Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy étteremben egy kutya...

Ha egy étteremben egy kutya átmegy egy másik vendég asztala alá, az meg belerúg, mert a kutya mit mászkál ott, akkor mit lehet csinálni? Ki a hibás?

Figyelt kérdés

2022. okt. 12. 14:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

A gazda és a másik vendég is hibás.

A gazda, amiért hagyja szabadon mászkálni a kutyát, a másik vendég meg azért, mert az agresszió levezetésére vannak más módszerek is, minthogy egy állatba rúgjunk.

2022. okt. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Mindketten. Az is, aki engedi szabadon lófrálni a kutyát, meg az is, aki belerúg.

Az más kérdés, hogy én megsimogatnám a kutyát ha hozzám jönne oda az étteremben, és örülnék neki, de nem mindenki ilyen.

2022. okt. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

Egy etteremben szabadon maszkalo kutya?!


Szolok a pincernek hogy vagy 5 percen belul tavozik a gazdajaval egyutt aki sz.rt ra hogy hova kodorog az eb, vagy ott es akkor kerem a szamlat meg a vasarlok konyvet. Nem, nem akarok az etteremben masok kutyajaval egyutt etkezni egyaltalan, sehogy se, es ha az en asztalom ala boklaszik, tuti hogy en is rasegitek labbal hogy kitalaljon onnan.

2022. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
A gazda, mert hagyja a kutyát mászkálni, és a rugdosó vendég, aki nem tud normálisan kommunikálni (szól a gazdának, szól a személyzetnek, jelzi, hogy ír egy rossz értékelést, és máshol fogja elkölteni a pénzét), és az étterem, amiért nem hajlandók szűrni a normális kutyásokat és a problémásokat (a kényelmes vendéglátóhelyek kitiltják a kutyákat a renitensek miatt, a normálisakat is, akik senkit nem zavarnak, a kutyabarát helyek kiszűrik a renitenseket, hogy a senkit nem zavaró kutyásokat ne érje hátrány a renitensek miatt).
2022. okt. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Van kutyam es gyakran jarok vele kutyabarat etterembe/kocsmaba. En meg egyszer nem lattam szabadon maszkalo kutyat, az osszes szepen porazon volt. Ez tenyleg ennyire gyakori?
2022. okt. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 qkker1 ***** válasza:
43%

Mindketten hibásak, a gazdi, mert nem tartja féken a kutyát, a rugdosó meg azért, mert bunkó. De leginkább a vendéglátóhely, ahová beengedik a kutyát, elég komoly élelmíszerbiztonsági kockázat.

Rohadtul nem vagyok kutyaellenes, elég rendesen el voltak kényeztetve a kutyáim is, de eszembe sem jutott volna étterembe bevinni őket!

2022. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Kutyabarát étterembe bemehetnek kutyák, de ott is elvárás, hogy tudjanak viselkedni. Akit zavarnak a kutyák étteremben, az ne menjen kutyabarát helyre. Viszont kutyásként engem is zavar, ha valakinek a kutyája nem tud kutyabarát helyen viselkedni, de az is kellemetlen, ha kutyával ajtó előtti asztalhoz ülnek be. Én is járok a kutyámmal kutyabarát helyre, de úgy helyezkedek, hogy ne legyünk útban senkinek, és ne zavarjon a kutya senkit, befektetem a székem alá például.
2022. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
Én szólnék a hatóságnak, és az éttermet másnap már ki sem kellene nyitni!
2022. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%

A gazdának kötelessége maga mellett tartani a kutyáját.


Az állatba rúgás nagyon nem szép dolog, de történhet akár ijedtségből is. Van kutyafóbiás ismerősöm (gyerekkori trauma), neki rendesen halálfélelme van még a kicsi, barátságos kutyáktól is.


Plusz ha a kutya emiatt megharapja, akkor hiába rugdosódott a vendég, a gazdit fogják elővenni.

2022. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

8# Ne nevettesd ki magad.


Kérdező: mindketten hibásak, de elsősorban a gazda, mert nem vigyázott, figyelt a kutyájára kellőképpen. Alap dolog, hogy kutyabarát étteremben is viselkedjen a kutya úgy, hogy másokat az ne zavarjon, ergo eleve nem kellett volna hagyni, hogy máshoz átmenjen. Nem is értem, mert az ilyen helyeken is alap elvárás a póráz. És ezt kutyásként mondom.

A vendég, aki belerúgott, szimplán egy bunkó paraszt, aki nem tanult meg normálisan kommunikálni. De akkor is a gazda az első sorban hibás, mert hagyta, hogy a kutyája valakit potenciálisan (ez esetben ténylegesen) zavarjon.

2022. okt. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!