Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt demens, öreg...

Vannak itt demens, öreg kutyus gazdik?

Figyelt kérdés

Van egy öreg, 18 éves tibeti spánielem, és az utóbbi hónapokban egyre jobban kezd szellemileg leépülni.


Pár hete voltunk állatorvosnál, a szíve remek állapotban van, zörej is alig hallható, a szeme ép, ízületi gondjai sincsenek, egy-két fogát elhagyta, 1-et húzni kellett a nyáron, de amúgy fizikailag egészséges a korához képest, most is 7 kiló, mint egész életében volt.


De a kis agya már nem a régi, eltéved a házban, ha bemegy a sarokba nem talál ki onnan, egész nap setál az udvaron, a házban...sétálni még mindig imád, megismeri a hámját, piszkálja a társát ha látja a kezemben a pórázt. Naponta van kb 1-1,5 órás séta.

Jelöl, rohan, szimatol amikor kint vagyunk, haza érve követeli az ennivalót, de közben is elkezd setálni fel és alá, majd utána is, órákat képes menni...ölben már nagyon kevés ideig marad meg.


Ki, hogy viselte amikor így látta leépülni öreg barátját? Ha hasonló állapotban volt a kutyus, mint az enyém, mennyire gyorsan rosszabbodott az állapota, mi lett a vége...?



#kutya #öregség #demencia #szellemileépülés
2022. nov. 17. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez annyira nem vészes, amit írsz :) Az, hogy eltéved a házban szegényke, az nem nagy gond, baja nem lehet tőle. Nyilván rossz látni, hogy leépül agyilag, de ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni. Szeretgesd sokat, ha látod rajta, hogy nagyon zavaros nem tudja hogy merre van arccal, akkor segíts neki, terelgesd a kis helyére vagy ilyesmi :) Nagyon szép kor ez és az se semmi, hogy ilyen jól van a korához képest <3
2022. nov. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak megfelelően készítmények, amivel a demencia kezelhető, mérsékelhető. Dokinál kell ezekről érdeklődni.
2022. nov. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én öeg kutyusom már nincs velem sajnos. :( De neki sokat segített anno a Karsivan tabletta, esetleg kérdezz rá az orvosnál.

Illetve ezt az fb csoportot érdemese nézegetni a témában: [link]

2022. nov. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyém kezd demens lenni, ő 14 éves csivava keverék. Ő már nem hall jól, simán hazajövök anélkül, hogy észrevenné és szellemileg sincs a toppon. Sétálni már nem szeret, 15-20 percnél többet nem is nagyon tud, nagyon be van lassulva, igazából csak húzom magammal és várom, hogy végre kakiljon, de ennyiből áll a séta nála. Ha tiédet másfél órákat sétál, akkor nem látom mi itt a gond :D
2022. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm amiket írtok :) A gond csak ez az agyi leépülés, nagyon rossz látni, hogy az egykori lökedék ennyire kezd szellemileg össze esni.

Sosem volt ilyen öreg állatom, de még embert sem ismertem aki hasonló bajokkal küzdött, így új és kissé szívszorító látni őt ilyen állapotában.

2022. nov. 17. 12:48
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Anyukám kinti keverék kutyája 18-20 éves körül van. Nem lát, nem hall, (vagyis minimálisan) és nehezen jár. Étvágya rendben van, sajnálnánk elaltatni amiatt, hogy így megöregedett. Kb. egy éve van ebben az állapotban. Azóta nem tudjuk kivinni sétálni. Korábban imádta a nagy sétákat.
2022. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

14 éves kutyám alig hall és lát, a szabályokat már nem igen szereti betartani, pedig régen igazi stréber, "jókutya" volt. Sétálni még imád, de nagyon kell rá figyelni, nehogy leesen valahonnan vagy megbotoljon valamiben. Sokszor bekakil, maga alá pisil.

Nekem néha nagyon nehéz megértően és türelemmel forduli felé. Mikor néha előkerülnek róla videók, olyan hihetetlen, hogy fiatalon még 4 lábbal a levegőben ugrott a frizbiért, brutál magas helyekre is felugrott és milyen elképesztő trükköket tudott.

Az is fura, hogy az ismerőseim kutyái átlag 12 éves korukig éltek, itt meg milyen idős kutyusokat is írtok.

2022. nov. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

15 évig élt az angol cocker spánielem. 10 éves kora után már süketült és vakult folyamatosan meg. Néha a másik kutyámmal kerestettem meg az udvaron, mert ugye nem hallott semmit.


Volt,hogy ugatta a semmit az udvar közepén :).


Figyeltünk rá, mindig ott volt,ahol mi. Szerette a kényelmet a végefelé a kisöreg :).

Békésen aludt el egy családi bográcsozáskor. Előtte 2 órával még megetettem kézből apró húscafatokkal....


12 éves koromban kaptam, 27 éves voltam,amikor elment. Vele nőttem fel. De imádtam öregen.

2022. nov. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves történet 8-as :) Ha van "szép" eltávozás, akkor az ilyen lehet.


7-es, a tibeti spánieleket is 12-15 évre írják a szakkönyvek, meg az internet, de a mi öreg pajtásunk ráhúzott :)

Szinte gyerek voltam még amikor beflangált hozzánk, ő is még éppen csak 1 év körüli kajlaság.


3-as, neked köszönöm a Karsivan tippet, kifogjuk próbálni, a szenioros csoportba hébe hóba benézek, kb 5 éve csatlakoztam.

2022. nov. 18. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!