Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ez az etetés a kutyámnak?

Jó ez az etetés a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Elkezdtem főzni neki az alábbiak szerint:

50-60% hús

15-20% belsőség

Többi pedig barna rizs vagy édesburgonya és zöldség, gyümölcs

És a kalciumpótlás végett szórok rá egy kis tojáshéjport.

Ezenkívül heti egyszer főtt tojás, kis joghurt.

Jó ez így vagy kell még valami?



2022. okt. 27. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valtozatosan adod a hust es hasznalsz azert etrendkiegeszitoket, akkor oke.

Na meg ugye szigoruan figyelni kell arra is, hogy ragjon surun valami kemenyet. Ha csak puha kajat eszik, a fogainak hamar annyi lesz.

2022. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Milyen étrendkiegészítőkre gondolsz?


Köszi a tippet.

2022. okt. 27. 11:26
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Ragashoz nyers csont.
2022. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kistestű, nem adok neki csontot, a tenyésztő sem ajánlotta.
2022. okt. 27. 13:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok sajnos vitaminokban segiteni, de ugye ha fove adod a zoldseget-hust, kifo beloluk igazabol minden tapanyag, igy kell hozzajuk valami. Talan multivitamin eleg lenne? Vagy zoldkagylo por? Nem tudom.

Valaki okosabb nalam megmondhatna :D

Amugy 5 kilos kutyusomnak en marhapatat szoktam adni ragashoz, egy nagyobb darab kitart nekunk sokaig, mert nem hagyom, hogy egyszerre ledaralja az egeszet, az sok lenne. Szereti es orakig elvan vele, de az ilyeneket szigoru felugyelet mellett kell adni ugye, nehogy baj legyen.

Ezen kivul csomo szaritott cuccot adok meg neki, de azok nem olyan kemenyek.

2022. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy kéne nekik “multivitamin”. Több cikket olvastam a témában (csak mind mást ír, ezért kérdeztem itt) és ezt sehol nem írják, csak a tojáshéjport meg lazacolajat a szép szőrzet miatt.
2022. okt. 27. 18:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem tom, en most kivalasztottam talalomra a fozesrol egy cikket, mar azert ebben tobb kiegeszitorol irnak.

De persze te tudod. Viszont en szeretem a farkaskonyhat es hitelesnek tartom oket, itt tok jol le vannak irva az aranyok, en ezt kovetnem a fozesben :)


[link]

2022. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Messze a legjobb házilag összeállított étrend-terv, amit itt mostanában olvastam.

Ami hiányzik, de már említve lett az a rendszeres rágás, vagy moshatod is a fogát, amelyik neked kényelmesebb, bár én is inkább a rágcsára szavazok, előnye hogy ott dolgozik az állkapcsa is, nem csak a foga tisztul. Azt gondolom nem is kell írnom, hogy természetes rágcsában gondolkozz, ne a pedigree dnetastick és társai.


Kiegészítőkről, vitaminokról: én barfozok, szóval ismerem ezt a mindent is jól akarok csinálni érzést és a lazacolaj mellé még 3 különböző por a kajára napi szinten hozzáállást, de az utóbbi időben egyre inkább azt gondolom, hogy itt sem kell elmenni helikopter üzemmódba, én egyre több állatorvostól, tenyésztőtől hallom, hogy az se jó, ha ezek túl vannak tolva, meg kell találni az arany középutat, meg ezekhez is hozzá tud szokni a kutya szervezete és probléma esetén egyre nagyobb dózis kellhet.

Szóval én most már mindent csak kúraszerűen, céllal adok, zöldkagylópor megy versenyidőszakban, mert olyankor jobban vannak terhelve az ízületek, vedléskor tavasszal sörélesztő, hogy gyorsabban túllegyünk rajta, nyár végén lazacolaj, hogy szép erős téli bunda legyen, illetve nexguard mellé kap máriatövismagolajat. Ezen kívül félévente nézetek vérképet, ha nem mutat problémát, más kiegészítőt nem adok és még nem volt soha, emellett az étrend mellett teljesen egészséges a kutya.

A farkaskonyha tényleg hiteles, érdemes náluk tájékozódni, viszont végső soron azért azt is át kell gondolni, hogy az árult húsokat sok helyről be lehet szerezni, ezekre a teljesen természetes kiegészítőkre meg csak egy nagyobb konkurens cég jut - tehát sokkal nagyobb eséllyel vásárolsz tőlük kiegészítőt, mint húst, így lényegében nekik érdekük, hogy ezeket folyamatosan add a kutyádnak, ne csak időszakosan. Persze az is igaz, hogy a főtt nem ugyanolyan mint a barf, de ebben a kérdésben inkább orvos vagy kisállat dietetikus tanácsát kérném, nem hagyatkoznék egyedül a barfboltok ajánlásaira.

2022. okt. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

Köszi, igen én sem gondolom, hogy 6 féle étrendkiegészítőt kéne adni a kutyának meg vagyonokat költeni rá, ez inkább marketingfogás, minden szirszart meg akarnak vetetni az emberekkel.

2022. okt. 28. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!