Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás ellen hogyan...

Kutyatámadás ellen hogyan lehet védekezni a természetben? Erdőben?

Figyelt kérdés
Tavaly kirándulni voltunk az erdőben, nem iritáltuk a kutyát (ahogy a legtöbb kutyafanatikus azonnal állítanál, sőt próbáltuk elkerülni, de az észrevett ) semmit nem csináltunk, ott volt szabadon, természetvédelmi helyen, nekünk rohant is elkapta a testvérem lábát, megmarta! Azóta nem merek kimenni a természetbe!

2022. okt. 22. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Először mondjuk higgadj le, másodszor meg nyugodtan fel lehet jelenteni, aki póráz nélkül viszi a kutyát. Amúgy sem tudom, hogy tud egy kutya megmarni, nekem ismerősök kistestű vagy nagytestű kutyája sem tud kedvességből rám ugrani, mert időben lerúgom magamról úgy, hogy ne fájjon neki. Majd megtanulják, hogy nem fogom elkényeztetni őket. Amúgy paprikaspray, ha van lélekjelenléted nem balfaszul használni, vagy vigyél magaddal pl. szárított húst (beef jerky, lehet kapni csemegének), vagy jutifalit, és dobd el, amikor rád támadna.
2022. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Régebben amikor még futottam, rendszeresen kerültem ilyen helyzetbe.

A legtöbb kutyánál beválik, hogy ha nincs is kő a közelben, de úgy csinálsz, mintha meg akarnád dobni, elmegy a kedve a támadástól, elkerül. Amelyik tovább támad, az ritka, arra nincs tippem, rotweilerrel volt meccsem 😅.

2022. okt. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
1, és ha csak simán elgyepálja a rátámadó kutyát? Remegsz?
2022. okt. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Vigyél magaddal botot és azzal hadonássz, ha meg olyan távolságon belül van, akkor nyílván üsd is meg...


Nagyon ritka eset volt a tiétek, kutya embert nagyon nagyon ritkán támad, főleg saját területen kívül és az is elég ritka, hogy egy kóborló kutya az erdő felé vegye az irányt. Olyan viszont előfordul, hogy ha egy tanya mellett vezet az út, az ottani kutyák kicsit kibővítik a területüket és elkezdik védeni azt az útszakaszt is. Arra a későbbiekben nem kell menni.


Én majdnem minden másnap az erdőbe, természetbe sétáltatom a kutyáimat és szerintem pár éve "eseménytelenül".

2022. okt. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%

Az erdőben, természetben elég könnyen találni dobható dolgokat, köveket, botokat. Ha látod, hogy közelít és téged akar, kezdj el ordítani, kiabálni vele, akár indulj meg te is felé nagy lendülettel és közben dobáld. Ez a legtöbb kutyát eltántorítja. Ha nem, akkor meg tök mindegy mit csinálsz, úgyis meg fog támadni.


Én ezzel a módszerrel kergettem vissza egy tanyából kirohanó 5 nagy juhászkutyát (én 2 kutyával voltam), mikor láttam, hogy rohannak felénk, megindultam feléjük ordítva, köveket dobálva, végén már szaladtunk, de úgy bespuriztak, hogy alig értem őket utol.

2022. okt. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!