Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos - lakásban lakó -...

Kotkat kérdése:

6 hónapos - lakásban lakó - golden retriever kutyust hogyan lehet kíméletesen leszoktatni arról, hogy minden egyes tócsába/pocsolyába fejest ugorjon, s ha lehet még bele is hemperegjen?

Figyelt kérdés
természetes, hogy a goldie imádja a vizet, az viszont már nem, hogy min. napi két alkalommal kell őt alaposan tisztára sikálni+ hajszárítózni, stb.... praktikus és már bevált módszerek érdekelnének, köszi
2010. szept. 27. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
Ekkora kutya miért is lakik a lakásban?
2010. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne megkérdezned egy kutyaoktatót. Miverl még kölyök könnyebben lehet nevelni és megfelelő módszerrel gyorsan elérhetsz bármit. Sok kutyaiskolába az első, azaz a látogatási nap ingyenes. Ilyenkor lehet kérdéseket feltenni, megnézni, hogy tanítják a kutyákat. Biztos adnának pár hasznos tippet.

Kezdetnek mindenképp a tiltó szavakat ajánlanám, Te vagy aki parancsol, így ki kell fejezned a nem tetszésed. Ha meglátsz egy pocsolyát, amibe úgy érzed belefog hemperegni, mielőtt oda értek figyelmeztesd, hogy Nem szabad, Nem, Marad... Ha még is belehempereg mondd neki ismét a tiltó szavakat és hozd el onnan. Ha időd engedi annyiszor kell újra és újra a pocsolya elé állni és ezt eljátszani, míg el nem kezdi megérteni.

Nekem Beagle-m van, nagyon makacs, ő másik kutyákhoz szeretett volna mindig oda futni, össze vissza rángatva engem. Nálunk az ehhez hasonló módszer nagyon bevállt. Akkor indul el a másik kutya irányába ha megengedem neki. A goldi pedig kifejezetten okos, szóval szerintem nem lesz nehéz dolgod.

2010. szept. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Vagy tekintélyből oldod meg, és egy tiltószó után azonnal kap egy maflást is, ha mégis belemegy, vagy tanítással.


Az elsőnek az előnye, hogyha jól bekondícionálsz egy tiltószót, akkor nem lesz szükség a későbbiekben a maflásra, mert tudja, hogy msot mérges vagy, és figyelmeztetted, hogy még javíthat. Ha kiadod a tiltószót, és erre helyesen reagál, akkor dícséret, jutalom. Lehet, hogy hülyének néznek, engem is neveztek már következetlennek, amiért a nem után rögtön az okooos jön, de hidd el, működik.


A másodiknál azt a taktikát alkalmazod, hogy elcsábítod a pocsolyától egy jutalomfalattal, és minden esetben mikor a pocsolya közelébe értek jutalmat kap, amíg nincs benne a lába.


Hogy melyik működik jobban, azt a tapasztalat dönti el, ha a pocsolya vonzóbb, mint a falat, akkor a tiltás, ha a falat vonzóbb, akkor a jutalmazás.

2010. szept. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem labradorjaim vannak, probléma ugyanaz. Megoldás: ha nem akarom hogy összekoszolja magát nem engedem el pórázról. Akkor mehet amerre lát ha erdőben vagyunk vagy tóparton ... de akkor meg bele van kalkulálva hogy mocskosan megyünk haza.
2010. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne vidd tócsa közelébe. xD
2010. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ezt a képet szeretettel küldöm minden retrievergazdinak:

[link]


xD


13:03

2010. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az enyém Bichon mégis ugyanezt csinálja :D

Nem engedem el pocsolya közelében.

2010. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezek is aranyos képek :D

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. szept. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

De ő a sajátom :D


13:03

2010. szept. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Goldim van 3 évesen kaptam nagyon szeleburdi volt, nagyon sokat nem tudott annyit hogy gyere ide eennyit:( aztán elkezdtem ha rosszat csinált dobbantottam és Kivittem először sétálni ugyanez nekünk többször is csinálta mire megtanulta tehát ha valamit nem szabad én mindig dobbantottam és egy idő után kész vége tudta kinn voltam vele szüretin kis cuki buki kutyus mindenki körberajongta de jött az hogy nagyon rég nem látott pocsolyát és nem ment be szóval most azt tanítom meg neki hogy bele jöjjön de ne hemperegjen!
2010. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!