Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese-gazdik! Milyen...

Havanese-gazdik! Milyen nehézségeitek voltak a kutyusotokkal az elején?

Figyelt kérdés

2022. okt. 12. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök kutyák problémásak az elején.

Szobatisztaság a legnehezebb kistestűeknál főleg,mivel ők rövidebb ideig tudják tartani.



De mire vagy kíváncsi ?


jelenleg egy 11,5 éves havanesem van,na meg egy Wheaten terrier,bár a havával megszenvedek, még most is öregen :D wheaten kanommal nincs annyi probléma :D

2022. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekünk még csak 3 hónapos, tudom nem kéne agyonizguljam, mert minden kölyökkutyával nehéz.. Csak nem akarom, hogy rossz minták berögzüljenek, mert később nehezebb lesz javítani. Pl. nagyon szeret ugatni és rettentő hangosan. Volt, hogy jelzés értéke volt, hogy engedjem ki a kertbe elvégezni a dolgát, de leginkább csak figyelemfelkeltés, vagy kimegyünk a szobából stb. Leginkább ignoráljuk mert azt olvastam azt kell, de tényleg nagyon hangos és este 11-kor nem tudom mennyire tolerálják a szomszédok :/ A másik a harapdálás. Én az elejétől fogva nem hagytam, abbahagytam a játékot, de pl. párom, meg sokan ismerősök akik játszottak vele hagyták neki, hogy milyen aranyos, és most baromi nehéz leszoktatni róla, meg sokszor a nadrágszárakat kapja el mert azt hiszi játék és úgy be tud pörögni a kezekre meg lábakra, hogy elkezd morogni és úgy kapja el.. Fú meg még sok mindent tudnék írni.. Mindenképp visszük kutyaoviba suliba is amint megkapja a veszettség elleni oltást.
2022. okt. 18. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:

11 hónapos Havanese kutyánk van. Talán 1 hete mondhatom, hogy végre szobatiszta lett. De még nem merem elkiabálni. Semmiféle szándékot nem mutat, hogy esetleg kint jobb kakálni, mint a fürdőszobában. Pisinél sokkal jobb a helyzet. Örökmozgó, nagyon szeret a közelünkben lenni. Kutyasuliba járunk, sok trükköt tud. Szépen sétál pórázon, nehezen nyit az emberek felé. Az összes kutyát ugatja (ez még tanítás alatt van a mai napig is). Fura pózokban alszik, általában a hátán fekszik kiterülve. Az összes ágyát szétrágta, a bútorokat nem bántotta soha. Érzékeny a gyomra, sok tápot kipróbáltunk. Ami bevált: [link]

Ezt egy másik gazdi ajánlotta. Jó fajtát választottál, imádnivaló kis szőrgombócok.

2023. júl. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaj, most látom, hogy tavalyi a kérdésed. Akkor kb. egyidősek a kutyáink. Hogy boldogulok?
2023. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sok nehézségünk volt de hihetetlen mennyiségű szeretetet ad, meg élményeket, egy percig nem bánom, hogy ezt a fajtát választottam.

Mi is jártunk kutyasuliba meg kutyaoviba. :)

2023. okt. 12. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!