Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf etetésnél hogy kell...

Puf123 kérdése:

Barf etetésnél hogy kell kiszámolni a napi adagot?

Figyelt kérdés
Többféle számítást olvastam. Az egyik szerint az aktuális tömegének 2%-a, a másik szerint a felnőttkori tömegből kell kiindulni. Jelenleg 13 kilós skótjuhász kölykünk van (felnőtt tömege kb 20 kilo lesz), ez alapján napi 260g a napi adag, a barf boltos csaj meg 500-600 grammot mondott. Mi a helyes mennyiség?

2022. nov. 1. 08:40
1 2
 1/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

2-3% a kezdéskor ajánlott mennyiség. - ez arra jó hogy lásd hogy mennyi kell a kutyádnak, mert van amelyiknek elég.


Ha sokat mozog a kutya és ezáltal el kezd fogyni akkor növelni kell az adagot.


Ha nagyon hízik mert keveset mozog akkor csökkenteni kell az adagot.


Kölyöknél nem a jelenlegi súly hanem a felnőttkori várható súly alapján kell etetni.

Tehát a 20kg -s kutyának 2% al számolva a napi adag 400g


Az adagot befolyásolja az is hogy milyen állattal etetsz pl a csirke/nyúl ami kezdéskor ajánlott abból több kell, mint ha zsírosabb tartalmasabb vöröshúst adsz. - Ezt majd csak később, mert kell a fokozatosság.


Nekem jelenleg 26kg a kutyám, naponta 2x eszik, a napi adagja kb 800g


Én ebben a csoportban tanultam meg barfozni: [link]

2022. nov. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Közepes és nagytestű kutyáknál a felnőttkori testsúly kb. 2%-a a napi adag, ahogy az első válaszoló is írta, de ha sokat mozogsz vele (értsd foglalkozásokra vagy hosszabb túrákra, futni jártok), akkor szinte biztos, hogy több fog kelleni.

Kistestűeknél a felnőttkori testsúly 3-4%-át ajánlott adni.


A 260g hogy jött ki neked? 2kg*0,02 = 400 g.

2022. nov. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi nem 2kg hanem 20, elírtam.
2022. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint kiskorában is annyit eszik, mint kifejlett korában? Mert a száraztápnál ugye nem így megy a számítás (tudom, tök más az összetétel, de akkor is furcsa)
2022. nov. 1. 09:24
 5/11 A kérdező kommentje:
#2-esnek: 13 kiló jelenleg, abból számoltam a 2%-kal a 260 grammot
2022. nov. 1. 09:25
 6/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Igen, annyit eszik mert a fejlődő szervezetnek szüksége van ennyi kajára. Plusz kölykökkorban napi 2-3 etetésre elosztva nem olyan sok ez a mennyiség.


Ami még nagyon fontos hogy egy nagyon kicsi sót tegyél a nyers kajára mielőtt oda adod neki - a só jót tesz, erősíti a gyomorsavat.


Egyéb fontos infók, de ha belépsz az általam linkelt csoportba akkor a start fájlban ez benne lesz:


- koplaló nappal kezdj: ami kölyök esetében annyit jelent hogy ha pl napi 3x eszik akkor az utolsó etetés már maradjon ki és a következő már legyen a nyers.


- radikális váltás tehát nem szabad keverni a tápot a nyerssel, úgy mint a tápról másik tápra váltáskor.

2022. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Kölyöknél más a számítás, mint a felnőttnél. Felnőttnél szoktak aktuális súly 2-3%-ot számolni, kölyöknél vagy a felnőttkori súly szerint számolunk, vagy az aktuális súly kb. 8-10%-a szerint kezdetben, ami a korral csökken.

[link]


Szintén skót juhászom van, nekik kb. napi 400 grammot adtam, a 260 nagyon kevés, az inkább egyszeri adag, attól függően, hogy szuka vagy kan, illetve közülük is van, vérvonaltól függően, amelyik nagyobbra nő. A fenti linken pont 20 kg-ra le is van vezetve, hozzáteszem, hogy a Fanni's Barfshop tulajdonosa és a cikk írója kisállat dietetikus, tehát a lehető legmegbízhatóbb forrás.

2022. nov. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5%
260 g ok. Nehogy tul sokat adj,mert tul gyorsan no vagy elhizik.
2022. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8# Neked is ajánlom a fenti linket, ahol kisállat dietetikus számolja ki, mennyi kell egy felnőtten 20 kg-os kölyöknek. Ez az alap adag, ami 400 g, ha emellett a kölyök hízik, akkor lehet csökkenteni, de az sem mindegy persze, hogy a 400 g pl. sovány csirke vagy faggyús, zsírosabb marha.
2022. nov. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Hizlald el es tedd tonkre az izuleteit a napi 500 g kajaval,ahogy itt helyeslik. Gratulalok a pontozoknak.
2022. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!