Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg van olyan kifejezetten...

Tényleg van olyan kifejezetten németjuhász fajbetegség amitől "megőrülnek" a kutyák?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves németjuhász kutyusom, nagyon gyönyörű, okos, aranyos, imádom!


Ma volt egy lyukas órám, és az egyik osztálytársammal a kutyákról beszélgettünk (tudni kell az illetőről, hogy egy párszáz fős falucskában él, szóval van arrafelé mindenféle pletyka) és azt mondta nekik is volt németjuhászuk de el kellett altatni mert elkapott valami vírust ami az agyára ment. És mondta nekem, hogy ha felnő a kutyám és egyszer rám morog, akkor ő is elkapta ezt a vírust, és akkor azonnal el kell altatni, mert megtámadhat (nyilván nem fogok ilyen drasztikus lépéseket tenni)


Na most amióta az eszemet tudom a családomnak németjuhászai vannak, de soha nem hallottam ilyen betegségről.


A kutyim be van oltva, szúnyog, kullancs, minden riasztó cseppel is be van kenve (3 helyre kellett csepegtetni, oda lett csepegtetve).


Tényleg van ilyen betegség?



2022. okt. 17. 22:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Ez hülyeség
2022. okt. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
99%

Nincs ilyen.

Nálunk a faluban az az elterjedt, hogy a kuvaszoknak és a dobermannoknak egy csont nő az agyába, amitől megőrülnek, agresszívvá válnak. 🤦‍♀️

Nettó fszság

2022. okt. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
99%

Én a kaukázusiakra hallottam ugyanezt annak idején gyerekként, hogy 3-4 éves koruk után megőrülnek, és veszélyesek.

Anyám egyik ismerősének volt kaukáusi juhásza, úgy pusztult el, hogy meglátott valami macskát a túloldalt, nekirohant, és elcsapta az autó. Ezzel bizonyítva is lett az elmélet...


Nem tudom, honnan jönnek ezek a "városi legendák", de egyiknek sincs sok alapja, az fix.

Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy az osztálytársad a veszettségről hallott, és azt "költötte át", hogy torzultak az információk.

2022. okt. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem onnan jonnek ezek a hulyesegek, hogy a kutyatartas altalaban kimerult annyiban anno, na meg persze sokszor ma is, hogy buksikanak kidobtak egy kis kajat, aztan ennyi volt a foglalkozas. Rosszabb esetben lancon volt es/vagy meg is vertek.

Nyilvan ebbe bele tud orulni egy kutya,na meg ha nincs annyira emberhez szokva, siman lehet agressziv is.

2022. okt. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
Nettó hülyeség, még nagyobb hülyeség, mint ami elméletet #4 prezentált. Ugyanis az olyan bánásmódba sem feltétlenül "őrül bele" a kutya, náluk is több módon manifesztálódhat ennek az eredménye, akárcsak embernél egy elnyomó/toxikus kapcsolatban a viselkedése. Viszont embernél is van olyan agyra rámenő daganatos betegség, ami ilyesmi "morgós" viselkedést okoz, tehát ez egy elég bonyolult kérdés. Akitől hallottad, kérdezd már meg, konkrétan hány példát tud erre. Mert ha 2-nél nem többet, akkor bizony pont kifogta a hallomásokból azt, amiből nem kéne szabályt gyártani.
2022. okt. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Na, ez félreérthetőre sikeredett, tehát hogy világosabban fogalmazzak, részben hülyeséget mondott #4 de annál is nagyobb hülyeség amit a kérdező ismerőse mondott. Csak mert utánolvasva nem egyértelmű az előző válaszom.
2022. okt. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Van, de nem fajtabetegség. Veszettség a böcsületes neve.
2022. okt. 18. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Attol orult meg a tanarod kutyaja,h bezarva tartotta a kertben es nem vitte magaval futni /kocogni a szabadba rendszeresen es setak se voltak rendszeresen. Mert falun szegyennek tartjak a futast es a kutyasetaltatast… vonja le mindenki a kovetkeztetest az ertelmi szintjukrol.
2022. okt. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Minden bizonnyal a veszettségre gondol. Anno nemigen létezett oltás, ha mégis, az ritka volt - régen bizony előfordult, hogy egyik napról a másikra bekattan a kutya, agresszív lesz.


Aztán vagy kikopott a köztudatból, vagy betudták fajtajellegnek.


Egészséges, rendszeresen oltott(!) kutya sosem fog megvadulni.

2022. okt. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Fajtabetegség nincs ilyen, ez így nem állja meg a helyét.

Olyan lehet, hogy elkap veszettséget, ha nincs beoltva (és hiába kötelező, napjainkban is van, aki elhanyagolja, és nem minden országban kötelező, szóval például határmenti településeknél van ilyen kockázat).

Olyan is lehet, hogy nem nevelik, nem fárasztják megfelelően, és akkor unalmában talál magának elfoglaltságot, rossz szokást vesz fel, vagy rosszul nevelik, nem szocializálják.

Olyan is előfordul, hogy szaporítás következtében (nem szűrik le a szülőket, közeli rokonokat állítanak párba, a beltenyészet miatt felerősödnek genetikailag öröklődő betegségek) idegrendszeri betegsége van, aminek akár agresszió is lehet tünete.

De ezek közül egyik sem fajtára jellemző.

2022. okt. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!