Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tippek, trükkök kutyamancs...

Tippek, trükkök kutyamancs tisztításra sáros időben? Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a derekam, hátam, nem tudom már beemelni a kádba a 22 kilós kis kedvencemet. De sokszor nagyon piszkos lesz séta után a lába, hasikája.

2022. okt. 17. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
En ilyenkor kikoltoztetem az eloterbe ahol csempe van. Oda rakom a parnajat es ott alszik/fekszik egesz nap. Mivel van niggazporszivom, ezert miutan mar szarazon lepergett rola a kosz, egyszeruen felszivja a porszivo a szonyegrol amikor utemezve van.
2022. okt. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Lehet kapni nedves törlőkendőt kisállatokra, azzal is letörölheted neki.
2022. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Igazabol en az eloszobaba bekeszitek egy nedves es egy szaraz rongyot, azzal letorlom a labat minden seta utan, amint hazaertunk.

Ha erre is lusta vagyok, akkor nedves popsitorlot hasznalunk, sima, babaknak valot.

2022. okt. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Törülköző meg egy tál melegvíz. A kutya megtanulta, hogy nem megy be az előszobából, amíg nem kap rá engedélyt. Egyesével "pacsizik" az összes mancsával, a nedves törülközővel tisztára törlöm, télen sáros nyálas időben, ha a pocakja is vizes-sáros lesz, akkor azt is átdörgölöm a végén (majd egy száraz törcsivel is), a kutyának külön élvezet a vakargatás.

Kádban már csak azért sem fürdetném naponta, mert nem tesz jót a kutya bundájának, bőrének.

2022. okt. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Egy nagy szoru labtorlo moshato furdoszobaszonyeget vegyel,amire raallitod es lefekteted. Ennyi. Esetleg nedves torcsivel attorlod a hasat.

Mas se mossa le minden nap a kutyat.

Rovidszoru kutyat kell tartani legkozelebb.


Ne legyel tul tisztasagmanias,az elet nem errol szol. Vedd lazabban a dolgokat. Sotet ,szortaszito nadrag,akar felso is . Cipo fekete es lemoshato vagy szinbor.

2022. okt. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Családi házban lakom, a kutya ki-be mászkál naponta sokszor. Törülköző van odakészítve az ajtó mellé, a kutyát mindig megállítom és már megtanulta, hogy meg is álljon ha be van engedve. Miután megállt és becsuktam az ajtót, sorban letörlöm a fejét-hátát, aztán jobb mellső láb, bal mellső láb, jobb hátsó láb, bal hátsó láb. Mögé állva törlöm így jobban kézre esik, és addig is közel vagyok hozzá, a végén megdicsérem és tudja, hogy ezt a rituálét eljátsszuk mindig. Aranyos, mert ugye nyáron/jóidőben is megáll, de én akkor is tessék-lássék megtörlöm ha nem koszos, mert amikor az asszony lustaságból egyszer-egyszer elhagyta a megtörlést, akkor a kutya elkezdte, hogy nem állt meg mert 'úgyse lesz törlés akkor minek álljon meg'... Szóval mondtam hogy igenis álljon meg, és igenis legalább egy alibi törölgetés legyen...

Amikor nem családi házban laktunk és 'csak' napi 3-4-szer vittük le sétálni, akkor is volt a bejáratnál egy kutyatörlő ruha és megtöröltük vele. A fene fürdesse ennyiszer, meg tényleg nem is lenne jó neki, +sose száradna meg ha vizes.

2022. okt. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

A kádba??? És ki is fertőtleníted minden egyes alkalommal a kis kutyikád után?

Mi egyszerűen a garázsba belépve lemostuk a lábait egy vödörben vagy lavórban, ami erre a célra volt fenntartva. Utána megtöröltük az erre szolgáló törölközővel.

2022. okt. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
A bejárati ajtóhoz kikészítem a törölközőit és azzal megtörlöm a lábait és a hasát esős idő esetén. Nálunk a belvárosban nincs sár, és a kutyánk sem rajong az esőért, így egyszerű dolgunk van.
2022. okt. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Én csak át szoktam törölni a mancsukat, aztján jön a fekszikmarad :) , de nálunk alapból úgy alakult, hogy a nagyobb kutyák csak fekszenek, ha bent vannak.

Bár van egy kis terrier is, ő kevésbé "kedveli" a szabályokat, durvább esetben azért van, mikor a csapnál le kell mosnom.


Ami nagyon sokat segít az a ruha, még egy vékony pulcsi is rengeteg koszt fel tud fogni és tiszta marad alatta a pocak.

2022. okt. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Lavór vagy csak szimplán egy jó nedves törölköző, attól függően, mennyire koszos. Utána szárazzal áttörlés.
2022. okt. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!