Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával tömegközlekedés?

Kutyával tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
Heti pár alkalommal 20-25percet villamosozunk az 1 éves kutyámmal és a végére már nagyon rosszul bírja. Valakinek valami tipp a nyugodt utazáshoz? Jutalomfalaton kívül:)
2022. nov. 11. 14:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
3%
1/4 Xanax. Indulás előtt, 30 perccel.
2022. nov. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem szeretném gyógyszerezni…azt se tudnám, hogy jussak hozzá, de nem is szeretnék.
2022. nov. 11. 14:50
 3/17 anonim ***** válasza:
3%

2.


Felíratod a házidokival. De ha nem, akkor TAXI vagy séta, vagy vegyél kocsit!

2022. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Hat en mindig ugy csinaltam, amikor az elejen szoktattam a bkv-hoz, hogy elso korben lesetaltam vele 30 percet, aztan ultunk csak metrora. Igy o is elfaradt egy picit es nyugodtabb volt. Hazafele ugyanez.

Aztan egy ido utan mar siman birta vegig, de nekem is jobban esik setalni, igy inkabb ha nincs iteletido, a setat valasztom.

2022. nov. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

25 perc utazásért bexanaxozni a kutyát, ekkora baromságot...


Rendesen le van fárasztva fizikailag és mentálisan utazás előtt?

2022. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

1-3, te teljesen idióta vagy? Mióta tartasz kutyát, mondd? Még soha nem hallottad, hogy kutyának-cicának emberi gyógyszert KIZÁRÓLAG állatorvos utasítására szabad adni?

Közlöm veled, hogy a Xanax elég erősen bódít, hosszabban eltartó hatása van, és nem az a cél, hogy szedálják a kutyát. Ráadásul a Xanax kifejezetten addiktív. Ilyen idióta tanácsot is ritkán olvas az ember, amit te írsz, pedig vannak itt meredek dolgok.


Kérdező: vannak ettől finomabb (és értelmesebb) módszerek, pl. gyógynövényes táplálékkiegészítők, Adaptil, nyugicsomó (bár azt még tömegközlekedésben sosem láttam). Érdemes lenne külön foglalkozni a kutyádnak ezzel a problémájával, tehát pl. kevésbé forgalmas időszakban szoktatni a villamosozáshoz, rövidebb szakaszokon. Gondolom, a jutifalatos módszert próbáltad, de ott pl. nagyon fontos, hogy csak a kutya nyugodt viselkedését szabad jutifalattal megerősíteni, tehát nem szabad akkor adni neki, amikor éppen stresszviselkedést mutat. Látatlanban csak általánosságokat tudok írni, de a legegyszerűbb az lenne, ha bevonnál egy szakembert, olyan kiképzőt, aki foglalkozik problémás kutyákkal, szerintem néhány alkalom alatt tudna segíteni megvilágítani, hogy mi a baj és hogyan lehet megfogni, megfordítani a dolgot.

2022. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Van kocsim, de a kérdés nem ez volt!


Többieknek köszönöm szépen. Csak negyed órát sétálunk előtte, de akkor ezt kibővítem fél órára:) plusz keresek valami gyógynövényes nyugtató jutalomfalatot. Problémásnak nem nevezném,csak nyüszíteni szokott az utolsó pár megállónál.

2022. nov. 11. 15:24
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Így van. Szerintem is ezeket próbáld meg kérdező, amiket felettem felsoroltál, illetve még egy lényeges dolog szerintem, hogy teher alatt nő a pálma. Szóval megszokás kérdése is. :) Hajrá!
2022. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Előttem szóló jól írta! Minél többet csináljátok annál jobban fogja bírni. Kitartás :)
2022. nov. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek:)
2022. nov. 11. 15:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!