Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért agresszív a francia...

Miért agresszív a francia bulldogom ?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap a kutyám (másfél éves francia bulldog) le harapta a macikája gomb szemét ki akartam venni a szájábol és majdnem meg harapott , sokszor veszek ki ilyesmi dolgokat a szájábol mindig meg harcolunk de eddig ilyent nem csinált , illetve egy két hónapja kicsit mintha agresszív lenne , nem brutálisan de már volt olyan egyszer kétszer hogy rá "mordult" a családban valakire , rám ez előtt még soha sem . Mit csinálják ? :( Tudnátok nekem tanácsot adni ? Kutya iskolára nincs pénzem sajnos!

A válaszokat előre is köszönöm! ❤️



2022. okt. 18. 08:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem tekint téged falkavezérnek, ez a probléma.
2022. okt. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs megnevelve, a fejedre nőtt.

Ivaros?

2022. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Amit az első írt. Egy gyereket ritkán tekint a kutya falkavezérnek, te meg gondolom egy gyerek vagy a családban és nem is a te kutyád.
2022. okt. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%
Szenvedj, ha nem tudod, mit kell tenni. A termeszetben a falkavezer nem sz*rozik. Megbis van az eredmenye: tisztelik a tobbiek.
2022. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Francia bulldogot tartani nem olcsó, ha sulira nincs pénzed mi lesz később?
2022. okt. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Márpedig ezt kutyaiskola ill. kiképző nélkül nem fogod megoldani. Világosan látszik, hogy nem vagytok jártasak a kutyanevelésben vagy egyszerűen csak rosszul csináljátok. A kutya a domináns, és ezek a problémák egyre csak fokozódni fognak szakavatott segítség nélkül. Interneten keresztül adott tanácsokkal nem lehet megnevelni egy problémás viselkedésű kutyát. Úgyhogy ha francia buldogra volt pénz - ami egyébként egészségileg is problémás fajta, pláne ha nem is tenyésztőtől lett - akkor legyen pénz a kutyaiskolára is. Ez mindannyiótok érdeke, a kutyának sem jó ez a helyzet.
2022. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok , szó sincs arról hogy nem tudom el tartani a kutyámat , de a kutya iskola nem fér bele. :) Köszönöm a válaszokat !
2022. okt. 18. 11:10
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen ivaros még
2022. okt. 18. 11:15
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás is segíthet egyébként, de elsősorban én is egy hozzáértő nevelést javasolnék. Vagy legalább interneten kérj segítséget, facebook csoportokban, fórumokon. Ez így nem maradhat, mert csak rosszabb lesz.

Az nem kifogás hogy nem fér bele.

2022. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor oldd meg, hogy beleférjen. Egy harapás jobban belefér? Az, hogy valami baja legyen a kutyának amiatt, mert nem tudod rendesen kontrollálni, nincs rendesen megnevelve, belefér? Ha a "macikája gomb szemét" nem bírod kivenni a szájából, hogy veszel ki valami olyat, ami potenciálisan veszélyesebb rá nézve? Pl. ha felenne valamit séta során a földről, hogy tiltod le/veszed el tőle? Ha megtámad másik kutyát séta közben, akár tőle nagyobbat is, hogy állítod le? (ebből is támadhat akár a kutyádnak is súlyos baja)

Oldd meg a kutyasulit, vállalj pl. plusz munkát/diákmunkát.

2022. okt. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!