Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintem a kutya kinti állat...

Szerintem a kutya kinti állat és utálom ha bent van a házban, párom pedig egy ágyban is alszik a kutyákkal. Hogy jussunk kompromisszumra?

Figyelt kérdés
2022. nov. 11. 01:38
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy. Ha ennyire ellentétes a felfogásotok, és van/szeretnétek kutyát, akkor nem illetek össze. Ha jól értem neki vannak kutyái, nyilván nem fogja kitenni őket a kedvedért. Az ágyból sem feltétlenül, nemhogy tovább, neki nyilván családtag, és gondolom régebben megvan az állat, mint te, úgyhogy jobb, ha félre állsz.
2022. nov. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
92%
Keress mást párnak.
2022. nov. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
89%
A gazdinak az. Sokan a cicákkal alszanak. Nem illetek össze.
2022. nov. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
86%

Nem illetek össze első olvasatra, viszont...

Ha őt írt volna ki kérdést, hogy a párom nem tűri bent a kutyákat, mert a régi elvek szerinti nevelést verték bele, meg sem próbál a hozott mintákból lazítani valamin, mit csináljon? Te hogy éreznéd magad?

Ha én a helyedben lennék, megpróbálnám azért azt, hogy kompromisszum, legyen bent, tartsa tisztán, de legalább az ágyba ne jöjjön fel.

Én egyébként 33 éves koromig ugyanígy nem szerettem, ha állat van a házban. Olyan félelmek voltak bennem, hogy elbújik, rossz helyre végzi bent a dolgát, ami nehezen elérhető, észre sem veszem. Felugrik az asztalra, vagy valahová, ahol sok cucc van, leborogat ezt azt. Nem az állattal volt konkrétan bajom, imádom őket, csak a kényelmes életterem felforgatása nem volt bizalomgerjesztő, meg a pluszmunka. Tehát az otthoni hozott mintám az volt, hogy meg kell gebedni a takarításban nőként, erre még egy állat is jön, aki nyilván nem tud maga után. Nekem ennyi volt a gondom. 3 éve kizárólag benti az egyik cicánk, egy kis ékszer szinte, és abszolút tiszta, tudnak alkalmazkodni az állatok a gazdi életviteléhez. Egy kutya még jobban is nevelhető, mint egy macska. Szerintem kellő intelligenciával meg lehet beszélni, ehhez az első lépés az, hogy tisztázd magadban a pontos ellenérzéseidet. Hogy mi zavar a benti állattartásban. Innen tudtok elindulni.

2022. nov. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 H.B.Netta válasza:
84%
Mondjuk úgy, hogy ezt nem velünk beszéled meg, hanem vele. Gondolom, ha ágyba engedi őket, akkor tisztán vannak tartva. Miért is akarsz te ezen változtatni? Így ismerted meg, így vállaltad őt társnak. Most meg gyökeresen meg akarod változtatni, mert neked ez nem tetszik. Kíváncsi lennék, hogy ha ő akarna valamit így elvenni tőled, akkor te ehhez mit szólnál… hogy őszinte legyek, mi sokat vitáztunk a férjemmel az én jószágomon, leginkább a nevelésén. De ha ő nekem ezzel jönne, hogy nem aludhat velem, akkor minimum, nem aludnánk egy ágyban… remélem érted mire gondolok… amúgy ez egy “Vagy megszoksz vagy megszöksz” helyzet. Kérdés, hogy magadat és az elveidet tartod fontosabbnak, vagy a párod boldogságát…
2022. nov. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
76%

Hagyd el őt.


Ő keres olyan párt, aki elfogadja a kutyáját, te meg olyat, aki szerint a vizsla is az udvarra való télen-nyáron.


A kutya régen sohasem kinti állat volt, hanem volt nekik vagy külön helyiség a házban vagy hozzátoldott rész, ahol meleg volt (legyen szó vadázskutyáról vagy szánhúzóról).


Újkeletű dolog kib.ni a kutyát az udvarra, akkor is, ha a szőre miatt nem alkalmas rá.

2022. nov. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
81%

Azért ebben lehet kompromisszumra jutni, nekünk is sikerült, ugyanilyen felállásból. Én voltam az a fél, aki otthon ahhoz szokott, hogy a kutyának teljesen szabad hozzáférése van mindenhez. A férjem meg ahhoz, hogy nem jöhet a házba. Egyik véglet sem jó. Olvastam kutyanevelési könyveket és én is arra jutottam, hogy egészségesebb kapcsolatunk lehet a kutyával, ha vannak következetesen betartatott szabályok, a legkönnyebb az, ha ide-vagy oda ő nem jöhet. A teljes kinti tartás akkor élhető, ha télen-nyáron órákat töltesz az udvaron. A kutya társas lény, falkában él, foglalkozni kell vele.

A mi kutyánk benti-kinti, de bent soha egy bútorra se jött fel. Se szék, se kanapé, se fotel, se ágy. Megvan a maga helye, a hálónkban (ez mondjuk utólag nyert csatám :D ).

Mindenkinek jó így, a kutyusunk ehhez szokott, boldog, sosem lázadt ellene. Miután megszülettek a kisgyerekeink, külön boldoggá tett, hogy nem töményen van a szőre minden felületen.

2022. nov. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
20%

Kutya mindig kinti lakot csak a tenyésztők elkezdtek minden féle " haszontalan" kutyafajtát kitenyészteni.

Tenyésztés miatt elvesztették , életösztöneiket , túlélési esélyüket .

Magyarán a kutya is háziasitva lett .

2022. nov. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
15%

Persze majd pont a kutya miatt hagyja el a párját...

Istenem, ezek a válaszok...


Ezt vele kellene megbeszélned elsősorban.

2022. nov. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk én voltam, aki kutyákat hozott a kapcsolatba, szerencsére kertes házba. Nálunk nem mehetnek fel a kanapéra, ágyba, illetve nem szabad bejárásuk van, csak amikor mi beengedjük őket, amúgy zárt teraszon tudnak lenni (itt van kutyaajtó, illetve a szobakenneleik, fűthető).

Egy ilyen kompromisszumos megoldás szerintem nálatok is működhet.

2022. nov. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!