Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyát el lehet altatni...

Idős kutyát el lehet altatni mentális egészsége romlása miatt?

Figyelt kérdés

14 éves és elkezdett szeparációs szorongani, de durván. Úgy kaparja az ajtót, hogy a ház fala is rezeg, folyik a nyála, visít, ugat. Ha kennelbe zárjuk akkor lenyúzza a bőrt az orráról a ráccsal, annyira ki akar jönni. Vettünk gyerek rácsot az ajtó helyére, de azt is mániákusan kaparja és liheg, nyál tócsákat hagy maga után. Az se zavarja, ha ott állok előtte, simán elkezd visítani vagy rongálni. A bejárati ajtót konkrétan legyalulta belül. Ezt műveli, ha 2 percre és ha több órára hagyom egyedül is. Szomszédok már szóltak, teljes mértékben megértem, hogy zavarja őket. Van mellette 2 másik kutya, velük semmi gond. Ő sem volt ilyen, de úgy látom kezd demens lenni, néha rossz ajtón akar be/ki menni. Hallása biztosan nem jó, valószínűleg látása sem az igazi, de ilyenkor teljesen mániákusan viselkedik, sehogy sem lehet kizökkenteni. Legfurcsább, hogy eddig nem volt ilyen, kb egy hónapja kezdte. Bevallom idegesít, minden reggel gyomorgörccsel indulok el, mert nem akarom, hogy miatta komoly konfliktusunk legyen a szomszédokkal és netán elkezdjenek mérgezett dolgokat átdobálni. Kutyaszittert nem tudok fogadni, a másik 2 kutya területőrző. Édesanyámat megkértem, hogy vigyázzon rá, ha tud, de ő is csak heti 2x tudja vállalni.


Tegnap már az altatáson is elgondolkodtam, mert ez így nem mehet tovább. Nem döntöttem még semmit el, csak érdeklődöm, mert egyre idegesebb és kimerültebb vagyok miatta.


2022. okt. 10. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Az állatorvos mit mond? Volt kivizsgálás.

Tuti, hogy van valami baja, ha így kifordult magából szegény.

2022. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

"Tegnap már az altatáson is elgondolkodtam, mert ez így nem mehet tovább. Nem döntöttem még semmit el, csak érdeklődöm, mert egyre idegesebb és kimerültebb vagyok miatta."


, Mielőtt az altatószert kéred,én inkább egy kivizsgálást javasolnék. Hátha menthető még a kutyus, had legyen még pár szép éve. :)

2022. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Hogy nem jut eszedbe alaposan kivizsgáltatni??? Döbbenetes! Vagy csak provokálsz?
2022. okt. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%
3. Természetesen nem kell szenvednie, de ilyenkor nem is az altatás az egyetlen megoldás (Csak a legegyszerűbb)
2022. okt. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Igen.
2022. okt. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Kétlem, hogy 1 hónappal ezelőtt csak úgy a semmiből hirtelen demens lett, meg szepás... Ha egy kutya viselkedése megváltozik, akkor valami egészségügyi gond van a háttérben. Vizsgáltasd ki, ha számít neked a kutya! Ha nem, akkor nyilván ebből altatás lesz, mert se te, se ő nem fogja sokáig húzni ezt a szenvedést.
2022. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elvisszük akkor dokihoz kivizsgáltatni. Arra gondoltam, hogy lehet mennek tönkre az érzékszervei, hallása tuti nem jó, de lehet a látása is romlik és emiatt reagál így. Csak ugye azzal nem lehet mit kezdeni, idős kor velejárója. Azt semmiképp nem akarom, hogy a szomszédok berágjanak és esetleg a kutyákon álljanak bosszút (bár nem nézek ki ilyet belőlük, de fene tudja), mert ha ők átdobnak valamit, akkor mindháromnak baja esik.
2022. okt. 10. 21:40
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Ugye ez most nem megint az a hangulatkeltő kamus kérdező, aki mindig olyan kérdéseket tesz fel, ami arról szól, hogy kárt akar tenni a kutyájában?

A menetrend mindig az, hogy kitalál valami hülyeséget (ki akarja dobni a kutyát, jön a rendőr lelőni, stb.) és erről kérdez. De akárki akármit mond, csak azt hajtogatja, hogy oké, akkor megcsinálja. Nem válaszol normálisan, a vége mindig az, hogy oké, akkor most megy és megteszi.

2022. okt. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!