Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átlagos keresetű emberek. Ki...

Átlagos keresetű emberek. Ki hogyan változtatott az állatai etetésén az eledelek árainak drasztikus emelkedése miatt?

Figyelt kérdés

Sajnos sok embernek már az is gondot okoz, hogy befizesse a megemelkedett rezsi számláit és társai. Látom, hogy a menhelyek, a szervezetek is bajban vannak, mert horror áron vannak a tápok, sok ember le is mond az állatáról, mert egyszerűen tudja, hogy a kevés fizetéséből nem tud neki olyan körülményt biztosítani, amit eddig.


Nekem cicáim vannak, de az ő eledeleik is emelkednek. Régen ugye a zooplus volt az egyik legolcsóbb, de már ott is kb hasonló árak vannak, mint a többi oldalon, nincs igazán nagy különbség egyes eledelek közt.



2022. okt. 30. 10:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Az állataimon nem spórolok. Ha tönkreteszem az emésztésüket egy olcsóbb, rosszabb minőségű eledellel, akkor később az állatorvosra fog elmenni a pénz (több, mint amit az eledel váltáson spórolnék).
2022. okt. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Az első válaszoló tökéletesen összefoglalta
2022. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Egyébként én sem spórolok rajtuk, ugyanazt eszik, mint eddig. Inkább én mondok le dolgokról. Szimplán kiváncsi vagyok, hogy mások hogyan gondolják, illetve azok az emberek, akik ténylegesen olyan helyzetbe kerültek az elszabaduló árak miatt, hogy hiába akarnak matekozni, hogy jön ki ugyanaz a minőség, sehogy sem bírják megvásárolni.
2022. okt. 30. 11:03
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Amikor befogadtam a kutyàmat, vàllaltam, hogy gondoskodok róla. Az ő èlelme, és dolgai az elsők.( szívfèreg tabletta, spot-on) magamon spórolok de rajta nem. Kistestű, nyilván nem annyi a kaja neki mint egy komondornak.
2022. okt. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 dontspam ***** válasza:
88%

Nekünk egy cicánk van, egy jó ideje a következőt vesszük:

[link]

Akárhogy nézegettem zooplusszon is más nagyobb kiszerelést, kg-ra vetített ára ennek a legjobb. A cica szereti. Ez mellett kap valamennyi száraztápot, néha házi kosztot (csirkemell, pici leves).


Ő ugye egy cica, de ahol van pl. két németjuhász, ott azért zsebbe kell nyúlni.

2022. okt. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Mondjuk tipikusan az a szitu, legalábbis az én ismeretségi körömben, hogy aki nem annyira jómódú, ők megveszik a jó minőségi tápokat, konzerveket, esetleg nyersen etetnek, ki mit preferál.

Aki jól keres, esetleg gazdag, na ők azok, akik régen is és most is az állattartás költségein spórolnak. Drága dolgok saját maguknak a hipermarketekben, márkás ruhák, luxus ház, 5 klíma a házban, 2 márkás, drága autó. A kutyának pedig megveszik a legolcsóbb 10 kilós, saját márkás tápot és ennyi.

2022. okt. 30. 11:11
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

"Szimplán kíváncsi vagyok, hogy mások hogyan gondolják, illetve azok az emberek, akik ténylegesen olyan helyzetbe kerültek az elszabaduló árak miatt, hogy hiába akarnak matekozni, hogy jön ki ugyanaz a minőség, sehogy sem bírják megvásárolni."


Bizonyára le leszek pontozva, de ha ilyen helyzetben inkább a kutyatartásról mondanék le. Most gondolj bele, egy éhező gazdi hogy tud normálisan gondoskodni egy kutyáról? Ne, vicceljünk már!

2022. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
*kerülnék,
2022. okt. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
A legelején kiválasztottam zooplus-ról egy jó ár-érték arányú márkát és annak a tápját és konzerveit kapja a cicám. Magas a hústartalma, gabonamentes és bár nem prémium, megfelel minden szempontomnak (Smilla) és szerencsére a macska is nagyon szereti. Sajnos valóban jóval drágább már, mint korábban, de ez alá a minőség alá nem megyek. Ha kicsit spórolni akarnék rajta, akkor nem vennék jutalomfalatokat meg játékokat, de a mindennapi kajája nem fog változni. Amúgy ha vennék valami olcsó tápot, valószínűleg meg se enné. Plusz egyetértek az elsővel, nem az állatorvosnál akarom elszórni azt, amit a kaján megspóroltam.
2022. okt. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanúgy megveszek nekik mindent mint eddig. 9 pipi, 1 cica,1 kutya.
2022. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!