Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális amit érzek?

Normális amit érzek?

Figyelt kérdés
Májusban a kutyám sajnos átment a szivárványhídon. Augusztusban hoztam egy kiskutyát, mert azt éreztem, nem tudok kutya nélkül élni. De már akkor rossz embernek éreztem magam, hogy új kutyát hozok a régi helyére. A kicsivel én foglalkozok minden nap, én etetem, gondozom, én játszok vele, én tanítom, én viszem a kutyaiskolába, én sétáltatom, én viszem állatorvoshoz, szóval szoros napi kapcsolatban vagyunk egymással. Szeretem őt, nagyon aranyos, bújós kis baba. De valahogy mégsem érzem közel magamhoz. A régi kutya miatt sírok szinte minden nap, borzasztóan hiányzik, és úgy érzem, nekem ő volt A KUTYA, és nem lehet pótolni. Fog ez változni? Csak több idő kell még nekem?
2022. okt. 4. 12:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Tenyleg nem lehet potolni, nem helyette hoztad, hanem hoztal egy kutyat, ennyi.


Remelehetoleg ahogy telik az ido, majd megszereted ot is, mashogy. Nem lesz olyan, mint a regi kutyaddal, de nem is kell, hogy olyan legyen.

2022. okt. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Megertem az erzeseidet, de lehet korai volt az uj kutya. Igy utólag persze mar mindegy, de esetleg probald azt h gondolj ra ugy mint tars aki segit a bajban, szomorusagban. Ne ugy nezz ra mint uj kutya a regi helyen. Nehez.. de hatha igy hozza majd másképpen kotodsz. Nem baj ha mskent szereted mint a regit. Ok is mások
2022. okt. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Az, hogy korai volt e, már mindegy, de ez úgyis embere válogatja, kinek mi a korai :) Viszont azt ne érezd, hogy ez az új kutyus a régi HELYETT van. Mert nem. Ő egy teljesen másik kutyus, akivel mint látom, sokat törődsz, megadod neki amire szüksége van. Természetes, hogy ugyanúgy még nem tudsz kötődni hozzá, mint az előzőhöz, hiszen közel sincs olyan régóta veled. Hidd el, erősebb lesz a kötelék minden egyes nappal.
2022. okt. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
84%
Egyetértek az előző hozzászólókkal. Nekem több, mint 10 évvel ezelőtt halt meg az előző kutyusom, még mindig sírok a mai napig, ha eszembe jut, nagyon hiányzik, szerintem ezt nem lehet teljesen feldolgozni, nekem ő volt igazán a kutyusom. 4 éve van egy másik, akit persze, hogy szeretek, de ő már soha nem fogja pótolni az előzőt, ezt én is érzem, és ez talán valahol érthető, normális. Ne érezd ezért rosszul magad. Próbáld meg nem az előzőhöz mérni, hasonlítani őt, ő most egy új fejezet az életedben, aki nem a korábbi kutyusodat jött pótolni, hanem azért, hogy mostantól sok-sok évig boldoggá tehessétek egymást.
2022. okt. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%
Pszichiátria. :)
2022. okt. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
#5 Lol. Majd ha ne adj isten gyászolsz valakit azonnal menj el pszichiátriára :D
2022. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
9%

Teljesen egyet tudok érteni az ötös (5) válaszolóval. Egyszer és mindenkorra fel kenne fogni, hogy a kutya csak egyet lát benned, mégpedig az ételforrást. Próbáld meg evés közben elszedni tőle a kaját, ezzel hergelni. Egy nagyobb testű kutya szét is tépné a gazdáját (szét is tépi egyébként, elég beírni a Googlebe) egy ilyen esetben. Akármennyire azt gondolja az ember, hogy a kutya egy "érző lény", meg emberi lelke van, stb; meg kell érteni, hogy NINCS. Persze, hogy hízeleg neked, mert nem akar éhen dögleni. Ennyi az egész.


Károsnak és veszélyesnek tartom, hogy nagyon sok ember ilyen szintre süllyed, hogy már egy kutyán depressziózik, valamint egész extrém esetekben még egy embernél is többre tartja a kutyát.


Gondolkozz el ezen, mert beteges és szánalmas amit történetesen Te is művelsz.


6: Azért a valaki meg a valami között egész nagy különbségek vannak. Ha neked a kutya egy "valaki", hát gratulálni tudok.

2022. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

7:

Te vagy az 5-ös válaszoló persze hogy egyetértesz vele. Kicsit se gyanús hogy neked is pont másfél pipád van :DDD ez egyre viccesebb

2022. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
#7 Nekem valaki a kutyám :) Családtag 13 éve. Nagytestű, sose tépett még szét, amikor elvettem tőle a kaját. Nagyon szeretem őt, ő és a párom a mindenem <3
2022. okt. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
19%

Azért van mindkettőnknek másfél pipa, mivel mi minden topicban kimondjuk az igazat. Tudod "egy próféta sem kedves a maga hazájában".


Egyébként, ha ennyire érdekel, hogy azonos-e a két válaszadó, vagy sem, akkor írj egy emailt a gyakori ügyfélszolgálatának, tedd be a kérdés linkjét, és a két válasz sorszámát és meg fogják neked mondani, hogy azonos emberektől jött-e vagy sem.


Hajrá :)

2022. okt. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!