Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legyen még egy?

Legyen még egy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a problémám hogy, mindig átszökik a kutyám a szomszédba. Már minden lyukat amit készített, befoltoztam, elétettem valamit, de mindig talál egy újabb helyet ahol kifér. Sajnos a kerítés teljes felújítására nincs fedezetünk, így azzal még sajnos várnunk kell.

A kutya nem megy el, meg semmit nem csinál ott, ha hívom, azonnal visszajön, csak a szomszéd kutyájához megy, együtt játszanak (mindkettő kan). Tehát csak a másik kutya miatt megy el.

Már régóta szerettem volna mellé egy másik kutyát is, de most elbizonytalanodtam. Lehet hogy csak a társaság hianyzik neki és ha lenne mellette egy játszotárs, nem menne át.

De lehet hogy nem, attól félek hogy akkor már ketten együtt szöknének át.

Szerintetek mi megoldás?? Minden ötletet örömmel fogadok.


2022. okt. 18. 10:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy eddig sokszor kimentem a kutyahoz játszani, mindig nagyon élvezte. De mostanában nem akar játszani, mert folyton a szomszéd kutyát figyeli.
2022. okt. 18. 10:36
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, legyen meg kutyad, hogy aztan ketten szokjenek at... hat en a szomszed helyeben nem kicsit lennek ideges!


Csinald meg a keritest. Ha erre nincs keret, hogy akarsz meg egy kutyat eltartani ilyen arak mellett?

2022. okt. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyádnak nem az a baja, hogy játszótárs kell neki, hanem nincs lefárasztva, unatkozik. Mennyit foglalkozol vele egy nap? Gondolom nincs sétáltatva sem..
2022. okt. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kerítés felújítására nincs anyagi fedezet, még egy kutya tartására lenne? Ezek után érdekelne, mit takar nálad pontosan a kutyatartás.


Légy nyugodt, hogy a másik kutya eltanulná az átjárást a jelenlegitől, szóval egy helyett két átszökdöső kutyád lenne.

2022. okt. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De, sétálni is szoktunk menni, és még emellett a kinti játék is napi rutin volt, ami után szépen lefáradt. De most elutasítja a játékot, mert a szomszéd kutyát figyeli. Teljesen a megszállottja lett
2022. okt. 18. 11:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na az meg amugy a masik. Akkor mar ket kutya unatkozna, es egymast nagyon konnyen beleviszik a hulyesegbe. Aztan a vegen mar 3 kutya szokne, ha ennyire szar a kerites, gondolom az utcara is 2 perc alatt ki tudnak jutni.

Eleg, ha az uj kutya kivancsibb lesz, mint a tobbiek, aztan mindenki szepen megy utana. De tokre nem ertem hogyan lehet ugy kutyat tartani kint, hogy nincsenek meg hozza a megfelelo korulmenyek.

2022. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Máshol nem tud kimenni, mindenhol máshol rendben van a kerítés, azon át egy oldalon vannak kisebb gondok.

A szomszédról meg annyi, hogy az ő kutyája is ugyanúgy atjön hozzánk szóval éppen én is lehetnék ideges...

2022. okt. 18. 11:11
 8/12 A kérdező kommentje:
Plusz a szomszédnal egyik oldalon sincs kerítés, emiatt iá aggaszt hogy elmegy. De nem meg, csak a kutya érdekli.
2022. okt. 18. 11:13
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csináld meg a kerítést és járj naponta hosszú sétákra a kutyával.
2022. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem villanypásztorral lehetne legolcsóbban megoldani a problémát, a kutyáddal meg továbbra is foglalkozz, sétálj és valahogy tedd lehetővé, hogy biztonságos körülmények között játszhasson a fajtársaival (legegyszerűbb, ha áthívod a szomszédot a kutyájával vagy csak a kutyáját kéred kölcsön :) )
2022. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!