Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ágyra pisil sokadjára! Mit...

Az ágyra pisil sokadjára! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A 3 hónapos német kis spiccem két hete tartózkodik nálam, és már több mint ötször az ágyamba pisilt. Egyre tanácstalanabb vagyok, hogyan tanítsam meg őt arra hogy ezt nem szabad. Amikor iskolában vagyok sajnos nem tudok rá figyelni, és a pelenkára pisilésnél nem tudom megjutalmazni, de amikor itthon vagyok már, minden pelenkára piszkítása után amit rajta kapok, jutalomfalattal és dicséretekkel jelzem, hogy megfelelően végezte a dolgát. Viszont ez még sajnos igen kevésszer fordult elő. Amikor nincs itthon vele senki akkor nem is csinál ilyeneket, csak akkor amikor már pont itthon vagyok. Nem értem hogy miért viselkedik így. Mindig hangosan rászólok, hogy nem szabad, és jelzek neki hogy nem helyesen cselekszik. De mintha nem is érdekelné, még csak meg sem rémül tőlem. Nem is tántorodik vissza, és részben szerintem nem is érti, hogy mi baj van ezzel. Egyre jobban felhúzom magam minden egyes alkalomkor amikor az ágyamra piszkít. Amikor padlóra vagy szőnyegre, végzi a dolgát még türelmesebb vagyok vele feltakarítom és kész. De az ágyra való bepiszkítás számomra már több a soknál, és fogalmam sincs hogyan neveljem, hogy legalább ezt tanulja meg, hogy ágyra nem szabad…

Még a szobatisztaságra való tanítás is igen nehéz feladat, de azt még vállaltam is… De ez teljes mértékben elveszi minden motivációm… Kérem aki szenvedett hasonló problémában házi kedvencével segítsen! Mi lenne erre a leghatékonyabb megoldás?



#kutya #szobatisztaság #nevelés #bepiszkítás #ágyra pisilés #német kis spicc
2022. nov. 16. 19:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%

Elsonek is azt kellene megakadalyozni hogy ne tudjon az agyra felmenni ha nem vagy otthon

Pl tegyel valamit az agy ele amitol majd nem tud felugrani

Vagy zard ki a szobabol

Vagy zard egy olyan helyisegbe pl furdobe a pellenkaval


Probald jobban leszidni ha odapisil megis


Nekem fel evesen kerult ide a yorki es elotte nem nagyon foglalkoztak vele de a hulyek egy papucsot adtak neki jatszani

A kutya meg mindenki cipojet papucsat bevitte az agyamba

2x hatarozottan rakiabaltam es az adott cipovel ra is csaptam picit a fenekere

Azota hozza sem nyult 1x sem!

Semmit nem rag nem tep azota!

2022. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Ügyesen rászoktattad, hogy összeszarja hugyozza a lakást. Gusztustalan. Gratulálok. Egy három hónapos kutyának minden oltasa meg kell legyen szóval nyugodtan lehordhatod wc-ni. Ha nem vagy otthon szobakennel. Nem piszkít oda ahol alszik.. ehhez nyilván egyetemi diploma kell, hogy rájöjj.
2022. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Erzi a szagat, azert pisil oda.

Ki kell zarni abbol a szobabol, ahol agy van, a matrac meg valoszinuleg kuka. Vagy karpittisztito ceggel esetleg meg lehet probalni kitisztittatni, de nyilvan a feluleti tisztitgatas, amit te otthon tudsz csinalni, szart se er.


Amugy ugye normalisan tanitjatok szobatisztasagra, kiviszitek naponta...ezerszer? Es ugye nem csak a pelenka van?

2022. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!

Olyan eset még nem volt, hogy úgy pisilt volna az ágyra, hogy nem voltunk itthon. Mindig akkor tette ezt, amikor itthon voltunk. Ezért is volt ez a viselkedés számomra olyan érdekes. De mindenesetre köszönöm a választ!

2022. nov. 16. 19:34
 5/20 A kérdező kommentje:

2. válaszoló! Az előző gazdája egy oltásra se vitte el, én kezdtem el az oltásait, egy van már neki plusz a chip. Viszont ugyebár 3 hetente szabad neki csak oltást adni, így még nem mostanában lesz a következő alkalom.

És ezt leszámítva már vittem az utcára sétálni, mentem vele, és pisilt is kint már. Viszont ma szakadt az eső nem vihettem így ki. Többi nap mindig kint volt, ettől függetlenül, mert sétáltam vele egy jókorát, utána is bekövetkezett az eset. Kölyökkutya még, nyilvánvaló hogy nem egy nap egyszer vagy kétszer fogja végezni a dolgát, és nem is fog törekedni rá még, hogy visszatartsa azt. Ezért is vannak kihelyezve a pelenkák, hogyha rá is jön, akkor a házon belül oda végezze a dolgát. Sokszor velem alszik szépen, nyugodtan végig alussza az éjszakát, végül mégis megteszi amit nem kellene. Egy kis helyiségbe kora reggeltől délutánig pedig nem fogom becsukni, hiszen pont hogy ez az aljadék kutyatartás ne továbbja. Neked kellene egésznapra egy kis fürdőben eléldegélned, nem tudom mennyire bolondulnál bele, bár ahogy olvasom “kedves” soraid nem nagyon lehet már ennél mélyebb elmebetegségi szinten az ember. Úgy hogy egy cseppet sem értesz az állattartáshoz, ne is irkálj senkinek a kérdése alá. Egy primitív bunkó vagy, aki valószínű otthon is így érti meg a kutyáját, és így is beszél vele otthon, mint ahogy köpöd a szavakat. Szégyenteljes és szánalmas. :)

2022. nov. 16. 19:44
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Primitív módszer, de eddig nálam bevált. Rászánok 1-2 napot, hogy mint a sas, figyelem a kutyát. Ha olyan helyre kezdené a dolgát, amit nagyon nem akarok, akkor teli tüdőből üvöltöm, hogy "NEM!", sokszor egymás után, úgy, hogy még a család tagjai is abbahagyják amit csináltak, majd felkapom a kutyát, és rohanok vele arra a helyre, ahova pisilhet. Tudom, nem egy "szakmai" tanács, de esküszöm 4 kutyánál vált be eddig. Kb. 2-3 alkalommal elég is ezt eljátszani, a kutyáim többet sosem akarták hallani ezt a rettenetes lármát.
2022. nov. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Miert nem vihetted ki esoben? A kutyatartas nem arrol szol, hogy csak jo idoben setaltatunk, foleg egy kolyok eseteben nem! Naponta legalabb 6-8-10 alkalommal ki kell vinni.

Olyan nincs ilyenkor, hogy tul sokszor viszed ki, a szobatisztasagra szoktatas errol szol.

A pelenka kenyelmes, persze, csak hat lehet, hogy sosem szokik ra teljesen es ossze-vissza fog piszkitani a lakasban.


Felnott kutya is amugy napi haromszor, negyszer viszunk ki, nem egyszer. Ez megvan?

Az en kutyusom amugy szobakennelbe van szoktatva, tokeletesen elvan benne, amig en dolgozom, koszi.

Keves fogalmad van a kutyatartasrol, de azert remelem kutyasuli tervben van.


Es vidd ki a kutyat, sokszor! Ha suliba jarsz gondolom meg tini vagy. Szuleid ilyenkor hol vannak? Nem segitenek be? Kene pedig, nagyon el vagy veszve.

2022. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Szia, ivartalanítás után ez meg fog szűnni, addig zárd külön ha nem vagy a szobába, és ha ott vagy éppen akkor ne engedd az ágyra!
2022. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

8-as, ivartalanitas utan mar miert szunne meg? A kutya 3 honapos, kizart dolog, hogy mar ivarerett lenne es jelolne! Mert max akkor szunne meg.

Es ha nincs normalisan szobatisztasagra szoktatva, akkor akar elete vegeig szethugyozza a hazat, ha olyan kedve van. Ezt se oldja meg a mutet :D

2022. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Hát azért kérdezz meg egy dokit is ez ügyben :)

Nálunk megoldotta.

2022. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!