Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, mire számítsak?

Kutyások, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Húgomnak lesz egy kutyája a lakásba, yorkie. Kölyökként jön, ha jól tudom, hónapokba telik, mire szobatiszta lesz. Mire számítsak? Állandóan mindenhova odapisil, odakakil majd? Előre félek, bár szeretem a kutyákat, de én nem örülök neki a lakásba.
2022. okt. 31. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha van neki lerakva kutyapelenka, es ra van szoktatva, akkor ugyesen arra fog pisilni meg kakilni. Persze, mint minden kolyokkutyanal, biztosan lesznek balesetek. De tobbnyire oda fog menni. Figyelni kell, altalaban mindig alvas es eves utan pisilnek, ahogy felkelt, vagy befejezte az evest, erdemes rogton a pelenkara vinni, es igy megtanulja.
2022. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Yorkinak miota hullik a szore? Meg miota van szaga? Benti kutya, foleg hogy nem hullik a szore, azok nem szoktak budosek lenni. Csak akkor, ha nincsen tisztan tartva…
2022. okt. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Mindenképpen vidd majd ki az udvarra. Pár hónap alatt valószínűleg rá tudod szoktatni hogy odakint végezze el a dolgát. (Nyílván nem csak ennyiből áll, hogy ki viszed és kész....!! )


Nincs az az isten, hogy legalább egyszer ne történjen meg hogy "oda érkezik", ahova nem kéne..., de hát még csak kölyök, nem? Mivel hogy új lesz neki a környezet, ezért előfordulhat hogy néha ijedtében maga alá pisil. Célszerű olyan ruhákat vagy rongyokat -vagy bármi ehhez hasonlót, amit nem sajnáltok, vagy nem kell- alá tenni, gondolom az első egy-két nap még nem lesz akkora bátorsága hogy bejárja a házat.


Egyébként mindegy, milyen fajtájú a kutyus, ez bármelyik, illetve minden kölyökkel előfordulhat.

2022. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Pelusra hamar rászokik. Amúgy jellemzően mindig ugyanoda pisil, de ez csak az első pár hónap.
2022. okt. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a pár hónap elég hosszúnak tűnik, előre félek tőle, de húgom meggyőzte a nyavalygásával a szüleimet. 19l
2022. okt. 31. 21:00
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Attol fugg, mennyi idos koraban kerul hozzatok. Ha az oltasai rendben vannak, ki lehet vinni az utcara is. Mint mar irtam, azt is igy, hogy eloszor akar 30 percenkent kivinni egy pisire, aztan 50 percenkent, majd 1 ora, es szep fokozstosan nyujtani az idot a 2 kimenetel kozott. Kozben lenthagyni neki a pelenkat, de csak az elejen. Utana nem jo ha lent van, mert akkor megszokja, es tudni fogja hogy bent is nyugodtan elvegezheti a dolgat. Az en kutyamat is igy szoktattam szobatisztasagra (1 het alatt), es unokahugom kutyajat is ugyan igy, 2 het alatt. Tobbeknek adtam mar tanacsot szobatisztasagnal, ez igy mindenkinel bevalt.

A lenyeg a rendszeresseg es a hatarozottsag. Ha felkelt, rogton pisi, ha evett, rogton pisi/kaki. Nem fog honapokig tartani. Ha kitartoak es ugyesek vagytok, hamar hozzaszokik a kutyus.

#1 voltam.

2022. okt. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Meg annyi lemaradt, hogy amikor a pelenkara vagy kintre pisil vagy kakil, megdicserbi, ”jaj de ugyes vagy, okos vagy” stb, esetleg jutalmazni is lehet, es ossze fogja kotni a jutalommal. Igy hamar megtanulja, hogy a pelenkara/kintre pisi az jo dolog, es jutalom jar erte. Okosak a kutyat, osszekotik hamar a dolgokat, es megtanulja pillanatok alatt.

#1 voltam.

2022. okt. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Egyik szomszédoméknál van most kistestű kölyök, őt gyepiről fogadták örökbe. Kb egy hónapja van náluk, úgy 1 hete vihették ki először utcára az oltások miatt. Pelenkával kezdtek ők is, mivel nincs udvaruk, panel, de egész ügyesen megtanulta a pelust használni, a pisinél egyébként gyorsabban szokott pelusra, most már kijárkálnak vele. Szerintem nem lesz sok idő, mert gyorsan tanul. Egy fajtatiszta kutyát meg a tenyésztő már elő fog szoktatni, ha jó helyről hozzátok. Persze, balesetek lehetnek, kérdezd meg a szüleidet, hogy ti mennyi idő alatt lettetek szobatiszták. A yorki kozmetikás, nem hullik a szőre, nem büdős, benti kutya, nem is lehetne kint tartani, egyébként okos, tanulékony, fürge.
2022. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

En is felnek elore, de nem a bepisiles miatt, hanem amiatt, hogyha a kutya nevelese a hugodra lesz hagyva, o meg nem ert hozza, leszarja, akkor lesz egy bunko kis terrorista kutyatok, akivel nem fogtok birni.

Remelem a szuleid hajlandoak resztvenni a nevelesben, viszitek kutyasuliba, megtanitjatok a gyereknek is, hogy kutyakent es nem plusskent kell vele banni.

A yorkiek szuper kutyak tudnak lenni, de ha felrecsuszik a neveles, nincs lefarasztva napi szinten, akkor meg fogtok orulni tole. Es a szomszedok is, mert ugat. Sokat.

Szoval esznel kell lenni. Nagyon cuki,de azt kell eszbentartani, hogy kutya, nem jatek. Ennek megfeleloen kokemeny szabalyok kellenek, nem engedhettek meg neki mindent.

2022. okt. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

A hugodtól függ leginkább, hogy meddig nem lesz szobatiszta, kis részben pedig a kutyától, hogy alapból mennyire zavarja, ha a környezetében ürülék, pisi van és a tenyésztő mihez szoktatta hozzá. -Tudok olyanról, akitől 10 hetes korukban úgy kerülnek el a kölykök, hogy szinte teljesen szobatiszták, mert megvan a lehetőségük, hogy a lakásból az udvarra menjenek, az egyik kutyám tenyésztője meg szőnyegdarabokra szoktatta őket, így sokat szívtunk...


Én nagyon szobakennel párti vagyok, a friss ideigleneseket mindig abba rakom, ha nem tudok rájuk legalább 50%-osan figyelni. A másik fontos dolog meg a gyakori eü séta, ahogy már írták, ezt nem lehet halasztgatni, pl reggel ha a mocorgásotokra felkel a kölyök, érdemes rögtön kivinni legalább a ház elé, nem pedig nekiállni kv-t főzni vagy fél óráig öltözködni stb.

2022. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!