Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám elérni hogy a...

Hogy tudnám elérni hogy a gyáva félős kutyám kötődjön a családom többi tagjához is?

Figyelt kérdés

Nemrég örökbefogadtam egy kiskutyát, most 9 hónapos. Az a probléma akadt fenn hogy bár megtűri a családomat, mégis én vagyok neki az alfa, és nélkülem nincs rendesen el. Ha itthon is vagyok, akkor sem érdekli őt a családom. Nem engedi hogy megsimogassák, elugrik tőlük nem hallgat rájuk sőt, "visszaszól".

Milyen módon tudnám elhitetni vele hogy bizony ilyen az élet, őket is szeretni kell?


2022. nov. 10. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor lett örökbefogadva? Idő kell neki, nem tudod az előéletét, biztosan oka van, hogy nehezen bízik meg az emberekben.
2022. nov. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Össze kell szoktatni őket, és ehhez az egész család összefogása szükséges.

Egyáltalán milyen család az, ahol te egyedül fogadtál örökbe? Hány éves vagy, hogy éltek kinti-benti, ha benti egy lakásban laktok, külön lakrészben, milyen a többiek viszonya a kutyához?

2022. nov. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Körülbelül 3 hónapja hoztam haza

Egy házban élünk és kinti benti, míg iskolában vagyok általában velük van, tehát az olyan napi 6-7 óra nélkülem csak velük. Viszont akkor is az van hogy le se sz*rja hogy ott vannak. Nem tudom hogy mit kéne NEKIK csinálniuk akkor, mert elég gyorsan feladják és azt mondják hogy hülye a kutya

Nyilván "nem csak én" fogadtam örökbe, de nagyrészben én törődöm vele érzelmileg/játékilag

2022. nov. 10. 21:26
 4/7 A kérdező kommentje:
Menhelyen született szóval kétlem hogy bármi nehéz sorsa lett volna az anyaméhben, és a kutyáktól is bár tart - egy kis idő után már beindul és simán eljátszik velük ha a másik fél nem agresszív
2022. nov. 10. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mar 9 honapos, nyugodtan lehet menni suliba, aztan ha az nem eleg, trenerhez.

Ez igy nyilvan nem maradhat.

2022. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola.
2022. nov. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy szeretni kell. Nem lehet és nem is kell mindenkit szeretni. A kutyának sem.


Minél több pozitív dolgot társít egy kutya egy adott személyhez, annál szívesebben van a társaságában. Tehát amit kell, az az hogy foglalkozni vele másnak is.

2022. nov. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!