Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás kutyának fogkőlesz...

Epilepsziás kutyának fogkőleszedést altatásban kéne megcsináltatni inkább, vagy bódításban?

Figyelt kérdés
Kutyámnak rendszertelenül 1-2 havonta szokott lenni epilepsziás rohama, szed rá gyógyszert. 14 éves, fogkőleszedése viszont soha életében nem volt. Az utóbbi időben jobban érzem, hogy kifejezetten büdös a szája, ezért elvinném egyre. Az epilepsziája miatt aggódnék, jobb lenne ha inkább bealtatják amíg leszedik neki (sokkal több pénz, nem tudom, hogy oldanám meg) vagy a bódítás elég lehet? Kevés esély lehet rá, de kicsit tartanék tőle, hogy a bódítás nehogy ep.rohamingerlő legyen neki.
2022. okt. 27. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Ezt pontosan a beavatkozást végző állatorvos fogja tudni megmondani.
2022. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez a ti esetetekben nem igazan a te valasztasod kerdese. Az is lehet, hogy megvizsgalja es ugy fog donteni, hogy egyaltalan nem is vegezheto el nala a beavatkozas.
2022. okt. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Kivizsgáltattad rendesen a kutyát? Az epilepsziát sok minden okozhatja, köztük pl daganat is, ami büdös szájszaggal is járhat. Első körben azt kéne kideríteni, hogy áll-e valami egészségügyi probléma az epilepszia hátterében. Amúgy meg nyilván állatorvosi véleményt kéne kérned a fogkőleszedéshez is, mivel nem elég, hogy epis, de elég idős is.
2022. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Vagy adhatnal neki disznocsontot, aminek a ragcsalasa leszedi a fogkovet. Erdekes, a mi kutyainknak sosem volt ilyen problemaja.
2022. okt. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#1-es válaszoló, természetesen nem akármilyen random embertől vártam volna a megoldást hasonló problémára itt, de azért mertem benne reménykedni, ha esetleg valaki aki ért hozzá vagy járt hasonló cipőben mint mi, az segíthetne tanáccsal. Ha az Állatorvostudományi Egyetemet hívom fel, ott természetesen ahhoz ragaszkodnak, hogy vidd be a kutyát és altatással szedik le a fogkövet, mivel úgy 5x annyi pénzt hagysz ott náluk :) Sima mezei állatorvosok viszont mind bódítaná, mivel az egyszerűbb, illetve nekik nincsenek olyan altató gépeik és kapacitásuk mint az egyetemen, és így egy tudatos gazdi nehezen tud dönteni vagy kiigazodni a körülmények miatt..
2022. okt. 29. 00:40
 6/7 anonim ***** válasza:

De eddig soha nem volt egy fix dokitok, akiben megbizol? En bizok az enyemben es a hosszu evek alatt eddig soha nem huzott meg le! Vagy legalabbis nem vettem eszre. Bar szarok is ra, ha beteg volt a kutyam, akkor en csak arra gondoltam, hogy gyogyuljon meg. Ha kozben az 1000 forinttal dragabb gyogyszert adta be neki, pedig lett volna 200 forintos is, leszarom.

Bar volt, amikor o beszelt le vizsgalatokrol, merthogy draga meg nem pontos (allergia vizsgalat pl) es inkabb probaljuk meg egyutt kideriteni mi a baj.

De en bizok benne es eddig meg soha nem kellett csalodnom, szoval szerintem itt ez lenne a lenyeg.


De a valaszolok lehet tudnak ajanlani jo orvost Budapesten, en nem ott elek.

2022. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetem dr. Dunay Miklós. Epis és szívbeteg kutyánkat látta el tökéletesen,plusz aneszteziológus. Egyébként hidd el, hogy az mély altatás sokkal jobban monitorozható és kézben tarthatóbb mint egy felületes bódítás.
2022. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!