Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyre több a kutyatámadás....

Egyre több a kutyatámadás. Hogyan számolnátok el a lelkiismeretetekkel, ha póráz nélküli kutyasétáltatás következtében a kutyátok, valakinek a halálát okozná?

Figyelt kérdés

[link]

A linkelt cikkben szereplő idézet nagyon elgondolkodtató, minden szavával egyetértek:

„Egyszerűen azt szeretném, hogy az esetemen keresztül jusson el minél több kutyatartó / sétáltató fejében odáig ez a gondolatkör, hogy amikor elengedi a kutyát bárhol, soha nem tudhatja, hogy mikor ki jelenik meg a távolban, amire a kutya fejében átkattan valami és átmegy egy kontrollálhatatlan támadó/gyilkológép üzemmódba. A póráz nélküli sétáltatás "csak" szabálysértés. A következmények viszont, amikor nyomorékká válik valaki vagy meghal, akkor hogyan magyarázod meg a családjának, hogy "eddig sosem csinált ilyet" a kis kedvenced. Hogyan számolsz el a lelkiismereteddel, hogy TE okoztad valakinek a halálát, főleg valaki gyerekének a halálát?”


36/F



2022. nov. 15. 21:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Első mondatodat alá is támasztod valamivel, kérlek?
2022. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%

Azért nagyon nem mindegy, hogy milyen kutyáról van szó.


Nekem pl egy padlócirkálóm van, ha akarna se tudna nagy kárt tenni senkiben.


Volt közepes testű kutyám. De teljesen irányítható volt és szelíd.

2022. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
#2 Kárt nem tud tenni, de engem pont foxi támadott meg, és azért nem volt fájdalommentes.
2022. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
#2 arról nem is beszélve, hogy a kis kutya harapása által okozott seb is elfertőződhet, vagy terjeszthet akár halálos fertőzést az állat.
2022. nov. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
37%
Én meg ismerem a kutyámat és garantálom, hogy soha senkit nem fog megharapni ;-) ettől függetlenül nem szoktam odaengedni idegenekhez.
2022. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Sok antiszociális kutyatartó (nem bánt ám!) mindjárt elkezd sipákolni :D pillanat és jövök, csak kipattogtatok egy adag kukoricát :D
2022. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
#6 ++
2022. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
#5 Ha ismernéd, vagy akár egy nagyon hobbi kutyásnak írott könyvet elolvastál volna a vállalása előtt, tudnád, hogy bizony a kutyának vannak ösztönei, amiket nem fogsz felülírni. A legjobb neveléssel is max. elnyomod, de bármikor előjöhet. Van az a szituáció, amikor a visszahívhatóság sem működik, olyan kutyánál sem, amit igazán megnevelték. Baromi ritka, de van. De ez a túlzott magabiztosság, hogy "ismerem a kutyámat" számomra alapból megkongatja a harangot, hogy azzal a kutyával óvatosan, lehet, rád nem igaz, de eddig én ezt a mondatot még csak olyantól hallottam, akinek fogalma sem volt a kutyanevelésről.
2022. nov. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván kiskutya is tud fájdalmas sérülést okozni, de abba 2x belerúgsz (önvédelemből) meg is hal, de egy 40-60 vagy akár 80 kilós kutyánál nem lehet megcsinálni.


Nekem egy 30 kilós labradorom van és egy megtermett 40 kilós németjuhász ÖV kutyám. 100%ig kontroll alatt tartható mindkettő, de még így is mindig pórázon vannak, csak futtatóban engedem el őket. Az, hogy kiszökjenek lehetetlen, kerítésen még a macska se tud kijutni. Engedély nélkül még a nyitott kapun se mennek ki. Ha valaki benyúl vagy bejön a kertbe az sajat felelőségere teheti, ki van rakva, hogy harap a kutya. Nyilván kellemetlen lenne, hogy egy ember meghalt a kutyám álltal, de nem éreznék lelkifurdalást, mert én minden szabályt betartok.

2022. nov. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
A kutyádat első perctől kezdve meg kell nevelni! Leszoktatni az esetleges rossz tulajdonságairól (egy éves kora körül örökbefogadottak), megtanítani, hogy tudja és végre is hajtsa a vezényszavakat, ételt elvehetsz tőle, nem morog és pláne nem kapkod a kezed után. Gazda kezét megharapni SOHA nem szabad! Sétálni pedig póráz nélkül egyszerűen TILOS! Mindegy, mekkora a kutya, a kicsik hamar dühbe gurulnak és nekimennek embernek, kutyának is.Jól nevelt kutya tudja, mit kell tennie, ha kioldódik a póráz, akkor pl. leül és várja a gazdit. Tehát nevelni kell a kutyát, nemcsak kicsapni a kertbe.
2022. nov. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!