Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férges a kutyám, de kihánya a...

Férges a kutyám, de kihánya a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Adtam, a kutyámnak féregtelenítőt, por állagút, de 2 perc alatt kihányta. Ilyenkor, ha hányt, akkor teljesen ki jött belőle a gyógyszer? (sajnos, nem látni mert por volt) újra ismételhetem a gyógyszer adást vagy ilyenkor mi van??
2022. okt. 5. 11:44
 1/3 Noti75 ***** válasza:
73%

Szerintem a biztonság kedvéért jobb, ha vársz vele. Ha a portól hányt, akkor valószínűleg kihányta (egyébként tovább hánynak, amíg ki nem jön), de ki tudja...

Lehet, hogy nem mind jött ki, az ilyesmit meg ugye nem tanácsos túladagolni.


Legjobb lenne, ha megkérdeznél egy állatorvost, hogy ő mit tanácsol, az a biztos. Mert itt nem igazán tudnak "tuti" tanácsot adni ilyen dolgokban. Nem tudni milyen féreghajtó volt, mekkora adag, mennyit hányt, milyen kutya stb...

Szóval szerintem kérdezz meg egy állatorvost és majd ő megmondja, hogy mit csinálj ilyenkor.

2022. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Mar miert adagolna tul? Ezek a gyogyszerek nem ugy vannaknkitalalva, hogy ha egy adagnal tobbet ad, megdoglik a kutya. A gyarto nem hulye.
2022. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Noti75 ***** válasza:
52%

Na pont az ilyen "hozzáértők" miatt, mint a 2-es hozzászóló, nem jó dolog csak úgy vaktában tanácsot kérni.


Ő még nem hallott olyanról, hogy gyógyszertúladagolás, hiszen a "gyártó nem hülye" 😄

A gyártó valóban nem hülye, pont ezért hatârozza meg, hogy az adott készítményéből egy bizonyos időn belül mennyit szabad bevinni a szervezetbe. Innentől kezdve már csak annyi kell, hogy a felhasználó se legyen hülye és betartsa ezt, akkor elvileg nem lehet baj.


Én mindenképp állatorvostól kérnék tanácsot és még véletlenül sem hallgatnék olyanra, aki valószínüleg még egy gyógyszer tájékoztatóját sem olvasta el és azt hiszi, hogy a gyógyszert nem lehet túl adagolni. :)

A doki majd megkérdi milyen szer volt, pontosan mennyit kapott a kutya, milyen kutya, stb és ezekből tud adni egy korrekt tanácsot.

2022. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!