Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyánk?

Miért viselkedik így a kutyánk?

Figyelt kérdés
Augusztusban hoztuk el a menhelyről, egy 5 éves szuka németjuhász kutyus. A családdal nagyon barátságos, keresi a társaságunkat, játszik, szóval minden ok vele. Viszont kb. 1 hete nálunk volt már, amikor először elkezdett morogni az utcán egy részeg emberre, aki ijedtében átölelte a táblát. Rászóltam, hogy nem szabad, akkor abbahagyta, de először még én is megijedtem, hogy mi ez. Aztán rá pár nappal voltunk kirándulni az erdőben, ahol tőlünk viszonylag messze jött egy öregebb nő az unokáival, rájuk is morgott távolról. Aztán egy este már sötétedés után elvittem sétálni, akkor egy szatyros nő jött velünk szembe, rá is elkezdett morogni. Aztán azóta még jó pár emberre morgott már, persze olyankor mindig rövidre fogom és rászólok. De ez akkor sem normális szerintem. Szerintetek mi lehet az oka? Ahogy megfigyeltem a részeg vagy annak tűnő csöves embereket nem bírja, rájuk mindig morog. A múlt héten meg túl ment mindenen, egy tini fiú ment el mellettünk, a kutya utána fordult és ha nem fogom vissza neki ment volna szerintem.

2022. okt. 24. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Ezt nem lehet megmondani, hiszen 5 évről nem tudsz az életéből. Már soha nem fog valószínűleg kiderülni milyen traumák érték, de érdemes lehet a menhellyel beszélni, hátha van információjuk.

2 hónapja van veled, akár a benned való bizonytalanság is okozhatja.

2022. okt. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Amúgy egy testőr is ezt csinálná.
2022. okt. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Érdemes megpróbálni kicsit keményebben fogni, fegyelmezni, tudatosítani benne, hogy a "falka" védelme a te feladatod, nem az övé!

Ez a védelmező magatartás borzasztó veszélyes, és kártékony!

Pl. azt mondod, többször is rászóltál emiatt...

Na hát ha ennek ennyi hatása van, akkor a fegyelmezésnek ezt az intenzitását nyugodtan megduplázhatod, mert ezt így láthatóan nem veszi komolyan.

Más kérdés, hogy miért alakult ez így ki.

Ehhez viszont bele kéne látni a kapcsolatotokba, fantáziálgatni teljesen fölösleges.

A múlt nem sokat számít!!!

Ha a múltából hozott valamit, annak mostanra semmi nyomának nem szabadna lenni!

A kutyák ennél sokkal inkább a jelenben élnek, szóval az totál tévút hogy a múltában keresgéled az okot.

Mert még ha az eredete ott is van, a jelenlegi viselkedés problémájának 100%-osan az az oka, hogy te nem tudsz vele mit kezdeni.

Innentől pedig félre is lehet tenni a miérteket, mert semmivel nem vagy vele beljebb.

A helyes kérdés, hogy hogyan kell kezelned!

2022. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

3-mas vagyok örökbefogadott kutyák esetében, kezdőknél pl. siralmasan gyakran visszatérő probléma, hogy a múltja miatt, sajnálják a kutyát. Akár kimutatva, akár nem, a kutya akkor is tűpontosan észreveszi ezt, ha nem mutatjátok ki.

Egy ilyen hozzáállás pl. tökéletesen alkalmas egy ilyen kéretlen, kártékony védelmező viselkedés probléma előidézéséhez. Mivel ez egy kutyának fogalma sincs, miért bánnak furán vele, ő már rég túllépne ezen az egészen.

Ezért az ő szemében egy ilyen hozzáállás az szimplán csak gyengeség.

Tehát kötelességének érzi, hogy ő mutasson erőt, megfélemlítést, mert a "gazdáját" túl gyengének látja.

Ez csak egy tipp , de mentett kutyáknál nagyon jellemző probléma.

2022. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem feltétlen az előélete miatt van, elkezdett kinyílni a csipája és bevéd téged.


A részegeknek, öregeknek bizonytalan a járásuk, van egy furcsa szaguk (öregeknek csak akkor, ha kályhás házban laknak) és lehet, hogy benned is volt valami ellenérzés, vagy a szembejövők félelmét érezte és ennek az együttese ezt váltotta ki. Ha nem teszel érdemben semmit, ez csak rosszabb lesz.


Én elkezdenék dolgozni a problémán és amíg nem látom javulni a helyzetet kosárban sétáltatnám a kutyát, így még véletlenül sem fog senkinek az eszébe jutni kérdés nélkül közeledni hozzá.

2022. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ez az elkezdett kinyílni a csipája ez lehet igaz rá. Mikor hozzánk kerül olyan szépen sétált, jött mellettem, laza volt a póráz. Aztán vagy 1 jó hónapja (vagy már több) veszettül húz. Ezzel sem tudok mit kezdeni. Mondták, hogy rántsam vissza, de nem ér semmit. Ha szólok neki kb 2 mpig szépen megy. Aztán megint elkezd húzni.

Szájkosarunk az nincs, de lehet be fogok szerezni egyet. Addig meg igyekszem elkerülni az embereket, ha meg mégis jönnek szembe, akkor rövidre fogom a pórázt.

2022. okt. 24. 20:20
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Ja, hát akkor nincs min csodálkozni, akkor egész egyszerűen nem való neked ilyen kutya. Nem értesz hozzá, kezdő vagy.

Nem a kutyára kell ráfogni, pláne, ha mikor hozzád került, a sétával se volt baj.

Ez az "elkezd kinyílni a "csipája"" olyan dolog, hogy azzal szemben tudja ezt megtenni, aki hagyja.

Tehát megint visszakanyarodhatunk oda, hogy túl gyengének lát.


És itt nem fizikai gyengeségről van szó. Mint ahogy fegyelmezni se fizikailag, póráz rángatással kell. Az csak egy eszköz, amivel az akaratodat fejezed ki. Ha nem adsz nyomatékot a fegyelmezésnek, hogy komolyan vegyen, traktorral is rángathatod, azt is le fogja szarni.

Erősen javaslom, hogy ha meg akarod tartani ezt a kutyát, keress fel egy kutyasulit, ahol megmutatják a helyes hozzáállást, mert ebben a történetben nem a kutya a gyenge láncszem, hanem te.

2022. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Nevelés kérdése. Ez olyan, mint a visszahívhatóság. Ha veszélybe sodorja magát a kutya, amikor végre visszajön, nem leszidni kell, hanem akármilyen nehéz, jutalmazni. Ha a morgás miatt rászólsz, és abbahagyja, dicsérd meg, esetleg jutifalat. Akkor szépen átrendeződik a fejében, hogy jobb nem morogni.
2022. okt. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
Téged véd irigységből. Gondolj csak bele, most annyi figyelmet és szeretet kap, amennyit valószínűleg eddigi életében nem kapott összesen. Fél, hogy elveszítheti, valaki más pótolhatja. Ezért csinálja.
2022. okt. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Viccesek itt a pontok. :D Olyan, mint egy ezotériás kérdésnél. Márpedig moroghat féltékenységből is, moroghat félelemből is, moroghat védelemből is. És nyilván azt akarja csinálni, amit akar, te meg azt akarod, hogy azt akarja, amit te akarsz. Pl. én is húználak. Szabadon akarok menni, és gyorsan. Te meg szépen lassan akarsz sétálni, és azt akarod, hogy úgy menjek mint te, kézenfogva veled. Ha sikerül elérned, az részemről beletörődés az elnyomásodba. Attól, hogy a kultúra kitermelte a gyepet, és a kutyasétáltatást, meg az eldobom, hozd vissza szokásokat, attól még ez nem normális. Az meg, hogy határozottságod sincs hozzá, hogy mit akarsz, tényleg nem tudom mit vársz. Olyan, mintha egy kislány mondaná a gorillájának, hogy nem a te dolgod a védelem, hanem az enyém, holott nyilván nem tudnád megvédeni a kutyád. Az a helyzet, hogy amúgy ugyanez van az emberekkel is. Ha a kutyát nem tudod megnevelni, a gyereket se. Az is azt akarja amit akar.
2022. okt. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!