Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fura mindig ugyanazt a...

Nem fura mindig ugyanazt a nevet adni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm, mindig idősebb, 5-8 éves kutyákat vesz magához. Nem 2-3 évente, de azért így mondhatni sokszor van új kutyája, és mindegyiknek ugyanazt a nevet adja, mondjuk legyen Palacsinta. Neki nagyon tetszik a Palacsinta név, tetszik neki a hangzása, rövid (jó, tudom, a palacsinta pont nem az), szép, és egyáltalán nincs köze egyik kutyának a másikhoz. Mindet külön kezeli, máshogy emlékszik vissza rájuk, csak a név ugyanaz. Soha nem mondtam neki, nem is fogom, hogy szerintem ez nagyon furcsa. Nálunk itthon akár cica, kutya vagy bármi más van, mindegyikünk imád azon agyalni, mi legyen az ő saját neve, ami csak az övé lesz. El nem tudom képzelni, kutyáról kutyára szálljon a név. Én gondolkodom rosszul vagy ez tényleg kissé furcsa?
2022. nov. 15. 20:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a volt matek tanárom ugyan ez , csak nála még a kutyafajták is azonosak.

Én sem értettem sose.

Volt már neki több Panka pulija és Maszat tacskója.

2022. nov. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Ez olyan, mint amikor egy családban minden lányt Máriának és minden fiút Istvánnak hívnak. Hiányzik a kreativitás.
2022. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Nagyanyám is ezt csinálta. Megszokta, hogy a kutya neve az, és kész. Másik nagyanyám az összes mosógépét hívja ugyanúgy. Ez van.


#2 ez baromira nem ugyanaz.

2022. nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
37%
Mi a különbség?
2022. nov. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
Az, hogy a név sokszor apáról apára, anyáról anyára száll. Apám is anyámra bízta a névválasztást, kivéve az első gyerekét. Még viccelődött is, hogy akkor is a nevét (és az ő apja nevét) kapja, ha lány lesz. Vannak ilyen hagyományok bizonyos térségekben-családokban, és ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki szereti a gyakran ugyanolyan fajtájú kutyáját ugyanúgy hívni.
2022. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is eléggé gáz, mert olyan, mintha az elpusztult kutyáját helyettesítené a másikkal. Mondjuk én már azt sem értem, hogy hogyan bír ilyen hamar új kutyát magához venni. Mintha sorozatgyártott termék lenne, komolyan. :\
2022. nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
#6 Talán mert házőrzőnek tartja, talán mert egyedül él, és ez az egyetlen társasága... Nem kell így a távolból senkit elítélni, nem lesz tömegtermék attól, hogy hamar vesz magához egy másik kutyát, amit ugyanúgy szeret.
2022. nov. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Sőt, mondok jobbat, egy ismerősöm idős kutyáját elütötték. Amúgy sem egy beszédes fószer, de hetekig hozzá sem lehetett szólni. Amikor lett új kutya, az terápiás jelleggel hatott rá. Az lett volna bűn, ha nincs másik.
2022. nov. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
6-os hsz. Úgy van vele, hogy örül a kutyával töltött időnek, bármennyi is adatik. Mindig látszik rajta gyász a halál után, sőt láttam én már vörös szemekkel, biztos kisírta őket, de nem sokkal utána már fogadja is be a következő kutyát, hogy hosszas sírás helyett egy idősebb, élő kutya jó helyen töltse az idejét, ne ketrecben, és mindent megkapjon. Gyakran futunk össze, lerí róla, hogy tényleg szereti és becsüli őket. Nagyon ritkán szószátyár, kapcsolata biztos nincsen. Kutyával és anélkül, mindig egyedül látom, boltban is, gyógyszertárban is, tényleg mindenhol.
2022. nov. 15. 22:50
 10/19 Hovarju ***** válasza:
71%

Mindenki más.

Én mindig új nevet találtam a kutyáimnak, sőt igyekeztem azon is, hogy ne ugyanolyan fajtájú legyen (így óhatatlanul hasonlítgatja az ember az előzőhöz)

De volt egy szomszéd néni, akinek mindig kan magyar vizslája volt és mindegyiknek Rozsdás volt a neve.

2022. nov. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!