Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon a kutya gazdák...

Magyarországon a kutya gazdák hány százaléka etethet BARF modell szerint?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik tudják is hogy az BARF és próbáljak tudatosan, helyesen csinálni… Azokat ne vegyük bele, akik nem is hallottak a BARF-ról, de nyers csirkelábbal meg nyakkal etetnek.

2022. okt. 1. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nagyon kevesen, mert egész egyszerűen drága lenne nyershússal etetni a kutyát.
2022. okt. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
1-2 ember tippre, de idővel mindenki kiábrándul belőle. Egyszerűen nincsen értelme tízezreket rákölteni a barfra havonta, amikor mellette ott van a csúcsminőségű prémium táp.
2022. okt. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Egyszerűen én nem eszek napi szinten húst és magamra nem költenék annyi mennyiséget kajára egy hónapban, mint amennyit egy felnőtt kutya táplálkozása igényelne ilyen formában. Ha csak naponta 1x etetem, mellette ott van a táp (ami màr nem férne bele a barf-ba) és a víz akkor is legalább 3-4 csirke combot kéne vennem a kutyának. Az legalább 600-900 Ft (nyilván súlytól, ártól és bolttól függ). És ez még mindig csak /nap lenne. Viszont ha a legolcsóbb Tescos kutya konzervet nézem az 1300 Ft körül van és abból akár 4x is tud enni. Mellé a táp.

Nyilván a kutyámtól nem sajnálom a húst, szoktam is neki adni hetente 1-2 alkalommal mikor mi is veszünk húst. Hiszen semmibe nem tart pluszba kérni 1-2 csirke lábat vagy nyakat. De napi szinten megérezné a pénztárcám.

2022. okt. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Én egy százalékra tippelek és 50% szerintem meg a legolcsóbb tápokkal és moslékkal etet.


Én mindig nagyon elgondolkodom rajta, de az árán túl, annyi hibalehetőség van még és egyszerűen nem látok valós különbséget a nyerses és tápos kutyák között.

2022. okt. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Maya Bunnyheart ***** válasza:
63%

Sok gazdi etet Barf/Prey modell szerint, nézz csak meg egy-két barfos csoportot facen.


Az én kutyám barf étrenden él, mert ez vált be neki.


Saját tapasztalat:



Amikor befogadtam a kutyámat, mi így haladtunk a tápoktól a nyers felé. Nem akartam vele elkezdeni a nyerset csak végső esetben, örültem hogy megeszi a tápot de...



Ez az út vezetett a BARFhoz:



1. Rossz minőségű táp (Bellosan) és konzerv (S-budget,Orlando stb), itt még nem akartam prémium kaját adni neki hogy nehogy hasmenése legyen, az amúgy is sovány kutyának.



2. Közepes minőségű táp (Perfect Fit) keverve a régi rossz táppal és jó minőségű konzerv (Gemon), itt már volt hasmenés meg érezhető volt hogy nem emészti jól a kaját, sokat kakált/fosott.



3. Prémium táp (Brit Care bárány &rizs)


itt volt a legsúlyosabb a dolog, zöld színű hasmenés, savhányás.



4. BARF, azóta minden oké, végre beállt a súlya, szép lett a szőre, jó az emésztése.



Két kép a kutyámról: [link]


1. 2021. 04. 16. itt 3 napja volt nálam kb 18 kg volt akkor, nem akart hízni, csúnya barnás volt a szőre, gagyi tápot evett, majd fokozatosan váltottam róla közép, majd prémium tápra - mindegyiktől hasmenése volt vagy éppen hányt, ezt kb 3 hónapig csináltam így, aztán elegem lett ebből.


2.2021. júl. 13. án kezdtük el a BARF-ot, elkezdett hízni, ezen a képen kb 20 kg, megszűnt a hasmenés/hányás, a szőréből elkezdtek eltűnni a barna részek, szép csillogó fekete lett, a kép készítésekor 1 hónapja volt BARF-os (2021. 08. 15.)



És igen a barfba beletartozik a csirkeláb,farhát,nyak is. Nálunk is a csontos részek általában csirke, és a színhúst/belsőségeket kapja más állatokból.

2022. okt. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Borzalmas drága.


Most nem azért, de ilyen infláció mellett, ilyen kajaárak mellett tippeld már meg hogy ki az aki a kutyájára 50-60 ezret elkölt egy hónapban? De most ez az 50-60 nagyon alsóhangon....

Én pl világ életében közepes minőségű táppal, néha konzervvel, de nagyrészt házi kajával etettem. Kúraszerűen kapott étrendkiegészítőt.

A huskym 14 évet élt, a 2 tacsim 14 ill 18 évet, a goldim pedig idén tölti a 15-öt.

Az észérvek, a tapasztalat mellettem szólnak.

2023. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
2 macskám így eszik. Nincs szívem tápot adni nekik.
2023. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!