartam választani és olyan beagle-vizsla mixnek nézett ki amit szintén nem akartam mivel van már itthon egy beagle mix aki elég makacs. Tényleg nem tudom mi fogott meg benne de tudtam,hogy ő kell nekem. Életem legjobb döntése volt immár 3 éve együtt vagyunk. Nála jobb kutyát kívánni sem lehetne. Nekem akkor rá volt szükségem és ezt a sors tudta.


Egyébként én azt gondolom,hogy ha nincs kifejezetten cél vele vagy tényleg nem kifejezetten egy fajta kell akkor érdemes menhelyen nézelődni hiszen menhelyes kutyák is aranyat érnek.


Tesómnak egyébként törpe tacskója van. Imádnivaló kisördög. Hatalmas forma nem lehet mellette unatkozni :)

2022. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%
#8 akkor már hazafiságból a még nyugodtabb, uszkárvért is tartalmazó puli
2022. okt. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!