Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze az uj...

Hogyan szoktassam össze az uj boxer kiskutyám (8 hetes) a 2 éves házi macskámmal?

Figyelt kérdés
Szoval 2 napja van itt a kiskutya, eddigiek alapján nem mutatott semmi agresszivat a macska felé. Ma édesanyámra hagytam őket az elmondása szerint “kergette”. Félek hogy elkergetné a háztól a macskát sajnos dolgoztam és az összeszoktatás igy kicsit nehézkesebb, de ugye nem vagyok elkésve semmivel? Es ez még fejleszthető/ javithato állapot? Tanácstalan vagyok:( Előre is köszönöm

2022. nov. 9. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Dehogy kergeti el, szólj rá, ha rajtakapod. A kutya-macska kapcsolatok többnyire a macska általi odakapással kezdődik, aztán a kutyától függ, hogy megtorolja-e, vagy be van-e annyira nevelve a háztartásba, hogy fel sem veszi a sérelmeket. Tény, hogy a kutya oldaláról kell megfogni a dolgokat, mert a macska mindenképp egy pofátlan dög lesz. Szokásos módon rászólás, rendes viselkedésért jutifalat, nyilván minél többet legyél a közelben, ha esélyük van egy légtérben lenni - tehát szeparáld őket, ha nem vagy otthon, és szoktasd össze őket, amikor van időd foglalkozni velük.


(Mondjuk érdekes a felvetés, a többség inkább arra menne rá, hogyan uszítsa a kutyáját hogy ne sz*rjon az udvarára a millió kósza szomszéd macska, eszem ágában sem lenne a kutyát arra nevelni, hogy ezekkel a dögökkel barátkozzon.)

2022. nov. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igyekszem , igazábol egy házi cica itt nőtt fel. Nem szeretném hogy elzavarja.
2022. nov. 9. 22:32
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
#2 Ja, én meg indokolatlanul bunkó vagyok a macskákkal szemben. A lényeg az, hogy a kutyust tudod csak nevelni erre, és tényleg ne engedd őket egymáshoz közel, ha nem felügyeled, és nincs lehetőséged instant dorgálni/jutalmazni a kutyát a macskával való viselkedése kapcsán. Könnyebb a helyzet, ha a macska az újdonsült jövevény, a forgatókönyv szinte ugyanaz, a macska odakap, csak a jólnevelt kutya látva hogy a gazdi bírja a macskát, már fel sem veszi a "sérelmet".
2022. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy az összeszoktatás nem azt jelenti, hogy összeengeded őket és meccseljék le...

Eleve nem szabadott volna még összeengedni őket, ne legyenek egy helyiségben, csak a szagukat ismertesd meg egymással különféle tárgyakon. Ha ezen túlvagytok, akkor át lehet vinni őket a másik területére, de úgy, hogy ne legyen ott - szagcsere.

Utána meg lehet őket mutatni egymásnak, de nem összeengedve. Amikor látják egymást, azt mindig valami pozitívnak kell követnie, pl. etetés - ne egymás mellett kapjanak enni, hanem mondjuk külön helyiségben, de úgy, hogy látják a másikat (ha nem esznek, eleinte el is lehet fogni a látványt, hogy csak a másik szagát szokják). Idővel egyre közelebb lehet őket egymáshoz hozni etetésnél.

A másik a játék, foglalkozás, ehhez ketten kelletek, hogy mikor egy légtérben vannak, akkor lefoglaljátok őket egymástól függetlenül = van szeretés, és nem történik rossz, ha ott a másik.

Ha a kutya ráindul a macskára, vagy fordítva, akkor aznapi program befejez, elkülönítés, de nem büntetésképp, hanem megnyugtatásképpen.

Ha már tudnak egymás közelében enni, játszani, létezni úgy, hogy nem a másik jelenlétén feszkóznak, na akkor lehet kipróbálni a rendes összeengedést.

2022. nov. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben , köszi a tanácsokat igyekszem nagyon. Megnyugtat hogy nem vagyok elkésve.
2022. nov. 10. 05:07
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Sosem leszel elkésve, 8 éves totál elvadult németjuhászt is láttam már kezesbáránnyá változni, csak ott a módszer nem volt a leghumánusabb. Nincs megoldhatatlan probléma kutyával kapcsolatban, főleg ennyire fiatal korban, te nagyon időben észrevetted és kérdeztél. :)
2022. nov. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!