Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikorra növi ki a kutya a...

Mikorra növi ki a kutya a rombolást?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves Cane Corso kutyánk. Van kennelje, de napközben szabadon van a kertben. Sajnos a számára hozzáférhető területen belül vannak a gyerekeknek kerti játékai (homokozó, hinta, mászóka, stb). A homokozót már szétrágta, beszakította a tetejét, állandóan ráfekszik. Az egyik hintát is elkezdte rágni, azt felakasztottuk, és nem éri el. De a másikat (egy fészekhintát) sajnos nem lehetett feljebb rakni, és több hónap hozzá nem nyúlás után most sikeresen széttépte.

Rendszeresen viszi a férjem sétálni, és a kertben is tud mozogni, reggeltől estig szabadon van. Perpillanat arra nincs pénz/kapacitás, hogy a gyerekek játékait elkerítsük tőle, de engem már az agyvérzés kerülget attól, hogy tönkre teszi a drága dolgokat. Pedig van egy csomó játék/papucs ilyesmi a kertben, amit hagytunk, hogy rágcsáljon.

Mikorra növi ki ezt a démoni időszakot?



2022. okt. 7. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
A kutya eleve kartekony allat, mit varsz?
2022. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bíztam benne, hogy legalább valamikorra lehiggad...
2022. okt. 7. 18:22
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Hat persze, 6-7 eves koruktol kezdve tutira lehiggadnak...:D


Najo, viccen kivul, ugy szamszerusitve megis mennyit foglalkoztok vele napi szinten? Mert az egy dolog, hogy egy kolyok ragcsal, meg rosszalkodik egy kicsit, de nekem ugy tunik ebbol, hogy halalra unja magat es ez a baja.

2022. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy unja magát. Sajnálom is. Nem ide való.

Két kicsi gyerekkel (6 hós, 2 éves) vagyok itthon, a férjem hajnalban megy, este jön. A sétán kívül több foglalkozást nem kap.

Valószínűleg új családot fogunk neki keresni, mert sajnos itt tényleg nincs jó helyen, és nem szeretném, ha így élné le az életét, plusz én sem akarom kitépni a hajamat azért, hogy unalmában mit tesz tönkre szerencsétlen.

Többé-kevésbé kényszerhelyzetből lett véve a kutya (házőrzés céljából, ami nyilván nem megfelelő indok), és azért rá esett a választás, mert úgy tudtuk, hogy jó családi kutya, jól kijön a gyerekekkel. De ők még túl kicsik ehhez, így velük sincs kontaktja. Hiba volt bevállalni, igazából a kérdés félig-meddig megerősít abban, hogy valóban nem megfelelő hozzánk.

2022. okt. 7. 19:20
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legjobb döntés, hogy új gazdát keresel.
2022. okt. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést!
2022. okt. 7. 19:27
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Hat igen, ez igy borzasztoan meggondolatlan dontes volt! Ne huzzatok sokaig, keressetek neki gazdat.


Hazorzesre kamerat es riasztot ajanlok, jol szokott mukodni ☺️


Nekem csak egy tacskom van, illetve nem reg szuletett a babank, 1 honapos most.

Es meg igy is rohadt nehez neha a kutyat is megoldani, pedig o mar idosebb is, nem egy energiabomba, de azert nyilvan igenyli a setakat, jatekot. Benti, tehat haromszor ki kell vinni, nincs mese.

Nyilvan 2 gyerekkel tok ertheto, hogy nektek nem megy, aterzem, de nagyon szomoru vagyok, hogy erre nem gondoltatok hamarabb.

A kutya nem kerti disz, fajtatol fuggetlenul foglalkozni kell vele.

2022. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, és sajnálom is, hogy nem tudunk neki megfelelő foglalkozást biztosítani. Remélem, sikerül neki hozzá méltó, több idővel rendelkező, gondos gazdit találni!
2022. okt. 7. 19:51
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is értem, hogy mire számítottatok, hogy a kölyökkutya majd nem fogja szétszedni a gyerekek játékait? Ezért kéne tájékozódni, mielőtt az ember belevág valamibe😅
2022. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

A rendszeres séta mit jelent? Napi hány km vagy óra sétát?


Ha hagyjátok, hogy a papucsokat, egyebeket szét szedje, akkor miért is gond, hogy mást is szét szed? Vagy nem szedhet szét semmi, amit talál, vagy mindent szabad. Az ilyen egyszer szabad, máskor nem nevelésnek pont ez lesz a következménye.


Egyébként cane corso. Mit is dolgoztok vele? Sejtem, hogy semmit...

2022. okt. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!