Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen földtől elrugaszko...

Miért ilyen földtől elrugaszkodottak sok esetben az állatmenhelyek?

Figyelt kérdés

Biztos vannak normális menhelyek is, de soknál látom, hogy nem csak betarthatatlan, de tejesen földtől elrugaszkodott feltételeik vannak. Nyilván, meg kell szűrni a jelentkezőket, persze, ezzel egyet értek, de nagyon durva feltételek vannak sok esetben. Ezzel szerintem ellehetetlenítik az örökbefogadást, pedig épp az lenne a cél, hogy ne a menhelyen éljék le az életüket a kutyák. Vagy én látom rosszul?


Mondok egy egyszerű példát: eszkuláp nem ad örökbe úgy, ha van otthon másik ivaros kutyád. Ez több szinten butaság szerintem. Egyrészt, a menhelyről jövő kutya már eleve ivartalanul van kiadva gazdinak, vagy ivartalanítási kötelezettséggel. Baleset tehát nem történhet. Mi van akkor, ha az ivaros állat mondjuk tk-s, és részt fog venni tenyésztésben (nekem pl így van kanom, hogy a tenyésztője fedeztet vele időnként, meg a tenyésztőn keresztül mások is - na értitek, lényeg hogy nem én itthon szaporítgatom, hanem rendesen a tenyésztő intézi ezeket a dolgokat hivatalosan). Most én pl ettől rossz gazdi vagyok, nem adhatok jobb sorsot egy menhelyi kutyának? Szerintem de. Az, hogy valaki ivarosan hagyja az állatát, nem jelenti, hogy rossz gazda. Sőt, egy ilyen kiállítási kutyával tök sok mindent kell foglalkozni, ide vinni oda vinni, közben simán jó kis élete lenne itt nálunk egy mentettnek. De nem adnak… nem hiszem, hogy ez a jó irány…



2022. okt. 13. 12:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

En az eszkulaptol fogadtam pont orokbe, nagyon kedvesek normalisak voltak. Szerintem ha leirod nekik, hogy neked miert van ivaros kutyad, lehet elfogadjak indoknak. Bar azt is meg tudom erteni, ha nem. Hiaba kiallitasi kutya, ha nekik az a tapasztalatuk, hogy ivaros kutyakkal nehezebben jonnek ki a mentettek (most csak mondtam valamit, nem tudom tenyleg igy van-e),akkor gondolom nem valtoztatnak a szabalyokon.

Egyebkent meg a fajtamentesek szigorubbak, mint a sima menhelyek. Bar szerintem igy se olyan nehez megfelelni a felteteleknek, de ha valami nem jo, akkor mesz tovabb es keresel masik helyet, ahonnan orokbe tudsz fogadni :)

2022. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem csak kölyköt nem adnak ivaros kutya mellé, mert pl ha szuka a kölyök és van egy ivaros kanod, 5 hónapos korától bármikor tüzelhet. Aztán bírd idegekkel a szeparálást, a kan lehet vonyítani fog, szétszedi a lakást, hogy hozzáférjen a szukához. Hangoskodás nyilván a szomszédoknak sem fog tetszeni.


De egyébként az Eszkuláp még a normálisak közé tartozik. Az Aska Alapítvány is teljesen rendben van, nekem onnan van kutyám. Aztán van olyan kistestű fajtamentés, aki nem ad gyerek mellé, macska mellé, nagyobb kutya (értsd: beagle az már nagy méret nekik) mellé. A másik csak nyers etetéssel ad örökbe, de azért mindig írja, hogy de nehéz nekik gazdát találni. Vajon miért :D

Én pl onnan kinéztem egy kutyát, aki ráadásul térdbeteg, alapból nincs tolongás érte, de hogy én nem fogok nyersen etetni az biztos. Se ekkora fagyasztóm, se hozzáértésem nincs hozzá, meg nem is szeretem, ha ilyen szinten megkötik mit csináljak. Nyilván nem Tescos meg Pedigree tápot kapna, szóval nah :)


Aska Alapítványnál nézz körbe, korrektek. Székesfehérvár.

2022. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
95%
Jó kérdés! Azt még értem hogy szürni akarják az örökbefogadokat de mégsem müködik a rendszer mert nagy menhelyek panaszkodnak hogy vissza viszik a kutyákat. Viszont sok embert eleve kizárnak az általuk támasztott feltételek miatt.
2022. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Van néhány szervezet ami tényleg nagyon durván tolja.

Én kaukázusis körökben mozgok, nekem is az van, tk-s. Sokszor volt rá példa különböző csoportokban, hogy a karakán mentős nő, akit nem neveznék nevén, tenyésztőkbe állt bele, hogy mi az, hogy szaporítani merészelnek, mert utána meg majd ő fogja abajgatni a kidobott kutyákat. Értem, hogy mit próbál elérni, de nagyon rossz helyen próbálkozik, nem azokba áll bele akikbe tényleg kellene.

Van ez a fajta szemellenzős állatvédő, akinél csak akkor lehetsz jó gazdi, ha beleillesz egy általa elképzelt keretbe, kutyafajtától, habitustól függetlenül. Kicsit a vegánokhoz meg a mélyen vallásosokhoz tudom őket hasonlítani. Csak az az igaz, a szentírás, a helyes, amit ők gondolnak.

Tisztelet a kivételnek természetesen.

Nekünk az öreg kutyusunk a Győri Állatmenhelytől van. Bár ők is szigorítottak az örökbefogadási feltételeken, de szerintem még mindig korrektek, ajánlom őket, nézz náluk is körül.

2022. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Nyers etetés mint követelmény, hát besz@rok komolyan.
2022. okt. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
20%

Bocs kérdező, de látszik, hogy nem igazán értesz hozzá.

Én nem vagyok se menhelyes se aktivista, de annyit elárulok, hogy ivartalanított állat agreszíven reagál az ivaros közeledésére, az pedig mivel legtöbbször tiszta szerelembe van nem foglalkozik az önvédelmével vagy szinte bármit megbocsájt, mondjuk azt is ha a másik a fülét lerágja, vagy állandóan megeszi az egész kaját előle.

A területjelölgetésekről már nem is beszélve.


Plusz ha van szerződés, akkor ha bármi bejelentés érkezik hogy a kutyát szarul tartják egyből van jogalapja rendőrnek és állatvédőnek is az elkobzásra, és a legtöbbször ez meg is történik azonnal!


Amúgy szerintem meg tudtok egyezni a szerződéssel bármiben, akár a teljesen elkülönített tartásban is.

2022. okt. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

6#

Ezt légyszi mondd már el az ivartalan kutyánknak, mert elfelejtett agresszíven reagálni mikor hazavittem az ivarost.

2022. okt. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
12%
Én azt tartom nevetségesnek, hogy emberek leírják, hogy 100 ezret költenek a saját ételükre, de a kutyának a Pedigree nem felel meg. Hát azért álljon már meg a hegyi menet...
2022. okt. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

6-is, bármit is vettél be, vigyázz vele, mert erős cucc! :D


Köbbieknek köszönöm :)

2022. okt. 13. 15:17
 10/20 A kérdező kommentje:
8-as, ezt nem értem. Hogy jön ide a Pedigree, meg hogy egy ember mennyiért eszik havonta?
2022. okt. 13. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!