Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kiskutyát...

Hogyan lehet a kiskutyát rávenni a kutyaruha viselésére? Mindig leszedi magáról!

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 18:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Ne adj rá ruhát, ő kutya. Öltöztess Barbie babát.
2010. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Csak akkor adj rá ruhát, ha rövid nagyon a szőre és sokat van kint télen a szabadban. Amúgy, amikor ráadod és elkezdi ráncigálni, akkor egyszerűen csak kiabálj rá, emeld fel a kezed, hogy nem szabad, nem lesz tőle semmi baja :D Nálunk így szokta meg a hámot sétáltatásnál, és már nem játékként tekint rá, hanem megtanulta, hogyha hám, akkor séta. :D Nálatok is sikerülni fog, csak ne félj fegyelmezni. :)
2010. szept. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Amikor rárakod, tereld el a figyelmét (mondjuk séta közben, jutalomfalatokkal).

Első válaszoló: van olyan kutya, amelyik megfázik kabát nélkül. Amíg nem volt kutyám, én is így gondoltam, hogy mennyire gáz már ruhát adni szerencsétlen kutyára. De mostmár én is aggódom, hogy megfázik (az én kutyámnak nincs kabátja, de télre fogok neki venni, mert rövid szőrű).

2010. szept. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem,neked nem kéne kutyát tartanod.
2010. szept. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Az én kiskutyám kicsi és a szőre sem túl hosszú, és kell neki a ruha. A pórázt sem viselte el leült és egy tapodtat sem jött. Nekem könnyű dolgom volt, mert volt két kis zavarja akikkel nagyon szeretett sétálni és rájött hogy csak pórázzal megy a dolog. Így jött sietve, hogy utolérje őket.

A ruha az egy kicsit más. Sztem. az kulcskérdés, hogy milyen a ruha. Mert az enyémnek sem mindegy milyen van rajta. Több szabású is van, de csak egyet találtam el, amit szeret is. Télen ő maga hozza, ha sétálni megyünk :D

Lehet nem jó a szabása neki, vagy nagyon leszabályozza a mozgásban. Próbálkozz!

2010. szept. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

Érdekes, vizslákat, kopókat (amikor még kitenyésztésüknek megfelelő munkát végeztek) annak idején is tartottak odakinn. A yorkiekat alapvetően bányákban használták. Szerinted melyiknek milyen ruhácskája volt??


Plüss kutya! Vagy barbie baba.

2010. szept. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Mielőtt leugatnátok a kérdezőt, nem ártana tudni, hogy milyen fajta kutyáról van szó.


Honnan tudjátok, hogy csak divatból öltözteti, és nem azért mert kell?


Ja, persze itt mindenki olyan rohadt okos, és mindenhez ért, meg persze gondolatolvasó is, hiszen egyből tudjátok hogy mi a helyzet.


Komolyan, miért nem lehet normálisan hozzáállni? Egy kis tolerancia?


Kérdezőnek: jutalmazással.Kajával.

2010. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Csak akkor adjál rá ruhát ha már mentek sétálni.

Séta közben nem fog foglalkozni a ruhával.

2010. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%
nekem törpe pincserem van, és eleinte ő sem szerette, de az volt, hogy: Magamhoz hívtam elé raktam a ruhát, megszagolta, kapott egy kis jutalmat (nálunk ez virsli vagy párizsi) és megdicsértem. Jó mentünk a dolgunkra. Fél óra múlva megint magamhoz hívtam, átdugtam rajta a fejét, aztán vissza és jutalom-dicséret. És szép fokozatosan megcsináltam ezt. Aztán a végén már teljesen rajta volt, kapta a jutit-dicséretet levettem. És séta előtt megint: Hagyta, hogy feladjam rá, kaja-dicséret és mentünk sétálni. És kint is kapta a jutit, és egy idő után már nem kellett jutalom, hanem tudta, hogyha adom rá a rucit ami jó, és akkor séta van.
2010. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor adj rá valamit, ha fázik! (ezt úgyis látni fogod)

Attól, hogy mi emberek ilyenkor már nagykabátban vagyunk, nem jelenti azt, hogy a kutya is fázik.

Az én yorkshire terrierem ilyen időben a legaktívabb:) Nyáron volt lenyírva a szőre, most olyan 1 centis lehet.

Csak télen adok rá ruhát, azt is inkább a hó miatt. -5 fokig egyáltalán nem igényli, hogy bármit ráadjak.

De ha kutyaruha, akkor mindenképp praktikusat, olyat, amiben tud mozogni.

Még véletlenül se pink, fodros szoknyácskában gondolkozz, köszi:)

Az én kutyámnak 2 ruhája van, az egyik egy sima vízlepergetős anyag, belül vékony polár, a másik ugyanez, csak béléssel. És mindkettő fekete, hogy még véletlenül se csináljak belőle hülyét.

2010. szept. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!